1. Türkiye
 2. Tüm 3M Ürünleri
 3. Medikal
 4. Bandajlar ve Örtüler
 5. Kolajen Pansumanlar
 6. 3M™ Promogran Prisma™ Matriks, PS2123, Hexagon 123 cm², 10/Ct, 4 Cts/Cs

3M™ Promogran Prisma™ Matriks, PS2123, Hexagon 123 cm², 10/Ct, 4 Cts/Cs

3M Stok Kodu 7100271855
 • Kolajen, okside rejenere selüloz (ORS) ve gümüş ORS'nin dengeli bir bileşiminden oluşur
 • Nemli ortamı korur
 • Antimikrobiyal koruma
 More...
Tüm ayrıntıları görüntüle
Yasal Uyarı görüntüle
Özellikler
Katalog Numarası
PD2123
Koli Başına Kutu
4
Marka
Promogran Prisma™
Ürün Formu
Altıgen
Detaylar
 • Kolajen, okside rejenere selüloz (ORS) ve gümüş ORS'nin dengeli bir bileşiminden oluşur
 • Nemli ortamı korur
 • Antimikrobiyal koruma

3M™ Promogran Prisma™ Matriks; %44 oranında okside rejenere selüloz (ORS), %55 oranında kolajen ve %1 oranında gümüş-ORS içeren steril, dondurularak kurutulmuş bir kompozitten oluşur. Gümüş-ORS, %25 oranında, iyi bilinen bir antimikrobiyal ajan olan iyonik olarak bağlanan gümüş içerir.

Kolajen, yeni doku üretimi için önemlidir. Bu yapısal protein ailesi, hücreleri yara alanına çeker ve hücre büyümesini indükleyen ve yeni proteinler oluşturmaya yardımcı olan hücre yapışması için alt tabakayı oluşturur. Bir yara örtüsünde kolajenin faydaları; bileşenlerin, yani okside rejenere selüloz (ORS) ve genellikle antimikrobiyal özellikleri için gümüşün doğru dengede eklenmesiyle daha da artırılabilir. Örtüler, granülasyon dokusu oluşumuna, epitelizasyona ve hızlı yara iyileşmesine elverişli, nemli bir mikro ortam sağlar. Matriks, %55 oranında kolajen, %45 oranında okside rejenere selüloz (ORS) ve ek olarak %1 oranında gümüş-ORS'den oluşan, dondurularak kurutulmuş bir kompozittir. İyi bilinen bir antimikrobiyal ajan olan gümüş, enfeksiyon riski taşıyan yaralardaki bakterilere karşı antimikrobiyal koruma sağlar.

Bize Ulaşın

Bize Mesaj Gönderin

3M'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Sorgunuzu etkili bir şekilde yönetmemize ve yanıtlamamıza yardımcı olmak için, kibarca iletişim bilgileriniz de dahil olmak üzere bazı önemli bilgileri vermenizi rica ediyoruz. Sağladığınız bilgiler, bir 3M temsilcisi veya 3M gizlilik politikası uyarınca kişisel bilgilerinizi paylaşabileceğimiz yetkili iş ortaklarımızdan biri tarafından e-posta veya telefon yoluyla talebinize yanıt vermek için kullanılacaktır.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Mesaj Gönder

3M ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz

Mesajınızı aldık. Sorgunuzu inceliyoruz
Bir temsilcimiz telefon veya e-posta ile sizinle iletişime geçecek

An error occurred.


Yasal feragatname

¹ ² Simmons R., et al. Effect of collagen ORC silver on bacterial proteases. Poster presented at: SAWC; May 1 – 5, 2013; Denver, CO US. ² The Power of Balance in Wound Care. KCI Comparative Effectiveness of Promogran Prisma™ Matrix vs Endoform™ Dermal Template. April 2018.