Novec Solventli Temizleme ve Buharlı Yağ Çıkarma

Tüm ürünleri görüntüle
 • Hassas temizleme ve buharlı yağ çıkarmada doğru seçeneği seçmek, şimdiye dek satın alınanı satın almak kadar basit değildir. Bugün, bu seçim, işletmenizi vizyonunu ve değerlerini – kaliteye bağlılık, çalışan güvenliğine tutku ve sorumluluk duygusuyla yaklaşma ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakılabilmesine yardımcı olmayı misyon edinme – yansıtan daha iyi tercihlerde bulunmak manasına gelmektedir.

  İlk adım, tüm bu değerleri optimize etme gayesi güden bir kimya geliştirmektir. Bir devre levhası temizleyicisine, elektrikli motor yağ çıkarıcısına veya diğer hassas parçalar için temizleyiciye gereksinim duyan imalâtçılar için performans kritik önem arz eder – ama işçi sağlığı da bir o kadar kritik öneme haizdir. Yeni düzenlemeler, daha sıkı şartnameler ve sürdürülebilirlik inisiyatifleri, trikoroetilen (TCE), n-propil bromür (nPB) veya hidroflorokarbon (HFC’ler) ve hidrokloroflorokarbonlara (HCFC’ler) alternatif arayışlarınız için yapacağınız seçimlere ekstra aciliyet getirmektedirler. Solventli temizleme ve buharlı yağ çıkarma gereksinimlerinizi karşılarken, daha yüksek amaçlarınıza da destek sağlayacak 3M™ Novec™ Sıvılarımızı geliştirmiş bulunuyoruz. İdeal temizlik işleminizi hayata geçirmek için yardıma hazırız.

Fokurdayan Novec 73DE sıvısı üzerindeki buharlı yağ çıkarma kovası içerisindeki rtopedik implant ve parçaların yakın çekimleri.
Ödünsüz temizlik.

Daha akıllı ve güvenli temizliğin değeri

Seçeceğiniz temizleme solventi, işçilerinizin sağlık ve esenliğine etki eder. Onları korumak sadece yasaların emri değildir – pek çok kuruluşun son derece ciddiye aldığı bir husus olan bir bakım yükümlülüğüdür. İşçilerinizin sağlığına ve esenliğine bağlılığınızın bir ifadesi olarak 3M Novec Sıvılarını tercih edin ve düşük-toksisite, yanmazlık ve yüksek güvenlik marjlarının rahatlığını sürün.

Solventli temizleme ve buharlı yağ çıkarma broşürünü (PDF, 1.16 MB) indirinArrow

 • Bilim insanı, teknisyen ve işadamı yüksek teknoloji imalât tesisinde toplantı halinde.
  N-propil bromür (nPB), Metilen Klorür veya Perkloroetilenin yerine Novec’i tercih edin

  n-propil bromür (nBP veya 1-BP), Metilen Klorür ve Perkloroetilen (Perc) kullanımına dair artan kaygılar ve mevzuat sınırlamaları karşısında, çoğu mühendis, performanslarından ödün verdirmeyecek bir alternatif arayışına girmiş bulunuyorlar.

  Adı geçen solventlerin aksine, 3N Novec sıvıları

  • İşçiler için daha yüksek güvenlik marjı
  • Daha iyi temizleme performansı
  • Düşük çevresel etki sağlıyorlar
 • Genç kadın yaşlı erkek iki bilim insanı laboratuvar ceketleri içerisinde ekipman bileşenlerini inceliyorlar.
  Trikloroetilenin (TCE) yerine Novec kullanımı

  Duyarlı imalâtçılar, Kategori 2 kanserojen sınıfında yer alan trikloroetileni (TCE veya Trike) sürekli kullanımlarından yana kaygı içindedirler. TCE’nin yerine, hem işçilerinizin güvenliğini sağlayacak, hem de performansınızdan ödün verdirmeyecek bir alternatif arayışındaysanız, çözüm 3M™ Novec™ Sıvıları olabilir.

  3M Novec sıvıları:

  • Mevzuat azaltımlarına tabi değildirler
  • İşçileriniz için daha yüksek güvenlik marjına sahiptirler
  • Yüksek performanslıdırlar ve düşük bakım gerektirirler
  • Çevresel etkileri düşüktür
 • Dünya yüzeyinin gündoğumundaki görüntüsünün dış uzaydan çekilmiş fotoğrafı.
  Hidroflorokarbonlar (HFC’ler) yerine Novec kullanımı

  İlk olarak 2006’da yürürlüğe girmiş ve 2014’de revize edilmiş olan F-Gazı Mevzuatı, HFC’ler dâhil, florlu sera gazı emisyonlarını düşürmede yerleşiklik kazanmış bulunmaktadır.

  Neyse ki, şirketlere daha düşük-GWP’li seçenekler sunan sağlam alternatifler de mevcuttur.

  3M Novec sıvıları :

  • Mevzuat azaltımlarına veya yürürlükten kaldırmalara tabi değildirler
  • Düşük çevresel etkiye sahiptirler (sıfır ODP ve düşük GWP)
  • İşçiler için yüksek güvenlik marjına sahiptirler
 • Dalgacıklı su havuzuna damlayan suların yakın çekim görüntüleri.
  Sulu temizliğe güçlü bir alternatif

  Bugün çoğu işletmede kullanımda olan sulu temizleme sistemleri, ozon-delici solventlerin kullanıldığı eskimiş sistemlere nazaran çevresel avantaja sahiptirler. Lâkin, teknolojideki ilerlemeler ve 3M Novec Sıvıları gibi saha sürdürülebilir temizlik çözümlerinin piyasaya sürülmesiyle, imalâtçılar, daha büyük, daha karmaşık ve daha enerji yoğun çözümlerin kullanımını gerektirmeksizin daha avantajlı bir konum elde edebilirler.

  3M Novec sıvıları şu konularda yardım sağlarlar:

  • Daha iyi temizlik performansı
  • Daha Kısa temizleme ve kurutma döngüleri
  • Daha düşük toplam sahiplik maliyeti
  • Daha düşük enerji kullanımı
  • Daha küçük ekipman kullanım alanı

Hangi temizlik güçlüğünüzü çözümde yardımcınız olabiliriz?

 • Binanın önündeki beyaz beton sütunların tabanlarının yakın çekim görüntüsü.
  Mevzuata uyum

  Bizler daha iyi, daha sağlıklı bir gelecek inşasının yollarını ararken, çevre ve işçi güvenliği mevzuatları da bu arayışın paralelinde evrime ve değişime uğruyorlar. N-propil bromür (nPB), trikloroetilen (TCE), hidroflorokarbonlar (HFC’ler), Metilen Klorür ve Perkloroetilenin alternatiflerini bulma gereksinimi doğalı beri, daha fazla mühendis 3M™ Novec™ Sıvılar benzeri güvenli ve sürdürülebilir temizlik solventlerinin arayışına girmişlerdir.

 • Novec üzerindeki buharlı yağ çıkarıcı kovası içerisinde duran temiz somunların yakın çekim görüntüsü
  Daha ileri temizlik performansı

  Kalite noktasındaki ününüz etkili temizlik proseslerinden kaynaklıdır. İşletmeniz mevcut çözümünüzle yetersiz temizlik sorunu yaşıyorsa, ya da ürününüzdeki değişiklikler farklı temizlik çözümleri gerektiriyorsa, 3M Novec Sıvılarını deneyin. Novec sıvılarımız devre levhalarının, tıbbi ve elektriksel bileşenlerin temizliğinde ve kesme yağlarının çıkarılmasında üstün performansa sahiptirler.

 • Masmavi gökyüzü, bembeyaz bulutlar ve pırıl pırıl parlayan güneş altında uzun yeşil çimler.
  Sürdürülebilirliğe destek

  Sürdürülebilir 3M Novec temizleyici ve buharlı yağ çıkarıcı solventler, düşük küresel ısınma ve sıfır ozon delme potansiyelleriyle rakipsiz birer alternatiftir. 3M Novec Sıvıları sisteminizin bir parçası haline getirerek, ününüzü arttıracak, değişen çevre mevzuatlarının önüne geçirecek ve ortak yaşam alanımız olan dünyaya zarar vermenize mani olacak bir seçim yapmış olursunuz.

 • Kehribar rengi camdan 1-galonluk 3M Novec 73DE Sıvısı şişesi.
  İlâve temizleme kapasitesi

  İşinizi büyütüyorsanız, solventli temizlik veya buharlı yağ çıkarıcı çözümü seçiminizde bilinçli bir tercih yapmanın tam sırasıdır. İster yeni bir ürünle çalışıyor olun, ister mevcut bir ürün hattını genişletiyor olun, 3M sıvıları, performans veya güvenlikten ödün vermeksizin, uzun vadede değer vaat eder.


Solventli temizlik ve buharlı yağ çıkarma hakkında 3M Novec Gündemdeki Konular & Haberler

Tüm Gündemdeki Konular & Haberleri Görüntüleyin

Solventli temizlik ve buharlı yağ çıkarma hakkında 3M Novec Gündemdeki Konular & Haberler

Tüm Gündemdeki Konular & Haberleri Görüntüleyin

Uyumluluklarına & temizleme güçlerine göre ürünler

3M Novec Sıvıları seçkisinin nasıl da ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik özel özellik ve uyumluluklarla tasarlandıklarını görün. Çok çeşitli kaynama noktaları, temizleme güçleri, kuruma süreleri ve buhar basınçlarıyla, ihtiyacınız olan çözümü bulabileceksiniz.


3M™ Novec™ 73DE Sıvısını sunarız

 • Novec 73DE sıvısının üzerindeki elektronik parçalar ve bileşenlerle Buharlı Yağ Çıkarma kovası.

  nPB, TCE, Metilen Klorür ve Perkloroetilen gibi toksik solventlere daha etkili ve güvenli bir alternatif olarak tasarlanan 3M Novec 73DE sıvısı, ağır işler için buharlı yağ çıkarma ve daldırmalı temizlik işlemlerinde yüksek bir güvenlik marjına sahiptir. Daha hızlı döngüler, düşük enerji kullanımı ve daha iyi performansla, özellikle ince detaylı kompleks parçalarda zamandan ve paradan tasarruf edin. Novec ailesinin en yeni üyesi olan Novec 73DE sıvısı, her geçen gün değişen ihtiyaçlarınıza karşılık vermeye yönelik sürekli inovasyona bağlılığımızın adeta bir simgesidir.


Deneyim ve işbirliği için 3M Novec’i tercih edin

Başarınızı sürekli kılmaya yardımcı bilgi ve yetkinliğe sahibiz.

 • 3M laboratuarında çalışan kadın ve erkek bilim insanlarının geniş çekimli görüntüsü.
  • Küresel ölçek ve deneyim
   Dünya çapında faaliyetlerimiz ve varlığımızla, her nerede olursanız olun, size yardım elimizi uzatmaya her daim hazırız.
  • Birinci sınıf inovasyon
   İşinize ve üretiminize artı değer katacak yenilikçi bilim geliştiriyoruz. Kadromuz bu gelişmelerin gerçek-hayat gereksinimlerine nasıl uygulanabileceği konusunda yetkindirler. Bu güçlü kombinasyonu sizin de hizmetinize sunmamıza izin verin.
  • İşinizi bir bütün olarak kavramak
   İşinizi devlet yönetmelikleri, güvenlik gereksinimleri, ticari hedefler, ve teknik hassasiyetle örülü kompleks bir ağ içerisinde yürütmektesiniz. 3M Novec uzmanları, hedeflerinize ulaşabilmeniz için nasıl yardımcı olabileceklerini bilirler.
  • Pek çok endüstride yaygın başarı
   Elektronik ve endüstriyel imalâttan hava-uzaya ve tıbbi cihazlara varıncaya kadar, 3M Novec ürünleri sayısız endüstriye hitap eden uygulamalara sahiptirler. Sizin için yaptıklarımızı öğrenmek için bizimle irtibata geçin.
  • Başarınızda pay sahibi olmak için gerekli ekstra çabayı gösterme istekliliği
   Deneyimli profesyonellerden kurulu ekibimiz aşağıda sıralı paylaşımlarıyla, yen bir temizlik işlemi tasarlarken veya yeni bir temizlik çözümü benimserken karşılaşacağınız nüanslar arasında yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaklar:
   • Parçalarınızın laboratuarlarımızdaki temizlik denemelerinin sonuçları
   • Uzmanlarımızın test sonuç ve verileri
   • Numuneler ve denemeler için yardımlar
   • Uzman görüşü ve yenilikçi fikirler

Solventli temizleme ve buharlı yağ çıkarma sorularınız ve numune veya deneme taleplerinizi için bizimle irtibata geçin

Mühendisler, bilim insanları ve diğer uzmanlardan oluşan ekibimiz sorularınızı cevaplandırır ve numunelere erişim, denemeler hakkında veri ve yardım ihtiyaçlarınız için global destek sağlarlar. Bugün bizimle irtibata geçin.


Sunulan kaynak ve araçlar