İtfaiyeciler

EN45545 Standardı

Yangın güvenliği standartları. Raylı sistem bileşeni üreticileri için öneriler ve seçenekler. Alev, duman ve toksisite (FST) raporunuzu alın.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Raylı sistem endüstrisi için EN 45545 uyumlu malzemeler

Performans ve uzun ömürlülük açısından mühendislik ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, raylı sistem sektörü için özel izolasyon malzemeleri seçerken güvenlik uyumluluğu esastır. Tüm raylı sistem malzemeleri yelpazemiz, araçta yangın olması durumunda güvenliği artırmak için yangın, duman ve zehirli dumanlar için olan tüm sektör gerekliliklerini sıkı bir şekilde karşılar. Tüm raylı sistem izolasyon malzemeleri EN 45545 uyumlu olmalı ve raylı sistem taşıtlarında yangından korunma için olan Avrupa standardını karşılamalıdır.

 • EN 45545 ile uyumluluk için, malzemelerin ateşe maruz kaldıklarında belirli bir şekilde davranmaları gerekir:

  Alev geciktirici: EN 45545 uyumlu malzemeler alev geciktirici olmalıdır, böylece yangın durumunda, izolasyon malzemeleri yangının yayılmasını önlemeye başarılı bir şekilde yardımcı olur ve vagonların güvenli bir şekilde tahliyesi için daha fazla zaman sağlar. EN 45545'e göre, HT800 silikon sünger şerit, mükemmel sızdırmazlık performansı yangına ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı olduğundan, vagonlar için kapı contalarında yaygın olarak kullanılır.

  Düşük duman: EN 45545 uyumlu raylı sistem malzemeleri, dumanın nüfuz etmesini önlemeye yardımcı olmak için düşük duman emisyonlarına da sahip olmalıdır. Duman yoğunluğunun olabildiğince düşük olmasını sağlamak, tren personelinin ve yolcuların vagondan kaçmasına ve duman solumanın tehlikelerine maruz kalmadan olabildiğince çabuk kurtarılmasına olanak tanımak için hayati önem taşır. HT800 silikon sünger, BF1000 silikon köpük ve BF2000 silikon köpük, EN 45545 düşük duman uyumludur ve tren vagonlarındaki HVAC sistemleri için etkili bir sızdırmazlık sağlar. Yüksek sıcaklık dayanımına sahip oldukları ve dumanın içeri girmesini önledikleri için bu malzemeler, dumanın tren vagonlarında yayılmasını etkili bir şekilde önlemeye yardımcı olur.

  Düşük toksisite: Birçok standart izolasyon malzemesi son derece tehlikeli toksik gaz oluşturabilir. Öte yandan, EN 45545 uyumlu özel raylı sistem malzemeleri, düşük toksisite özellikleri sağlayacak şekilde formüle edilmiştir, böylece tren hattı personeli ve yolcular mutlak minimum miktarda dumana maruz kalır.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Resimli yeşil afiş

EN 45545-2 standardını karşılayan 3M ürünlerini bulun ve alev, duman ve toksisite (FST) raporunuzu hemen alın

FST testleri, belirli bir uygulama için hangi ürünlerin kullanılabileceğine dair standardı belirler. Belirli 3M ürünlerine yönelik FST test sonuçlarını almak için aşağıdaki aracı kullanın veya bu standardı karşılayan 3M ürünlerinin bir listesini görüntülemek için bir test standardı girin.

Ürününüz için bir FST test raporu görmüyor musunuz?

Test edilen ürünler listemiz sürekli değişmektedir. Belirli bir ürün için sonuç görmüyorsanız aşağıdaki 3M Uzmanına Sorun bağlantısını kullanarak bir talep gönderin ve ilgilendiğiniz ürünü bize bildirin. Bu ürünün testinin planlanıp planlanmadığını size bildiririz. Planlanmamışsa ihtiyaçlarınızı daha ayrıntılı olarak konuşup sizin için test ettirip ettiremeyeceğimizi belirlemek için sizinle iletişime geçeceğiz.Turuncu web seminerlerine kaydolun afişi

Web seminerleri için kaydolun

Raylı Sistem Sektörü Çözümleri web seminerlerimize kaydolmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın:

 • Yeni sektör standartları ve teknolojileri
 • Raylı sistem sektöründeki yeni tasarım çözümleri
 • 3M Raylı Sistem Sektörü ekibimizde çalışan uzmanlarla tanışın
3M RAYLI SİSTEM SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİ WEB SEMİNERLERİMİZE KAYDOLUN
Bizimle iletişime geçin

E-posta talebinize 24 - 48 iş saati içerisinde yanıt vereceğiz.

Sorularınız ister raylı sistem tasarım zorluklarınız, ürünler, denemeler, fiyatlandırma, numuneler, distribütörler ister başka herhangi bir şey hakkında olsun, ekibimiz sorularınızı yanıtlamaya hazırdır. Bize ulaşın.

 • Aksi belirtilmediği takdirde tüm alanların doldurulması zorunludur

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Gönder Gönder

Talebiniz için teşekkür ederiz.

Demiryolu Sektörü Çözümleri uzmanlarımızdan biri kısa süre içinde sizinle iletişime geçecek.

Özür dileriz.

Gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin