1. Türkiye
 2. Bilimle Gelişen Hayatlar

Bilimle Gelişen Hayatlar

İnsan hayatını daha iyi bir hale getirmek için çok çalışıyoruz; böylece size sadece kendi hayatınıza odaklanmak kalıyor.

 • • Günlük hayatınızda; isteklerinize, ailenize, arkadaşlarınıza, kariyerinize, hobilerinize, yani sizin için önemli olan şeylere genelde yeterli vakti kalmıyor.

  Neyse ki 3M’de hayatınızı daha iyi, daha kolay ve eksiksiz yaşayabilmeniz için bir araya gelmiş 89 bin meraklı beyin var. “Bilim... yalnızca bilimdir. Ta ki onu bir amaç için kullanana kadar” düşüncesiyle yola çıkıyor ve yaratıcı, risk almaktan çekinmeyen anlayışımızla inovasyon alanında fark yaratıyoruz.

  Günlük hayatınızda etrafınızın 3M Bilimi ile çevrili olduğunu fark edemeyebilirsiniz fakat etkisini aslında her gün hissediyorsunuz. Daha güvenli besinler, daha güvenli yollar, daha güvenli uçaklar, daha temiz şehirler, daha temiz hastaneler, daha temiz hava ve enerji… Yeniliklerin sınırlarını genişletmek için her geçen gün kendimizi geliştiriyor; siz ve sizin için önemli olan herkes ve her şey için tüm gücümüzle çalışıyoruz. • Enerji

  Yıpranan altyapı üzerinde değişen enerji akışlarını yönetmek küresel bir sorundur ve oluşan kesintiler yılda milyarlarca dolara mal olabilir. Neyse ki 3M enerji konusunda devreye giriyor; geliştirme ve dağıtımda yeni imkanlar sunuyor. 3M’in bu noktadaki faydasına bir örnek verecek olursak: Bir 3M markası olan ACCR, daha fazla enerjiyi daha verimli bir şekilde taşımaya yardımcı olmak için tasarlanmış gelişmiş bir iletim iletkenidir. 3M ACCR ile, enerji şirketleri mevcut koridorlarda var olan yapılarla iki kat fazla iletim kapasitesine sahip olabilirler. Bu da insanlar için hem ekonomik hem de güvenilir bir güç kaynağı demektir.

  Power Transmission

 • Hava

  Hava kirliliği, dünyanın pek çok şehrinde insan sağlığını tehdit eder. Ancak farkında olmamız gereken daha önemli bir şey vardır: Kapalı mekanlardaki hava kirliliği seviyesi, kimi zaman açıkhavadan daha fazladır. İşte bu nedenle 3M, sizin ve ailenizin daha temiz havalı bir ortamda vakit geçirebilmesi ve içerdeyken bile rahat bir atmosferde yaşayabilmesi için Filtrete™ Home Filtration ürünlerini geliştirdi.

  Filtrete™ Home Filtration Products

 • Su

  Temiz içme suyu gereksinimi dünya genelinde artarken, su boruları da evlere, okullara ve iş yerlerine bu temiz içme suyunu taşımak için sağlıklı ve güvenilir bir araç olarak kalmalıdır. Ancak eskiyen su borularının değişimi, şehirler için hem finansal hem de lojistik zorluklar doğurmaktadır. Bu ihtiyaçtan yola çıkan 3M, polimer kaplama olan Scotchkote™ markasını devreye soktu. Scotchkote™ kaplamalar, mevcut boru altyapısını yenileyerek su akışını artırır ve su kaybını azaltır, korozyonu önleyerek temiz su akışını sağlar ve su servisi aksamalarını en aza indirmeye yardımcı olur.