Yansıtıcı Malzeme

Reflektif Malzeme

Daha güvenli bir dünya yaratın

 • Çalışanların güvende olması için görünürlük temel faktörlerden biridir. Bu nedenle de Scotchlite, çalışanların yalnızca ışığın az olduğu zamanlarda değil ancak günün her saatinde görünürlüğünü arttıran reflektif malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır.


Ürün Kataloğu

 • Yansıtıcı Kumaş
  Yansıtıcı Kumaş

  Yansıtıcı Malzeme – Kumaşlar, güvenlik kıyafetinde, atletik ve günlük giyimde kullanılmak üzere tasarlanır. Gündüz ve az ışıkta görünürlüğü artırmak için flüoresan renkli kumaşlar da kullanılabilir. Scotchlite yansıtıcı malzeme – kumaşlar, dayanıklı kumaş dolgu çeşitlerine bağlanan geniş açılı, açıktaki geri yansıtıcılı lenslerden oluşur. Diğer kumaşlara kolayca dikilir ve yamalar ve amblemler için nakşedilebilir veya serigrafi ile basılabilir. Kumaşlar elle, kalıpta, boylamasına veya giyotinle kesilebilir.

 • Yansıtıcı Transfer Filmleri
  Yansıtıcı Transfer Filmleri

  3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme – Transfer Filmleri, güvenlik kıyafetinde, atletik ve günlük giyimde kullanılmak üzere tasarlanır. Scotchlite yansıtıcı malzeme – transfer filmleri, ısıyla etkinleşen yapıştırıcıya bağlanan geniş açılı, açıktaki geri yansıtıcılı lenslerden oluşur. Çeşitli şekil, boyut, sayı ve harfteki amblem, yama, logo ve etikete dönüştürülmek için idealdir ve sıklıkla sürekli kat kesim ve şerit yapmak için kullanılırlar.

 • Yüksek Seviyede Parlak Yansıtıcı
  Yüksek Seviyede Parlak Yansıtıcı

  3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme – Yüksek Parlaklıklı Ürünler, güvenlik kıyafetlerinde kullanılmak üzere tasarlanır ve doğru kullanıldıklarında fener ışıklarının aydınlattığı gece ve az ışık koşullarında kullanıcının görünebilirliğini artırmayı sağlar. Scotchlite yansıtıcı malzeme – yüksek parlaklıklı ürünler; esnek, parlak ve UV stabilize polimerik film üzerine oldukça geri yansıtmalı mikro-prizmalardan oluşur.

 • Yansıtıcı Bant
  Yansıtıcı Bant

  3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme – Yansıtıcı Bant / Basınca Duyarlı Yapıştırıcı (PSA) Filmleri, bir yapıştırıcıya bağlanan geniş açılı, açıktaki geri yansıtıcılı lenslerden oluşur. Rijit maddelere uygulanmaları kolaydır; kolayca soyulur ve yapıştırılır. PSA filmleri elle, kalıpta ve makinede kesilebilir ve serigrafi ile basılabilir. Ancak yıkanabilir kıyafetlere kalıcı olarak yapıştırılması önerilmez. İşaretleme filmleri, kasklar ve rijit yüzeylerden kullanılmaya yönelik ek kumaş parçasına sahip PSA filmleridir.

 • Özel Yansıtıcı Malzeme ve Mürekkep
  Özel Yansıtıcı Malzeme ve Mürekkep

  3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Tüketici Çözümleri Ürünleri, tüketici piyasası için atletik ve normal giyimde kullanılmak üzere tasarlanır. Ürünler geniş açılı, açıktaki geri yansıtıcılı lenslerden oluşur ve transfer filmleri, ayakkabı filmleri ve bir kumaş olarak kullanılabilirler. Serigrafi mürekkebi de kullanılabilir.

Küresel Tasarım Laboratuarı

 • Dünya Çapında Laboratuar Hizmetleri: Görünürlük için Tasarım

  Dünya Çapında Laboratuar Hizmetleri: Görünürlük için Tasarım

  Üretime geçmeden önce yansıtıcı giysinizin performansını ölçün. 3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme, bunu giyenlerin görünürlüğünü artıran tasarım harikası bir üründür. Yansıtıcı malzeme konusundaki uzmanlık, denemeler, araştırma ve geliştirme olanaklarımızı sizin için ortaya koyduk. Uzman ekibimiz size şu konularda yardımcı olacaktır:

  - Ürün Seçimi
  - Tasarım Değişiklikleri
  - Tasarım Karşılaştırmaları
  - Performans Testi
  - Mevzuata Uygunluk
  - 360° görünürlük için Yerleştirme Rehberi


Videolar


Ek Kaynaklar

Neden 3M Yansıtıcı Malzeme?

 • Teknoloji

  Orijinale Güvenin.

  • 3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme teknolojisi, en yeni teknoloji harikasıdır. Bir araya getirilip sıkıştırılan binlerce küçük cam boncuk ışık kaynağına gelen ışığı geri yansıtır.
   3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme, çalışma ve koruyucu giysi konusunda kendisini olağanüstü şekilde kanıtlamıştır. 3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme'yi şirketinizin üretim sürecinde nasıl kullanacağınız ve böylece her bir yüksek kaliteli ürünü daha da geliştirmeniz size kalmıştır.
  • ·· pazar liderine güvenin ve şirketinizin yararına en iyi işbirliğini yapın.
   ·· Sürekli yüksek ürün kalitesi
   ·· ABD ve Almanya'da araştırma ve geliştirme
   ·· Yüksek görünürlüklü iş giysilerinde kapsamlı uzmanlık
   ·· Standartlar ve yönetmelikler konusunda uzman tavsiyesi
  • ·· Deneyimli hizmet çok yönlü ürün servisi

 • Görünür Çözüm

  Görünür Çözüm

  Sürekli yenilik ile endüstriyel yıkama ve alev geciktirme seçenekleri dâhil olmak üzere pazara yeni ürünler getirdik.

  Ürün yelpazemiz içinde 50 farklı ürün bulunması, her bir uygulama için doğru 3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzemesini sunabildiğimiz anlamına gelmektedir.


3M'den Yansıtıcı Malzeme

3M™ Scotchlite™ Yansıtıcı Malzeme, geri yansıtma teknolojisine dayanarak çok yönlülük ile işlevselliği birleştirmiştir. Malzemenin bakımının yapılması kolaydır. Bunu kullanmanın birçok yaratıcı yolu vardır.

Diğer kumaşlara kolayca dikilir ve yamalar ve amblemler için nakşedilebilir veya serigrafi ile basılabilir. Kumaşlar elle, kalıpta, boylamasına veya giyotinle kesilebilir.