1. Tüm ürünler

3M™ Scotch-Weld™ Epoksi Yapıştırıcı DP420 Siyah, 37 mL, kutu başına 12 adet

3M Stok Kodu 62277814356
  • Darbe ve titreşim dayanımı için sertleştirilmiş
  • Ortalama kullanım ömrü ile doğru konumlama ve düzeltme için yeterli zamanı sunar
  • Yapışkan dağıtılırken maksimum kullanım ömrü için ölçülür ve karışır
  • Ortalama viskozite, kendi kendine düzleşen formülü kolay ve hassas dağıtım sağlar
 More...
Özellikler
72 Derece F'da (22 Derece C) Kesme Dayanımı
4500 Libre-Kuvvet/Kare İnç
Açılma Süresi
20 dakika @ 72 F (22 C)
Ay Bazında Raf Ömrü (üretim tarihinden itibaren)
15
Depolama Sıcaklığı
72 Fahrenhayt Derece
Endüstriler
Kompozit, Yapı, Tüketici Malları, Elektronik Eşyalar, Genel Endüstriyel, Metal İşçiliği, Asker ve Devlet, Plastik, Rubber, Özel Taşıt, Ulaştırma, Marangozluk
Fiziki Form
Akışkan Sıvı
İç Mekan/Dış Mekan
Her ikisi
Koli başına Ünite
12
Marka
Scotch-Weld™
Müşteri Etiketi
Hayır
Sertlik
75-80 Sertlik D
Tam Kürlenme
24 Saat @ 72 F (22 C)
Ürün Formu
Her Biri
Ürün Tipi
Epoksi Yapıştırıcı
Viscosity
Self-Leveling
Yapıştırıcı Tipi
Epoksi
Detaylar
  • Darbe ve titreşim dayanımı için sertleştirilmiş
  • Ortalama kullanım ömrü ile doğru konumlama ve düzeltme için yeterli zamanı sunar
  • Yapışkan dağıtılırken maksimum kullanım ömrü için ölçülür ve karışır
  • Ortalama viskozite, kendi kendine düzleşen formülü kolay ve hassas dağıtım sağlar
  • Ekleme, yapıştırma, bağlama, tutturma, onarım, dolgu, panel birleştirme ve yapısal yapıştırma için etkili yapışkan

3M™ Scotch-Weld™ Epoksi Yapıştırıcı 420 sertleştirilmiş, iki bileşenli epoksi yapıştırıcıdır. 2:1 karışım oranı, 20 dakika uygulama süresi ve yaklaşık 2 saat içinde tutuş gücü.

Yüksek ve düşük sıcaklıklarda yapışma gücünü korur ve 30 dakika boyunca 400 derece F'a kadar boya pişirme operasyonlarına dayanabilir. Birçok uygulamada DP420'yi mekanik tutturucular, vidalar, perçinler, nokta kaynaklar yerine kullanabilirsiniz ve metaller, seramikler, ahşap, birçok plastik ve cam gibi çeşitli maddeler üzerinde iç mekan yapıştırma uygulamaları için mükemmeldir. Yapıştırıcımız UL 94 HB gereksinimlerini karşılar. DP420, kolay ve kontrollü dağıtım için ortalama viskoziteye sahip bir yapışkan yayar. Yapışkan tutuş gücüne yaklaşık 2 saatte ulaşır ve 24 saat içerisinde tam olarak kürlenir (72 derece F/22 derece C). Karışım oranı 2:1'dir ve 20 dakikalık uygulama süresine sahiptir, kürlenme öncesinde istenilen oturmayı sağlamak için yeterli zamanı sağlar. En iyi sonuçlar için, her zaman ayrı satılan 3M™ Scotch-Weld™ EPX™ Plus II Aplikatörü ve Nozullarını kullanın. Duo-Pak kartuşundan dağıtım yapılırken hem karışım nozulu hem de aplikatör gereklidir. Epoksi Yapıştırıcılar, "yapısal yapışkanlar" adı verilen ve poliüretan, akrilik, siyanoakrilat ve diğerlerini de içeren sınıfa üyedir. Epoksiler karıştırıldıkları zaman kimyasal bir zincir tepkimeden geçen ve daha sonra katı plastik bir materyal oluşturmak üzere kürlenen sıvı reaktif polimerlerdir. İki bileşen belirtilen oranda karıştırıldıktan sonra kürleme sürecine girer ve yapışkanın uygulandığı yüzey ve iki yüzeyin gerektiği gibi konumlandırıldığından emin olmak için sınırlı kullanım süresi sunar. Bu "kullanım süresi" bir kaç dakika ile 48 saat ya da daha uzun bir süre arasında olabilir. Bu yapısal yapışkan sınıfı, formüle bağlı olarak yüksek çekme ve soyulma dayanımı ve diğer yapışkanlara göre daha iyi ısı ve kimyasal dayanımı sunar. Isı ile kürlenen epoksiler, oda sıcaklığında kürlenenlere göre daha yüksek ısı ve kimyasal dayanıma sahiptir. Epoksi Yapıştırıcılar bina ve ev inşaatında, hava taşıtı ve otomobil üretiminde, bisiklet, yat, golf sopaso, kayak ve snowboard montajında yaygın olarak kullanılmaktadır ve birçok diğer ev kullanımı ve uygulamaya sahiptir; çevre şartlarına dayanım ile birlikte yüksek güçlü bağların gerekli olduğu neredeyse her yerde. Bu yapışkanlar kullanım kolaylıkları, mekanik dayanımları ve kimyasal dayanımları ile son derece popülerdir. Epoksilere esnek veya sert, şeffaf veya opak, hızlı kuruyan ya da yavaş kuruyan özellikler katmak için formülasyonlar yaratılabilmektedir. Epoksi Yapıştırıcıların bu çok yönlülüğü ahşap, metal, taş ve çeşitli plastiklerin yapıştırılmasında eredeyse bütün gereksinimlerin karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Epoksilerin endüstriyel kullanımları çok çeşitlidir ve kaplamalar, yapışkanlar ve karbon fiber ve camla güçlendirilmiş plastik gibi kompozit materyalleri içerir. Çalışma yüzeyi üzerinde akma ve uyum sağlama, güçlü yapıştırma, kimyasal ve ısı dayanımı ve istisnai mekanik ve elektriksel yalıtım özellikleri ile tercih sebebidir.

Bizi Takip Edin
Yukarıdaki listede bulunan tüm markalar, 3M tescilli markalarıdır.
Lokasyonu Değiştir
Türkiye - Türkçe