3M™ Novec™ hakkında

 • 3M’de, bizler, bilimi hayatları iyileştirmek ve işletmelere destek olmak amacıyla kullanırız. İşçilerinizin sağlığı ve güvenliği, ürünlerinizin kalitesi, işlemlerinizin çevreye etkileri ve kritik altyapılarınızın, varlıklarınızın ve verilerinizin korunması söz konusu olduğunda, bizler işleri daha iyi, daha güvenli ve daha sorumlu yapabilmenin arayışındayız. Hem yüksek performans seviyesinde, hem de geniş bir güvenlik marjında temizleme, soğutma, kaplama ve koruma işlevleri görebilecek – bir yandan da yaşadığımız dünyanın çevresine minimum etki edecek – çözümler arayışımızın neticesinde de 3M Novec sıvılarını geliştirmiş bulunuyoruz.

Şehrin mor gökyüzü altında ışıklar saçan binalar.
Akıllı. Güvenli. Sürdürülebilir.

Performanstan taviz yok

Novec ürünlerinin dayandığı yüksek bilim, müşterilerimize ‘bu dünyanın dışından’mış gibi görülebilir! Performans, güvenlik veya sürdürülebilirlik bakımından en ufak bir taviz dahi söz konusu değildir. Ürünlerimiz, ihtiyacınız olan performansı bilen uzmanlar tarafından bu dengeyi asla göz ardı etmeksizin özenle tasarlanmaktadır. Bizim amacımız, bir yandan teknik hedeflerinize ulaşabilmenize yardımcı olurken, bir yandan da misyonunuza ve değerlerinize destek çıkmaktır. 3M Novec tercih ederseniz, işiniz, insanlarınız, dünyanız ve evren için iyi olan arasında bir tercih yapmak zorunda kalmazsınız.....

 • Koruyucu gözlüklerini takmış kadın bilim insanı molekül 3D modelini tutuyor.
  Akıllı

  En zorlu uygulamalarınıza dahi cevap vererek işinize pozitif etki eden ve kalite noktasındaki şöhretinize katkı sağlayan çok yönlü bir ürün seçkisi geliştirmiş bulunmaktayız.

 • Temiz giysilerini giymiş bilim insanları laboratuar deneylerinde dijital tabletlerini kullanıyorlar.
  Güvenli

  Sizi performans ile işçilerinizin sağlığı noktasında bir seçim yapmaya zorlamayacak güvenilir çözümler sağlama noktasındaki sorumluluğumuzu ciddiye alıyoruz.

 • Okyanusa nazır şehir siluetiyle Sydney’in panorama fotoğrafı.
  Sürdürülebilir

  Sürdürülebilirliği özellikle gözeten bir çözüm tercihinde bulunarak isim yapın ve dünyaya olan bağlılığınızı gösterin. Tüm Novec ürünlerinde ozon tabakasını delme potansiyeli (ODP) sıfır, küresel ısınmayı arttırma potansiyeli (GWP) ise düşüktür. Yönetmeliklerde kısıtlama ve yasaklamalara tabi olmayıp daha yeşil ve daha sürdürülebilir bir dünya vizyonunuza katkı sağlayacak bir çözüm sunarlar.


3M™ Novec™ uygulamaları ve ürünleri

 • İş kıyafeti içinde kadın IT profesyoneli ışıltılı veri merkezi sunucu rafları önünde tabletine bakıyor.
  Kilit uygulamalar için tasarlanmıştır

  Çok yönlülük, performans ve sürdürülebilir bir çözüm gereksiniminiz bizleri daha iyiye ve yeni olanak ve uygulamalar keşfetmeye yöneltiyor. Novec ürünlerimiz ve uzmanlarımız, yangından korunma mevzuatı hazırlayıcılarının, proses mühendislerinin, ürün geliştiricilerin, bakım ekiplerinin ve IT altyapısı uzmanlarının ihtiyaçlarına odaklıdırlar. Ürünlerimizi niçin ve nerelerde kullandığını biliyoruz – ve bilimin öncülüğünde işinizi ileriye götürme, daha güvenli bir iş ortamı sağlama ve müşterilerinize daha iyi hizmetler sunma noktalarında size yardıma daima hazırız.

  Yangın Durdurma

  Solventli Temizleme ve Buharlı Yağ Çıkarma

 • Kısmen Novec sıvısına batırılmış baskılı bir devre levhasını gösteren illüstrasyon.
  3M™ Novec™ ürünleri

  3M™ Novec™ inovasyonu, vizyonunuza bir katkımızdır. Özellikle de yaşadığınız belli güçlükleri aşabilmenize ve – müşterileriniz için, işçileriniz için ve gelecek nesiller için – dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilmenize yardımcı ürünler geliştiriyoruz. Yangından korunma sıvısından aerosol temizleyicilere, elektronik ürün kaplamalarına varıncaya kadar, şartnamelerinizi karşılayan, dünyanın korunmasına yardımcı ve ileri seviye bir çözüm arayışındaki vizyonunuza uygun düşen ürünler yaratıyoruz:

  Novec™ Sıvıları

  Novec™ 1230 Yangından Korunma Sıvısı

  Novec™ Elektronik Sınıfı Kaplamaları

  Novec™ Aerosol Temizleyiciler

  Novec™ Dielektrik Sıvılar

  Novec™ Elektronik Yüzey Aktif Maddeleri3M Novec Gündemdeki Konular & Haberler

Tüm Gündemdeki Konular & Haberleri görüntüleyin

Yangın söndürme, solventli temizleme, taşıyıcı solventi ve yağlayıcı bırakımı ve elektronik eşya kaplama konularındaki son gelişmeler hakkında 3M Novec uzmanlarınca kaleme alınmış ve işletmeniz için önem arz eden görüş ve yorumları okuyun. Abone olup, güncellemelerimizi edinerek, yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

 • Kasım 14, 2021

  Konu: Müzelerin ve Kültürel Mirasların Yangından Korunması

  Müzelerin güvenli yangın söndürme ajanlarından nasıl yararlandığını öğrenmek ister misiniz?
  Gazlı yangın söndürme ile koleksiyonların korunması
  Tarih: Salı, 30.11.2021 12.30-12.30 TSİ

  Kasım 14, 2021 Konu: Müzelerin ve Kültürel Mirasların Yangından Korunması Konu: Müzelerin ve Kültürel Mirasların Yangından Korunması
 • Eylül 13, 2021

  Otomotiv Endüstrisi için 3M webinar serimize katılın

  Otomotiv Endüstrisi için Basit ve Etkili Temizleme ve Kaplama Prosesleri SL: Web seminerlerimize şimdi kaydolun

  Eylül 13, 2021 Otomotiv Endüstrisi için 3M webinar serimize katılın Otomotiv Endüstrisi için 3M webinar serimize katılın
 • Temmuz 27, 2017

  ECHA, REACH Ek XIV kapsamında n-Propil Bromür için Son Kullanım Tarihi Olarak 2020’yi Belirledi

  N-Propil Bromür (nPB), üreme için toksik sınıflandırmasının (kategori 1B) kriterlerini karşılamaktadır.

  Temmuz 27, 2017 ECHA, REACH Ek XIV kapsamında n-Propil Bromür için Son Kullanım Tarihi Olarak 2020’yi Belirledi ECHA, REACH Ek XIV kapsamında n-Propil Bromür için Son Kullanım Tarihi Olarak 2020’yi Belirledi

3M Novec Gündemdeki Konular & Haberler

Tüm Gündemdeki Konular & Haberleri görüntüleyin

Yangın söndürme, solventli temizleme, taşıyıcı solventi ve yağlayıcı bırakımı ve elektronik eşya kaplama konularındaki son gelişmeler hakkında 3M Novec uzmanlarınca kaleme alınmış ve işletmeniz için önem arz eden görüş ve yorumları okuyun. Abone olup, güncellemelerimizi edinerek, yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olun.


3M Novec ürünleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için bize ulaşın

Mühendisler, bilim insanları ve diğer uzmanlardan oluşan ekibimiz sorularınızı cevaplandırır ve ihtiyacınız olan global desteği sağlarlar