1. Tüm ürünler
 Sonuç 
 • Tek Kullanımlık Maskeler
 • disposable-respirators

  Tek Kullanımlık Solunum Maskeleri

  Havada toz ve kir görebilirsiniz fakat solunum yollarınızı tehdit eden parçacıkların çoğu çıplak gözle görülmez.

  Ürünleri Filtrele

  • Konforlu bir şekilde temiz ve güvenli havanın solunması, çalışanların sağlığı ve verimliliği açısından önemlidir.

   Ergonomik tasarımın yanı sıra 3M™ CoolFlow™ Ventil dahil olmak üzere çok çeşitli teknolojiler, daha kolay nefes alıp vermeye, sıcak ve nemli ortamlarda dahi ısı birikimini önleyerek çalışanların daha konforlu bir şekilde korunmasına yardımcı olur.

  • Diğer Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Kaynakları

   Ana sayfa
   Diğer 3M Güvenlik Ürünleri
   Bize Ulaşın


  • 3M™ Aura™ 9300+ Serisi Düz Katlamalı Maskeler

   3M™ Aura™ 9300+ Serisi Düz Katlamalı Maskeler

   3M™ Aura™ 9300+ Serisi Tek Kullanımlık Maskeleri, 3M’in sürekli konfor geliştirme ilkesinin bir sonucudur. Ingenious 3-panelli tasarım, çok çeşitli yüz şekil ve boyutlara uygundur ve konuşma sırasında yüz hareketlerine daha fazla uyum sağlayarak maskenin takılmasını çok daha konforlu kılar.

   Özellikleri Keşfet
   Ürünleri göster

  • 3M™ 8300 Serisi Fincan Tipi Maskeler

   3M™ 8300 Serisi Fincan Tipi Maskeler

   3M™ Tek Kullanımlık Maskeler 8300 Serisi ile birçok yüz şekline ve boyutuna rahat uyumun tadını çıkarın. Süper yumuşak yastıklı astar bir yandan anında ve uzun süreli konfor sağlarken, diğer yandan sağlam tasarım 8300 Serisi maskelerin dayanıklılığını artırır; tüm bunlar, kullanıcı için kullanışlılığı artırmaya yardımcı olur.

   Ürünleri göster

  • 3M™ 8825+ and 8835+ Cup Shaped Respirators

   3M™ 8825+ ve 8835+ Fincan Tipi Maskeler

   Hafif tasarım, filtrasyon ve soluk alma kolaylığına sahip 3M™ Premium Serisi Tek Kullanımlık Maskeler ile olağanüstü güvenlik ve konfor sağlayın. Maskelerimiz, birden fazla vardiya için kullanılabilecek FFP maskeleri için tıkanıklık testinin gerekliliklerini karşılar.

   Ürünleri göster

  • 3M™ 8000 Serisi Fincan Tipi Maskeler

   3M™ 8000 Serisi Fincan Tipi Maskeler

   3M™ 8000 Serisi Tek Kullanımlık Maskeler ile toz ve buğuya karşı hafif, rahat ve etkin bir solunum koruması sağlayın. Maskelerimiz, çeşitli yüz boyutlarında rahat bir şekilde giyebilmek için içbükey bir şekil, ikiz kayış tasarımı, burun köpüğü ve burun klipsi özelliklerine sahiptir.

   Ürünleri göster

  • 3M™ K100 Serisi Düz Katlamalı Maskeler

   3M™ K100 Serisi Düz Katlamalı Maskeler

   K100 Serisi Maskeler uygun fiyata konforlu, sağlam ve profesyonel koruma sağlar. K100 serisi, aynı zamanda, değerli bir ürün seçerken kaliteye ilişkin herhangi bir şüpheyi de ortadan kaldırır: tamamen test edilmiş, sertifikalı ve CE işaretli tüm K100 ürünleri, aynı zamanda duyarlı destek, teknik personele erişim, güvenilir tavsiye ile desteklenmektedir ve sadece 3M gibi bir markanın sunabileceği güvenilir ve güvenli kalitedir.

   Ürünleri göster

  • 3M™ VFlex™ 9152 Serisi Düz Katlamalı Maskeler

   3M™ VFlex™ 9152 Serisi Düz Katlamalı Maskeler

   VFlex™ 9152 ve 9152S maskeleri, kaliteden ödün vermeden olağanüstü etkin koruma sağlarlar. Benzersiz tasarım geniş, konforlu alan sağlar. VFlex maskeler soluk alıp verdikçe, yürüdükçe ve konuştukça yüzünüzle birlikte genişler ve esner. Konumlandırma parçaları, ayarlanabilir burun klipsi ve iki farklı boy seçeneği farklı yüz boyutlarına göre ayarlamaya yardımcı olur.

   Ürünleri göster


  Özel Seri Maskeler

  • Kaynak Dumanı Maskeleri

   Kaynak Dumanı Maskeleri

   3M 9925 ve 9928 maskeleri, ozon ve kaynak gazlarından ve rahatsız edici kokulardan koruma sağlamak için kaynak uygulamalarına özel olarak tasarlanmıştır.
   Toz, buğu ve metal gazlara karşı hafif, etkin, rahat ve hijyenik solunum yolu koruması sağlar ve uzun süreli kullanımda kaynak tozundan dolayı tıkanmaya karşı dirençlidirler. 3M™ Cool Flow™ Soluk Verme Ventili, özellikle sıcak rutubetli çalışma koşullarında ısı birikimini azaltır.

  • Kökü Koku Giderme Maskeleri

   Aktif Karbonlu Maskeler

   Metal dağlamadana atık ayrıştırmaya kadar belirli çalışma ortamlarında hafif, etkili, konforlu ve hijyenik koruma sağlamak için Rahatsız Edici Koku Giderici Maskeler geliştirilmiştir. Toza ve sise karşı koruma sağlayan bu özel maskeler ayrıca bazı rahatsız edici kokuların (Hidrojen Florürü organik buharlar veya TLV'nin altındaki asit gazları) giderilmesini sağlayan entegre bir aktif karbon katmanına sahiptir.

   Ürünleri göster


  Videolar


  Kaynaklar

  • Nasıl Seçilir

   Nasıl Seçilir

   Çalıştığınız ortam için en uygun maskeyi nasıl seçeceğiniz öğrenmek için Solunum Korumasına yönelik 4 Adımımıza göz atın.

  • Uyum Testi

   Uyum Testi

   Sıkı oturan maske, yalnızca doğru şekilde oturduysa, beklenen korumayı sağlayabilir ve bu nedenle her çalışanın uyum testinin yapılması kritik önem taşır. Kapsamlı rehberimiz ile solunum uyum testinin temellerini öğrenin.


  Ek Kaynaklar

  • EN 149:2001+A1:2009 Standardı

   3M Tek Kullanımlık Maskeler, Avrupa Standardı EN 149:2001 + A1:2009 gereklerini karşılayan katı ve uçucu olmayan sıvı parçacıklara karşı kullanılan filtreli yüz maskeleridir. Ürünler; filtreleme verimliliği, maksimum total iç sızıntı performansı (FFP1, FFP2 ve FFP3), ayrıca kullanılabilirlik ve tıkanma direncine göre sınıflandırılır.

   Bu standarttaki performans testleri şunları içerir:

   • filtre penetrasyonu ve uzun maruziyet (yükleme) testi - yeni ve zamanla oluşan filtrasyon performansını değerlendirir
   • solunum direnci - maske yoluyla solunum kolaylığını (soluk alma ve verme) değerlendirir
   • toplam iç sızıntı - filtre penetrasyonu, ventil sızıntısı (takılmışsa) ve en önemlisi temsili iş alıştırmalarını yürüten farklı bir grup insan tarafından takıldığında, maskenin yüzey keçesi sızdırmazlığını değerlendirir
   • tıkanıklık direnci - çok tozlu ortamlarda maskenin etkin çalışmaya devam etme ve solunum koruması sağlama kabiliyetini değerlendirir

   Yeniden kullanılabilir ürünler, ürün performansının tekrar kullanımdan etkilenmediğini doğrulamak için bir temizlik periyoduna (üretici tarafından belirtilen) ve 24 saat depolamaya tabi tutulurlar. Tıkanma direnci testi, tekrar kullanılabilir ürünler için zorunludur, fakat yalnız tek vardiya kullanılan (yenidenn kullanılabilir olmayan) ürünler için opsiyoneldir. EN 149:2001+A1:2009'in tam bir kopyası ulusal standartlar kurumunuzdan satın alınabilir.

   İşaretleme gösterimleri:
   R = Yeniden kullanılabilir
   NR = Yeniden kullanılabilir değil (yalnız tek vardiya kullanımı) D = Tıkanma direnci şartlarını karşılar


  3M'den Tek Kullanımlık Maskeler

  Rahat soluyarak temiz ve güvenli hava, işçi sağlığı ve işyeri morali için önemlidir. Bunu aklımızda tutarak konfor, nefes alabilme ve korumayı artırmaya yönelik bilimi kullanarak 3M™ Tek Kullanımlık Maske yelpazesini tasarladık.

  Bizi Takip Edin
  Yukarıdaki listede bulunan tüm markalar, 3M tescilli markalarıdır.
  Lokasyonu Değiştir
  Türkiye - Türkçe