1. Türkiye
 2. 3M Enerji

3M Enerji

Kırsal elektrik hatlarının kuş bakışı görünümü
Dünyanın enerjisinden yararlanırken, onu korumanıza ve tekrar hayal etmenize yardım ediyoruz.
Enerji Ürünlerini Görüntüle

Enerji Pazarları

Daha azını kullanıp daha fazlasını sunarak dünyanın gelişmesine yardımcı olur.

Güneş ışığından faydalanmaya yardımcı oluyoruz. Şebekeye kaliteli ve güvenilir bağlantı geliştiriyor ve sağlıyoruz. İletim hatlarının ağırlığını azaltıyor ve daha fazla güç taşımalarını sağlıyoruz. 3M olarak, dünyanın her yerinde enerjiden tasarruf etmeye, watt başına maliyetleri düşürmeye ve daha yaşanabilir bir gelecek için yeni yollar yaratmaya ve sürdürmeye yardımcı oluyoruz.


 • Daha azını kullanıp daha fazlasını sunarak dünyanın gelişmesine yardımcı olur.

  Güneş ışığından faydalanmaya yardımcı oluyoruz. Şebekeye kaliteli ve güvenilir bağlantı geliştiriyor ve sağlıyoruz. İletim hatlarının ağırlığını azaltıyor ve daha fazla güç taşımalarını sağlıyoruz. 3M olarak, dünyanın her yerinde enerjiden tasarruf etmeye, watt başına maliyetleri düşürmeye ve daha yaşanabilir bir gelecek için yeni yollar yaratmaya ve sürdürmeye yardımcı oluyoruz. Her kıtada, her sektörde enerjiyi koruyan, yön veren ve enerji tasarrufu sağlayanlarla işbirliği yapıyoruz. Yeryüzünün enerjisine yön verecek ve değerli doğal kaynakları optimize edecek yeni yollar keşfetmekte kararlıyız. 


İnovasyon Hikayeleri

 • Evde enerji tasarrufu sağlamanın 5 yolu

  Enerji tasarrufunu doğru bir şekilde yaparsanız, hem paranız cebinizde kalır hem de evinizin değeri artar. Peki ama nasıl? Hemen bugünden başlayarak uygulanabilecek değişiklerle evinizde enerji tasarrufu sağlayın.

 • Müzikteki enerjiyi pencereden dışarı kaçırmadan yakalayın.

  3M™ Window Film Prestige Exterior Serisindeki metal içermeyen nano teknoloji güneşin ısı üreten kızılötesi ışınlarını yüzde 97'e ve UV ışınlarını yüzde 99'a varan oranlarda bloke ederek Rock N’ Roll Hall of Fame performansının enerji maliyetlerini yıllık bazda yüzde 8-12 oranında azaltmasına yardımcı oluyor.

 • İşte daha parlak bir fikir.

  Güneş ağırlıklı doğrudan ışığı toplam %94 yarıküresel yansıtmalı gümüş kaplamalı, hava koşullarına dayanıklı polimerik film kullanın. Sonuç: Afrika'da daha parlak LED lambalar.

 • Daha fazla güç, daha az kesinti.

  Güç hattının çekirdeğinde iletken olarak alüminyum alaşımın kullanılması, mevcut altyapıya dokunmadan ağırlığın yarıya inmesine karşın iki misli elektrik gücü kullanabilme yeteneği anlamına gelir.

İnovasyon Hikayeleri


3M'deki Enerji Piyasaları Hakkında

 

 • 3M'de, uzmanlarımızla, içinde yaşanabilecek daha iyi bir dünya oluşturmanıza yardımcı oluyoruz. 
  Cam filmlerinden ısıyla daralan makarona, enerji çözümlerimiz insanların içinde yaşamak, çalışmak, öğrenmek ve eğlenmek isteyeceği alanlar yaratmanıza yardımcı oluyor.
  Yenilenebilir ve güneş enerjisi teknolojilerimiz titiz sürdürülebilirlik standartlarını yerine getirmeye ve aynı zamanda bina estetiğini korumaya yardımcı oluyor.