1. Türkiye
 2. 3M Ulaştırma

3M Ulaştırma

Japonya'nın Tokyo şehrindeki yol alt yapısı
Daha güvenli, daha hızlı ve daha hafif çözümlerle dünyanın hareketliliğini devamlı kılıyoruz.
Taşımacılık Ürünlerini Görüntüle

Ulaştırma Pazarları

Dünyayı ileriye taşıyor.

Hava, su veya karada. Kargo gemilerinden küçük motosikletlere kadar. Daha güvenli, konforlu, cazip, dayanıklı ve çevre sorumluluğu taşıyan taşıtların daha verimli biçimde oluşturulmasında yenilikçi bir rol oynuyoruz. İster treni yakalıyor olun ister 10.000 metrede uçuyor olun, taşımacılık dünyasında 3M olarak sizi ileri götüreceğimize emin olabilirsiniz.


 • Dünyayı ileriye taşıyor.

  Nereye nasıl giderseniz gidin. Hava, su veya karadan. Kargo gemilerinden scooter'lara kadar. Her türlü nakliye aracında, 3M'i göreceksiniz.

  İster trene yetişin isterse 35.000 feet yükseklikte uçun, verimli bir şekilde daha güvenilir, konforlu, cazip, dayanıklı ve çevreyle dost taşımacılık yöntemleri inşa etmek için yenilikçi bir rol üstleniyoruz. Yüzey korumasından sızdırmazlık malzemelerine kadar, akustikten ağırlık yönetimine kadar, hatta iletkenlik ve darbe alanlarında bile. 3M olarak, imalatçıların, nakliyeci ve yolcuların tasarımdan, günlük operasyon ve hedeflere kadar gidecekleri yere ulaşmasına yardımcı olacak yeni yollar keşfediyoruz.


İnovasyon Hikayeleri

 • Sıcak kalın, iyi uyuyun, güvenli sürün.

  3M™ Thinsulate™ İzolasyon, içindeki eşsiz mikrofiberler sayesinde sıcak havayı içeride tutarken, soğuk havayı da dışarıda bırakıyor. Böylece uzun yol tır veya kamyon şoförleri geceleri araçlarında daha kaliteli bir uyku çekebiliyor.

 • Atların stresini azaltır. (Ve tabii sizin de.)

  Perçin ve vidalar, at treylerinde rahatsız edici titreşimlere sebep olabilir. Ama 3M™ VHB™ bant, yol boyunca treyleri bir arada tutacak kadar ve yol titreşimlerini azaltacak kadar da güçlüdür.

 • Güven yansıtılabilir mi?

  Bize göre evet. 3M™ Diamond Grade™ DG3 geriye yansıtıcı levhalar yoldaki tabelaların daha parlak ve daha net olmasını sağlar. Böylece, sürücüler yön ve uyarı tabelalarını daha erken ve daha net görebilir.

 • Yükleri azaldığında verimliliği artar

  3M™ Dolgu Malzemeleri, 3M™ Scotch-Weld™ Macun Yapıştırıcılar ve Hafif Ağırlıklı Polisülfid Sızdırmazlık Malzemeleri verimliliği artırıp maliyetleri düşürürken sürdürülebilirliği geliştirip hava araçlarının ağırlıklarını azaltmaktadır.

İnovasyon Hikayeleri


3M'deki Ulaştırma Pazarı Hakkında

 • 3M olarak, hep birlikte sorunsuz olarak çalışan ürün, güvenlik ve sistemleri kolaylaştırarak bağlantı kurmanıza yardımcı olacak uzmanlığımız var. Sızdırmazlık malzemelerinden yapışkanlara, elektronik geçiş çözümlerinden araç park yönetim sistemlerine kadar, entegre sistemlerimizin daha sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacağını biliyoruz.