1. Tüm ürünler

3M™ PTFE Film Bant 5490, Gri, 14 inç x 36 yarda

3M Stok Kodu 7000001208
  • Yapışmaz PTFE film, kolay temizlik için olağanüstü pürüzsüz bir yüzey sağlar.
  • Ekstrüde 3M™ PTFE Ekstrüde Film Bant tipik tıraşlanmış PTFE film bantlarında daha düz yayılır
  • Daha kalın sırtı aşınma veya yıpranmaya maruz kaldığında daha ince versiyonlara kıyasla kullanım ömrünü uzatır
  • Otomotiv, Uzay, Aletler, Askeri, Hükümet, Savunma, Deniz, Metal Kaplama, Elektronik, Karavan, Genel Endüstriyel
 More...

Tasarımınıza özel, ölçü veya şekillerde bantlara mı ihtiyacınız var?

Endüstriyel bantlardaki çözüm ortaklarımız, 3M ürünlerini, sizin istediğiniz ölçülerde şekillendirip, özgün tasarımlarınızda kullanıma hazır hale getiriyor.  
Özellikler
Arkalık Kalınlığı (Metrik)
0,05 mm
Arka Yüzey Yapıştırıcı Kalınlığı (Metrik)
0,05 mm
Ay Bazında Raf Ömrü (üretim tarihinden itibaren)
18
Çekme Direnci (Metrik)
385 N/100mm
Destek Malzemesi
Çekilmiş PTFE
Endüstriler
Takviye ve Destekler, Cihazlar, Otomotiv, Elektronik Eşyalar, Genel Endüstriyel, Metal İşleme, Askeri Kurumlar ve Kamu Kuruluşları, Özel Araç, Taşımacılık
Koli başına Ünite
1 Roll
Kırılma Uzaması
170
Liner Hariç Toplam Bant Kalınlığı (Metrik)
0,094 mm
Maksimum Çalışma Sıcaklığı (Santigrat)
260 Santigrat Derece
Marka
3M™
Ürün Formu
Rulo
Ürün Rengi
Gri
Yapışma Dayanımı (metrik)
29 N/100mm
Yapıştırıcı Tipi
Silikon
Detaylar
  • Yapışmaz PTFE film, kolay temizlik için olağanüstü pürüzsüz bir yüzey sağlar.
  • Ekstrüde 3M™ PTFE Ekstrüde Film Bant tipik tıraşlanmış PTFE film bantlarında daha düz yayılır
  • Daha kalın sırtı aşınma veya yıpranmaya maruz kaldığında daha ince versiyonlara kıyasla kullanım ömrünü uzatır
  • Otomotiv, Uzay, Aletler, Askeri, Hükümet, Savunma, Deniz, Metal Kaplama, Elektronik, Karavan, Genel Endüstriyel

3M™ PTFE Film Bandımızda (5490) ekstrüzyonlu politetrafloroetilen (PTFE) film arkalığı kullanılır. Bu bant, basınca duyarlı bir silikon yapıştırıcı ile birlikte, birçok serme uygulamalarında malzemelerin hareketine yardımcı olacak çeşitli maddeler üzerinde pürüzsüz yapışmayan bir yüzey oluşturan son derece düşük bir sürtünme katsayısı sunar.

Ekstrüde film desteğimiz rulodan açıldığında kıvrılmaz ve tıraşlanmış PTFE film bantlarından daha düz uzanarak daha düzgün kaymaz yüzey oluşturur. Daha kalın arkalığı, yıpranma ve aşınmaya karşı bandın kullanım süresini uzatır. Bu son derece güçlü bant, hareketli yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azaltmaya yönelik hızlı ve kolay bir çözüm olarak geliştirilmiştir. Basınç, sıcaklık değişimleri ve diğer unsurların bir miktar tutunma oluşturabileceği yüzeyler arasında yapışmaz veya kolayca çıkarılabilen bir ortam olarak kullanılır. 3M™ PTFE Film Bant 5490'ın uygulanması yüzey hareketini iyileştirmeye, gıcırtıların ve takırtıların ortadan kaldırılmasına ve makine gürültüsünün azaltılmasına yardımcı olur. PTFE kimyasal dayanımlı bir malzemedir ve geçici kimyasal bariyer olarak kullanılabilir. Bandın, çok çeşitli uygulamalara uygun olmasını sağlayan, -650 ile 500 derece F / -540 ile 260 derece C arasında geniş sıcaklık kullanım aralığı vardır. Uygulama Fikirleri Rulo sarma Kablo tesisatı Gıcırtı azaltma Gürültü azaltma Yalıtım Astarlama Perdeleme Koruma Kompozit bağlama Parlama kırma PTFE Bant nedir? Politetrafloroetilen (PTFE) çeşitli sanayi dallarında ve uygulamalarda sürtünme katsayısını azaltmak için kullanılan sentetik bir malzemedir. PTFE, yapışmaz özelliğinin yanı sıra yüksek sıcaklık dayanımı sayesinde kızartma tavalarında ve diğer pişirme araçlarında yapışmaz kaplama olarak kullanılmaktadır. Yalıtkanlığı, bu malzemeyi elektrik uygulamaları için mükemmel bir yalıtım malzemesi haline getirmektedir. Karbon-florin bağlarının gücünden dolayı birçok kimyasala karşı reaktif değildir; bu da malzemeyi reaktif ve aşındırıcı maddelere yönelik kaplarda ve borularda son derece etkili kılar. PTFE sürtünmeyi, aşınmayı ve makinelerin enerji verimliliğini azaltır. Düşük sürtünmesi sayesinde PTFE, rulmanlarda, dişlilerde, yan klişelarda vs. olduğu gibi parçaların kayma hareketinin gerekli olduğu sanayi uygulamalarında kullanılır. Bu uygulamalarda malzeme naylona ve asetata kıyasla anlamlı düzeyde daha iyi performans gösterir. 3M ince bir film oluşturmak için bu çok yönlü bileşiği bir ekstrüzyon işleminden geçirdikten sonra, PTFE bandını yapmak için filmi yapıştırıcıyla eşleştirmiştir. Yenilikçi 3M PTFE bantları güvenilirlik, dayanıklılık ve sürtünmeyi azaltma kabiliyeti bakımından rakip bantlardan üstündür.

Bizi Takip Edin
Yukarıdaki listede bulunan tüm markalar, 3M tescilli markalarıdır.
Lokasyonu Değiştir
Türkiye - Türkçe