1. Tüm ürünler
 • 3M™ PTFE Film Bant 5490 Gri 1 inç x 36 yd, her kolide 9 rulo Kutulu
 • 3M™ PTFE Film Bant 5490 Gri 1 inç x 36 yd, her kolide 9 rulo Kutulu

  3M Stok Kodu 70016054226
  • Kolay uygulama için sargıdan açılırken kıvrılmaya karşı direnen ekstrüde, perdahlanmış film bantları
  • Yapışmaz PTFE film, olağan üstü pürüzsüzlüğe sahip bir yüzey sunar
  • Ekstrüde 3M™ PTFE Ekstrüde Film Bant tipik tıraşlanmış PTFE film bantlarında daha düz yayılır
  • Daha kalın sırtı aşınma veya yıpranmaya maruz kaldığında daha ince versiyonlara kıyasla kullanım ömrünü uzatır
   More...

  Tasarımınıza özel, ölçü veya şekillerde bantlara mı ihtiyacınız var?

  Endüstriyel bantlardaki çözüm ortaklarımız, 3M ürünlerini, sizin istediğiniz ölçülerde şekillendirip, özgün tasarımlarınızda kullanıma hazır hale getiriyor.  
  Özellikler
  Arkalık Kalınlığı (Metrik)
  0,05 mm
  Arka Yüzey Yapıştırıcı Kalınlığı (Metrik)
  0,04 mm
  Ay Bazında Raf Ömrü (üretim tarihinden itibaren)
  24
  Çekme Direnci (Metrik)
  304 N/100mm
  Destek Malzemesi
  Çekilmiş PTFE
  Endüstriler
  Takviye ve Destekler, Cihazlar, Otomotiv, Elektronik Eşyalar, Genel Endüstriyel, Metal İşleme, Askeri Kurumlar ve Kamu Kuruluşları, MRO, Özel Araç, Taşımacılık
  Koli başına Ünite
  9 Roll
  Kırılma Uzaması
  1.7
  Liner Hariç Toplam Bant Kalınlığı (Metrik)
  0,09 mm
  Maksimum Çalışma Sıcaklığı (Santigrat)
  260 Santigrat Derece
  Marka
  3M™
  Ürün Formu
  Rulo
  Ürün Rengi
  Gri
  Yapışma Dayanımı (metrik)
  29 N/100mm
  Yapıştırıcı Tipi
  Silikon
  Detaylar
  • Kolay uygulama için sargıdan açılırken kıvrılmaya karşı direnen ekstrüde, perdahlanmış film bantları
  • Yapışmaz PTFE film, olağan üstü pürüzsüzlüğe sahip bir yüzey sunar
  • Ekstrüde 3M™ PTFE Ekstrüde Film Bant tipik tıraşlanmış PTFE film bantlarında daha düz yayılır
  • Daha kalın sırtı aşınma veya yıpranmaya maruz kaldığında daha ince versiyonlara kıyasla kullanım ömrünü uzatır
  • Yüksek gücü ve aşınma dayanımı sürtünme, tıkırtı ve makine gürültüsünü azaltmaya yönelik güvenilirlik ve performans sağlar

  3M™ PTFE Film Bant 5490, çeşitli alt katmanlar üzerinde yapışmaz yüzeyler oluşturmak için basınca duyarlı silikon ile birlikte son derece düşük sürtünme katsayısına sahip ekstrüde politetrafloroetilen (PTFE) film desteği kullanır.

  Ekstrüde film desteğimiz rulodan açıldığında kıvrılmaz ve tıraşlanmış PTFE film bantlarından daha düz uzanarak daha düzgün kaymaz yüzey oluşturur. Daha kalın arkalığı, yıpranma ve aşınmaya karşı bandın kullanım süresini uzatır. Bu son derece güçlü bant, hareketli yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azaltmaya yönelik hızlı ve kolay bir çözüm olarak geliştirilmiştir. Basınç, sıcaklık değişimleri ve diğer unsurların bir miktar tutunma oluşturabileceği yüzeyler arasında yapışmaz veya kolayca çıkarılabilen bir ortam olarak kullanılır. 3M™ PTFE Film Bant 5490'ın uygulanması yüzey hareketini iyileştirmeye, gıcırtıların ve takırtıların ortadan kaldırılmasına ve makine gürültüsünün azaltılmasına yardımcı olur. PTFE kimyasal dayanımlı bir malzemedir ve geçici kimyasal bariyer olarak kullanılabilir. Bandın, çok çeşitli uygulamalara uygun olmasını sağlayan, -650 ile 500 derece F / -540 ile 260 derece C arasında geniş sıcaklık kullanım aralığı vardır. Uygulama Fikirleri Rulo sarma Kablo tesisatı Gıcırtı azaltma Gürültü azaltma Yalıtım Astarlama Perdeleme Koruma Kompozit bağlama Parlama kırma PTFE Bant nedir? Politetrafloroetilen (PTFE) çeşitli sanayi dallarında ve uygulamalarda sürtünme katsayısını azaltmak için kullanılan sentetik bir malzemedir. PTFE, yapışmaz özelliğinin yanı sıra yüksek sıcaklık dayanımı sayesinde kızartma tavalarında ve diğer pişirme araçlarında yapışmaz kaplama olarak kullanılmaktadır. Yalıtkanlığı, bu malzemeyi elektrik uygulamaları için mükemmel bir yalıtım malzemesi haline getirmektedir. Karbon-florin bağlarının gücünden dolayı birçok kimyasala karşı reaktif değildir; bu da malzemeyi reaktif ve aşındırıcı maddelere yönelik kaplarda ve borularda son derece etkili kılar. PTFE sürtünmeyi, aşınmayı ve makinelerin enerji verimliliğini azaltır. Düşük sürtünmesi sayesinde PTFE, rulmanlarda, dişlilerde, yan klişelarda vs. olduğu gibi parçaların kayma hareketinin gerekli olduğu sanayi uygulamalarında kullanılır. Bu uygulamalarda malzeme naylona ve asetata kıyasla anlamlı düzeyde daha iyi performans gösterir. 3M ince bir film oluşturmak için bu çok yönlü bileşiği bir ekstrüzyon işleminden geçirdikten sonra, PTFE bandını yapmak için filmi yapıştırıcıyla eşleştirmiştir. Yenilikçi 3M PTFE bantları güvenilirlik, dayanıklılık ve sürtünmeyi azaltma kabiliyeti bakımından rakip bantlardan üstündür.

  Bizi Takip Edin
  Yukarıdaki listede bulunan tüm markalar, 3M tescilli markalarıdır.
  Lokasyonu Değiştir
  Türkiye - Türkçe