1. Türkiye
 2. Ulaştırma
 3. 3M Havacılık ve Uzay

3M Havacılık ve Uzay

Konferans salonunda bir masada oturan üç kişi.
3M Havacılık ve Uzay ile mobilitede geleceğin kapısını aralayın

Uzmanlarımız ağırlık azaltma, verimlilik artırma ve birçok konuda her türlü zorluğun üstesinden gelmenize, hava aracı inovasyonunu birlikte yürütmeye hazır.

DISCOVER THE 3M APPROACH FIND YOUR SPEC (ENGLISH, US)

Havacılık ve uzayda benzersiz bir ortaklık

Şok, gürültü, titreşim, sertlik, erozyon, koruma, sızdırmazlık, termal veya akustik tüm sorunlar için 3M'in sunduğu bir çözüm bulunur. Yüzey koruma ve ön işlemden termal ve akustik yalıtıma kadar havacılık uygulama çözümlerimiz en iyi yöntemlerle geliştirilmiştir. Birinci sınıf uzmanlığımız da 3M Havacılık ve Uzay'ın desteğiyle her sorunun üstesinden gelebileceğinizden emin olursunuz.

 • Ampul simgesi
  Havacılık ve uzay zorlukların çözümü

  Havacılık ve uzay tasarımı, üretimi ve diğer aşamalarda pek çok zorlukla karşılaşırsınız. Havacılık ve uzay mühendislerimiz, zorlu güçlüklerin üstesinden gelmeniz için sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyar.

 • Dişli ve onay imi simgesi
  Basitleştirilmiş bir süreç

  Baştan sona kusursuz bir ortaklık sağlayarak hava araçlarının tasarım, üretim ve bakım döngüsünün tamamında proseslerinizi sürekli optimize etmenize yardımcı oluyoruz.

 • Sertifika simgesi
  70 yılı aşkın 3M Bilimi

  Yenilikçi havacılık ve uzay çözümleri portföyümüzle onlarca yıllık bilimi göklere taşıyoruz. Hava aracı tasarımlarınızı optimize etmenize yardımcı olacak daha verimli, sürdürülebilir çözümler için çalışıyoruz.

Havacılık ve uzay çözümleri üzerinde çalışan, mor eldivenli iki kişi.
Güvenilir çözümler sunan güvenilir bir ortaklık.

Hava aracı tasarımı ve yapım çözümleri

En acil sorunlar için en hızlı çözümler gerekir. Cesur fikirler, doğru uzmanlık ve iş birliğiyle hayata geçebilir. Başlamak için harika bir yer ise ister hava aracının üstünde ister içinde, bizzat da fikir yürüttüğünüz yerdir. Sizi aşağıda bekliyor olacağız.

Kabin içi

Doğru çözümlerle, hava aracı içindeki her zorluk (her boşluk, her braket, her kaplama ve her alan) bir fırsata dönüşür. Şimdi daha fazlasını öğrenin.

 • Eksiksiz havacılık ve uzay yapıştırıcıları, bileşikleri ve dolgu maddeleri yelpazemiz, hava aracı kabini tasarımında nihai ağırlık, dayanım ve estetik görüntü arasında denge elde etmenize yardımcı olabilir.
 • 3M poliüretan koruma bant ve filmleri, titiz tasarım ve hava aracı spesifikasyonlarını karşılarken korozyon direncini artırır, iç bileşenleri korur.

 • Kompozit birinci sınıf hava aracı oturma grubu yapıları, termoplastik tepsi masaları, kumaş yapıştırma, yeniden kapatılabilir bağlantı ve daha fazlasına yönelik 3M çözümleri hakkında bilgi edinin.

 • Gelişmiş malzemeler yolcu konforunu artırır, hava aracı bileşenlerinin daha güvenilir çalışmasını sağlar.

 • 3M, termoplastikler dahil olmak üzere yapıştırılması zor yüzeyler için epoksi yapıştırıcılarla daha düşük ağırlık ve tasarım esnekliği sağlamaya yardımcı olur.

 • Kapatan, koruyan, yalıtan ve birleştiren ve aynı zamanda hızları artırmaya, süreçleri iyileştirmeye ve yeniden işlemeyi azaltmaya yardımcı olan gerçek hava aracı montaj çözümleri bulun.
Yapılar

Tasarımları optimize etmek, katı siparişe özel üretim gereksinimlerini karşılamak ve ağırlığı azaltmak, sizi gerçekten farklı kılmanın yalnızca başlangıcıdır. Şimdi 3M hava aracı yapısal çözümlerini keşfedin.

 • 3M, titiz hava aracı tasarım gereksinimlerini karşılamak için kompozit yapıların imalatı, birleştirilmesi ve korunması için eksiksiz entegre çözümler sunar.
 • Metal üretimi, hazırlanması, korunması ve yapıştırılmasında köklü bir havacılık ve uzay şirketi olan 3M ile birlikte çalışın. Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tahrik

3M yapısal yapıştırıcı ve yüzey koruma teknolojileri, tahrik gibi zorlu performans uygulamalarında uzun süreli dayanıklılık ve performans sağlar.

 • 3M, metali kompozite yapıştırmak için yapısal yapıştırıcıların kullanımında uzun ve başarılı bir geçmişe sahiptir.

 • Motor kaportaları gibi bal peteği çekirdek yapısına yönelik 3M çözümleri arasında yüzey hazırlığı, korozyon önleyici bağ astarları, yapısal yapıştırıcılar ve yüzey kaplama filmleri yer alır.

 • Yüksek sıcaklık uygulamaları için yapısal yapıştırıcı bağlama ve yapıştırılmış kompozit erozyon koruma çözümleri yalnızca başlangıçtır. 3M fan kanadı/soğuk taraf motor uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • 3M, zorlu helikopter rotor kanadı yapıştırma ve yüzey koruma uygulamaları için uzun süredir tercih edilen tedarikçi olmuştur.

Montaj ve Tamamlama

Hepsi bir araya geldiğinde 3M, eksiksiz bir sızdırmazlık ve yüzey koruma çözümleri yelpazesi ile verimli bir şekilde yapıştırmaya ve bu şekilde kalmasını sağlamaya yardımcı olur. Çözümlere buradan göz atabilirsiniz.

 • 3M hava aracı boyama ve boya çıkarma çözümleri, kazımadan son rötuşlara kadar tüm süreç boyunca zamandan, masraftan ve yeniden işlemeden tasarruf sağlayabilir.

 • İç mekanda sızdırmazlık, akustik ve korozyon korumasına yönelik çözümler yerleşik verimlilikle birlikte sunulduğunda, hava aracı montajında ​​gerçek bir avantaj elde edersiniz. Daha fazla bilgi edinin.

 • 3M'in hava aracı yapısal montajı için sunduğu yapıştırma, sızdırmazlık ve koruma çözümlerinde ekstra yerleşik özellikler bulunur: verimlilik ve iç huzuru. Daha fazla bilgi edinin.

Bakım, Tamir, İşletme
 • bir hava aracında bakım ve onarım yapan mürettebat
  OEM'den MRO'ya 3M yanınızda.

  Hava aracının tasarımı ve yapımı hikayenin yalnızca bir parçasıdır. 3M'in hava aracı bakım ve onarım operasyonlarını nasıl desteklediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için hava aracı MRO web sitemizi ziyaret edin.

Mavi arka plan başlığı üzerinde belgeler simgesi

Havacılık ve Uzay Kaynakları

 • Global Distribütör bulun
 • Spesifikasyon Destek Portalı
 • Haber ve gelişmeler
KAYNAKLARA GİT

3M Havacılık ve Uzay ürün yelpazesini keşfedin

İhtiyaçlarınıza uygun doğru ürünü bulmak için ürün broşürümüzü PDF olarak indirebilir veya online ürün kataloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Bir ofis toplantısında oturan ve dizüstü bilgisayarlarına bakan üç kişi.
3M Havacılık ve Uzay uzmanıyla iletişime geçin

Bakış açımızı paylaşmaya ve bir sonraki projenizde sizinle birlikte çalışmaya hazırız. Bize projenizden bahsedin, bir 3M uzmanı sizinle iletişime geçsin.

SORUN ÇÖZELİM

3M Havacılık ve Uzay Haberleri'ne abone olun

Havacılık ve uzay süreçlerinize verimlilik katmayı amaçlayan bültenimize abone olun. Hızlı, faydalı ürün bilgilerini doğrudan gelen kutunuzda gönderelim.

kapatmak