1. Tüm ürünler

3M™ VHB™ Bant 4910 (38 mm x 33 m)

3M Stok Kodu 7000072292
  • Kullanımı hızlı ve kolay kalıcı yapıştırma yüksek mukavemet ve uzun süreli dayanıklılık sağlar.
  • 3M™VHB Bant yapıştırıcı formülü temas üzerine hemen yapıştırma ve izole etme görevini gerçekleştirir
  • Neredeyse görülmez yapıştırma işlemi sayesinde kötü bir görünüme sahip olan perçin başlıkları veya kaynak izleri olmadan yüzeyler pürüzsüz kalır
  • Gerilim yükünü ek yeri boyunca dağıtır
 More...

Tasarımınıza özel, ölçü veya şekillerde bantlara mı ihtiyacınız var?

Endüstriyel bantlardaki çözüm ortaklarımız, 3M ürünlerini, sizin istediğiniz ölçülerde şekillendirip, özgün tasarımlarınızda kullanıma hazır hale getiriyor.  
Özellikler
Endüstriler
Genel Endüstriyel, İşaretçi
İç Mekan/Dış Mekan
Her ikisi
Köpük uygunluğu
Uyumludur
Maksimum Çalışma Sıcaklığı (Santigrat)
149 Santigrat Derece
Marka
VHB™
Sıcaklık Dayanımı – Başlangıç
300
Ürün Rengi
Şeffaf
Uygulama Ortam Sıcaklığı
50 Degrees Fahrenheit
Detaylar
  • Kullanımı hızlı ve kolay kalıcı yapıştırma yüksek mukavemet ve uzun süreli dayanıklılık sağlar.
  • 3M™VHB Bant yapıştırıcı formülü temas üzerine hemen yapıştırma ve izole etme görevini gerçekleştirir
  • Neredeyse görülmez yapıştırma işlemi sayesinde kötü bir görünüme sahip olan perçin başlıkları veya kaynak izleri olmadan yüzeyler pürüzsüz kalır
  • Gerilim yükünü ek yeri boyunca dağıtır

3M™ VHB™ Bant 4910 ile hayal edin, tasarlayın ve yapın. Bandımız şeffaf, 1 mm kalınlığında olup sağlam köpük çekirdeğinin her iki yanında genel amaçlı akrilik yapışkan bulunmaktadır. Bu kullanımı hızlı ve kolay kalıcı yapıştırma yöntemi yüksek mukavemet ve uzun süreli dayanıklılık sağlar. Çeşitli yüzeylere kuvvetli bir şekilde yapışabilme özelliğine sahiptir. Perçin, kaynak ve vidaların yerini alabilir ve viskoelastisitesi ile tasarım esnekliği sunar. Renksizdir, şeffaf malzemeleri yapıştırmada veya renkli bir bağ çizgisinin kabul edilemez olduğu uygulamalar için idealdir.

Vida ve perçinlerden farklı olarak, 3M VHB Bant gerilim yükünü ek yeri boyunca dağıtır ve değişken genişleme ve sıkıştırma oranlarına uygundur. Malzemeler birleştirildikten sonra, neredeyse zarar verilemez bir kaynak yaratılmış olur. Bu bandın temiz yapısı üstten iç/dış kubbe montajları ve/veya reçine dolgulu cam için kenar yapıştırmaları gibi uygulamalara uygundur. 3M VHB bantlar 1980 yılında türünün ilk örneği olarak sunulmuştur. Benzersiz bantlarımız uygunluk ve güçlü kalıcı yapıştırma özelliklerini bir araya getirir. Böylece cam, metal gibi malzemelerin yanı sıra sert PVC, akrilik, polikarbonat, ABS ve polistiren gibi MSE plastiklerin ve çoğu toz boyaların, boyalı veya sızdırmaz ahşabın ve sızdırmaz betonun yapıştırma işlemlerinde kullanılabilen son derece güçlü bantlar elde edilmiştir. 3M VHB Bant hem içeride hem de açık havada çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Bunlar arasında kalıcı sinyalizasyon ve panel montajı, bileşen eklemeleri ve onarımlar yer alır. 3M VHB bant vidalara, perçinlere, kaynak yapmaya ve diğer mekanik bantlara göre başarısı kanıtlanmış bir alternatiftir. Bu bantlar gökdelenlerin, cep telefonlarının, elektronik otoyol işaretlerinin, buzdolaplarının, denizcilik elektroniğinin, mimari camların, rekreasyon araçlarının ve römorkların montaj, bağlama ve izole etme işlemlerinde bir ya da daha fazla adımda kullanılabilir. 3M™ VHB™ bant oyuklara, köşelere ve eğimlere yerleştirilebilirken aynı zamanda mekanik bantların sunmadığı kadar dayanıklı yapışma özelliği sunar. Bu yenilik hızlı ve etkili MRO olanağı sağlarken aynı zamanda yapıları yeni ve farklı yollarla tasarlama olanağı sunar. Böylece çeşitli malzemelere hızlı bir şekilde tutunma sağlayan son derece güçlü bir bant elde edilmiştir. Uygulamalar arasında LED paneller, önceden boyanmış metallerin yapıştırılması, plastik pencereleri önceden boyanmış panellere yapıştırma ve izole etme gibi işlemler yer alır. 3M VHB Bant, anında tutuş gücü sağlamanın yanı sıra perçin ve vidaları ortadan kaldırarak nihai ürünün görünümünü de iyileştirir. Çoğu zaman, 3M VHB bant ile yapıştırma işlemi delme, yapıştırma veya sıvı yapışkan kullanımı gibi işlemlere göre çok daha çabuk gerçekleşir. Çok yönlü bant yelpazemiz çok sayıda uygulamalarda iç mekanlarda veya açık havada kullanıma uygundur. Uygulamalar arasında cam ve kapı montajı, sinyalizasyon montajı, elektronik, bakım ve çok sayıda diğer endüstriyel uygulamalar yer alır.

Kaynaklar
Bizi Takip Edin
Yukarıdaki listede bulunan tüm markalar, 3M tescilli markalarıdır.
Lokasyonu Değiştir
Türkiye - Türkçe