1. Türkiye
 2. Yasal Bilgiler

3M Türkiye

Yasal Bilgiler

 

 

 • Bu Web sitesini kullanmadan önce Kullanım Koşullarını dikkatli bir şekilde okuyun. Web sitesine ve site içeriğine erişiminiz ve kullanımınız, bu şartların tamamını kabul etmenize ve şartlara uymanıza bağlıdır. Web sitesi içerisindeki şartları kabul etmiyorsanız, web sitesinden hemen ayrılmanız ve web sitesinden elde ettiğiniz içeriklerin her türlü kullanımını durdurmanız gerekmektedir.

 • İçeriğin Telif Hakkı ve Kullanımı

  Bu web sitesindeki telif hakları ve diğer haklar 3M ve/veya tüm bağlı şirketlerine (Bundan böyle beraber “3M”olarak adlandırılacaktır) aittir. Bu sitede size sağlanan içeriği sadece kendiniz için bilgi edinmek amacıyla görüntüleme, indirme ve çoğaltma hakkını aşağıda belirtilen şartlarla sınırlı olarak elde edebilirsiniz:

  1) site içeriğini değiştirmeksizin, orijinal halindeki tüm bildirimleri saklı tutmak,

  2) görüntülerle ilgili olarak, sadece yazının etrafındaki görüntüleri kullanmak, ve

  3) “© 3M 2015. Tüm hakları saklıdır.”  telif bildirimini dahil etmek.

  3M'in açık yazılı izni olmadığı sürece bu Web sitesinin içeriği başka bir yayın veya ticari amaç için kullanılamaz.

  Bu Web sitesindeki herhangi bir bölümü, internette köprü çerçeveleme veya diğer bir yolla, başka bir internet sitesinin bölümü haline getiremezsiniz. Bu Web sitesi ve içeriği herhangi türde bir veritabanı oluşturmak için kullanılamaz veya aynısının (tamamının veya bir bölümünün) siz veya üçüncü kişiler tarafından ulaşılabilmesi ya da Web sitesi veya içeriğinin tamamının veya bir bölümünü içeren veritabanının dağıtılması amacıyla veri tabanlarında saklanamaz.

 • Geçerli Olabilecek Diğer Şartlar ve Bildirimler

  Bu web sitesi aracılığıyla 3M tarafından yürütülen her türlü ticari işlem veya promosyonlar için ek şart ve koşullar geçerli olacak ve bu şartlar işbu Web sitesi aracılığıyla veya sair yollarla iletilecektir. Bu Yasal Bilgilendirme Sayfasında bulunan herhangi bir bilgi 3M ile  aranızdaki geçerli bir sözleşmeyi veya ticari ilişkiyi düzenleme amacı taşımamaktadır.

  Bu şartlar 3M.com.tr altında yer alan bütün içeriklere genel olarak uygulanması amacı taşımakla birlikte, bu internet sitesinin belirli bölümleri için özel kullanım koşulları ve mülkiyet bildirimleri olabilir.  Bu bölümlerin kullanılması için, özel olarak tanımlanan ek koşullara uyulması gerekir.  Bu web sitesinin bazı bölümleri sadece belirlenmiş ülkelerdeki kişiler için özel olarak hazırlanmıştır ve ilgili ülke referansları (örnek olarak; “”3M ABD “”, ””3M İngiltere”” veya “”3M Avusturya””) başlıklarda mevcuttur.  Her ülke için ilgili web sitelerinin kullanım koşulları değişebilir ve bu bilgilere 3M web sitesinden ilgili ülke başlıkları altında ulaşılabilir.  3M, bu Yasal Bilgi Sayfasında yer alan herhangi bir hakkı ve ya bilgiyi önceden haber vermeksizin güncelleyerek düzeltebilir veya tamamen yürürlükten kaldırabilir.

 • Fikri Mülkiyet Hakları

  Bu internet sitesi içeriğinde tanımlanan ürün, işlem veya teknoloji, 3M tarafından saklı tutulan başka fikri mülkiyet haklarının konusunu oluşturabilir. 3M, 3M logosu, Post-it, Scotch, Scotch-Brite, Scotchgard ve Thinsulate ve bu Web sitesinde bulunan diğer marka adları 3M'in dünya genelindeki ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Üçüncü kişilere ait ticari markaların belirtilmesi durumunda 3M söz konusu marka sahiplerinin haklarını tanımaktadır.

 • Sorumluluğun Reddi

  BU WEB SİTESİNİN İÇERDİĞİ BİLGİLER SİZE, “OLDUKLARI GİBİ” ve “SADECE BİLGİ EDİNMENİZ” AMACIYLA SAĞLAMIŞ OLUP, BİLGİ BÜTÜNLÜĞÜ, KALİTE GARANTİSİ, PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA HERHANGİ DİĞER ZIMNİ GARANTİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR GARANTİ VE/VEYA TAAHHÜT İÇERMEKSİZİN SAĞLANMIŞTIR. HİÇBİR DURUMDA 3M, KAR KAYBI, İŞİN ENGELLENMESİ YA DA VERİ KAYBINDAN KAYNAKLANAN ZARARLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, BU WEB SİTESİNİN KULLANIMINDAN VEYA BİLGİLERİN GÜVENİLİRLİĞİNDEN YA DA SİTE VEYA KÖPRÜ İLE BAĞLANAN BİR WEB SİTESİ ÜZERİNDEN ULAŞILAN İÇERİĞİN NEDEN OLDUĞU DOĞRUDAN veya DOLAYLI ZARARLARDAN, BU ZARARLARIN MEYDANA GELMESİ OLASILIĞINDAN YASAL MERCİLERCE BİLGİ VERİLMİŞ OLSA DAHİ,HANGİ NAM ALTINDA OLURSA OLSUN HERHANGİ BİR ŞEKİLDE,  SORUMLU OLMAYACAKTIR.

  Bu Web sitesindeki içerik baskı veya teknik hatalarından kaynaklanan yanlışlar ve ya eksiklikler içerebilir, bu durumda işbu bilgiler herhangi bir bildirim yapılmadan değiştirilecek, güncellenecek ve silinecektir.  3M, bu web sitesinin kesintisiz veya hatasız çalışacağına veya teknik sorunların giderileceğine dair hiçbir garanti vermemektedir. 3M bu Web sitesinin bilgisayar ekipmanınızla uyumlu olduğunu veya Web sitesinin veya sunucusunun hatalardan veya virüslerdemn, solucanlardan (worm) ve truva atlarından (trojen) arınmış olduğunu garanti etmez ve 3M bu nedenlerden dolay meydana gelecek zararlardan herhangi bir şekilde sorumlu olmayacaktır.

  Ayrıca 3M, bu Web sitesi üzerinden ulaşacağınız başka bir Web sitesiyle ilgili de herhangi bir taahhüt veya garanti vermemekte ve bu hususa ilişkin sorumluluk taşımamaktadır. 3M tarafından söz konusu Web sitelerine erişim sağlayan bağlantılar sadece size kolaylık olması içindir ve 3M'in bu Web sitelerini veya içeriklerini onayladığı anlamına gelmemektedir.

 • 3M'e Bilgi Gönderme

  Genel bilgiler için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın. 3M ile aranızda söz konusu bilgileri paylaşmak üzere başka bir yazılı sözleşme olmadıkça, 3M bu Web sitesi aracılığıyla sizden gizli bilgi talep etmemektedir. 3M’in, Web sitesi üzerinden edindiği ve 3M'in Gizlilik Politikası bölümünde belirtilen, kişisel veri olarak tanımlanabilecek bilgiler dışındaki bilgiler "GİZLİ OLMAYAN BİLGİ" olarak değerlendirilecektir. 3M’E BU WEB SİTESİ ÜZERİNDEN VEYA BAŞKA BİR ELEKTRONİK YOLLA, 3M İLE YAZILI BİR SÖZLEŞME YAPMAKSIZIN BİLGİ İLETMENİZ HALİNDE, 3M’İN SÖZ KONUSU BİLGİLERİ, SİZE KARŞI HERHANGİ BİR YÜKÜMLÜLÜK TAŞIMAKSIZIN  KULLANABİLECEĞİNİ KABUL ETMİŞ VE ONAYLAMIŞ OLURSUNUZ. 3M’e fikirlerinizi ne şekilde iletebileceğiniz konusunda bilgi edinmek isterseniz, lütfen "Bize Ulaşın" bölümüne tıklayın ve "Fikriniz Hakkında" adlı broşürün bir kopyasından isteyin.