• Mesleki işitme kaybı: İş yerinizde gürültüye bağlı işitme kaybını nasıl önleyebilirsiniz?

  Uygun işitme korumasının kullanılması mesleki sağırlığın önlenmesine yardımcı olacaktır.

  Bugün koruyun ve yarın da duyun

  Bu web semineri sırasında aşağıdaki konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz İşitme kaybının erken belirtileri, günlük yaşamımız üzerindeki etkisi – hem iş hem de iş dışı hayatınız de İşitme duyumuzu nasıl koruyabiliriz.

  HEMEN KAYDOLUN: 03/29/2022 14:30  29 Mart 2022 - 14.30
  ÜCRETSİZ KATILIN - ŞİMDİ İZLEYİN

  Gürültülü ortamlarda çalışırken kulak tıkacı veya kulak tıkacı kullanın

  • İş yerinizde gürültüye bağlı işitme kaybını nasıl önleyeceğinizi öğrenin

   Kulaklarımız 7/24 çalışıyor, uyurken bile uyarı ve duman/yangın alarmı gibi acil durum seslerini algılamak için kulaklarımıza güveniyoruz. Dünya çapında milyonlarca insan, her gün işitme bozukluklarından dolayı problem yaşamaktadır.

   Mesleki işitme kaybı, zararlı gürültü seviyelerine sürekli olarak maruz kalmaktan kaynaklanan bir durumdur. Bazen iş yeri ortamında yüksek seviyedeki darbeli gürültüye ani maruz kalmanın bir sonucu olarak da geri dönüşü olmayan işitme kayıpları meydana gelebilir.

   Gürültüye bağlı işitme kaybı yalnızca mesleki faaliyetlerle ilgili değildir. Aynı zamanda, örneğin rock konseri veya Formula 1 yarışları gibi gürültülü etkinliklere maruz kalmayla da bağlantılıdır. Ne yazık ki, işitme kayıpları, iş yerinizdeki performansı ve günlük yaşamınızı etkileyebilir.

   İşitme kaybının bir kısmı yaşlanmaya veya belirli tıbbi tedavilerin yan etkilerine bağlanabilir, ancak işitme kaybı vakalarının büyük çoğunluğu mesleki veya eğlence ile ilgili faaliyetlerle ilişkilidir. İyi haber şu ki, mesleki ve eğlence ile ilgili işitme kaybı tamamen önlenebilir.

   3M, bu sorunu çalışan sağlığının korunmasındaki en büyük zorluklardan biri olarak kabul etmektedir. Bu web semineri sırasında aşağıdaki konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

   • İşitme kaybının büyüklüğü ve etkileri
   • İşitme kaybının erken belirtileri
   • Günlük yaşamımız üzerindeki etkisi – hem iş hem de iş dışı hayatınız
   • İşitme duyumuzu nasıl koruyabiliriz?

   Bu 45 dakikalık videoya erişin. Ücretsiz kayıt ol

  3M'in endüstri lideri uzmanları tarafından sunulmuştur.

  • Mirey Bonfil

   3M’de Kıdemli Uygulama Mühendisi Mirey Bonfil tarafından sunulacaktır.

   • Lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerinde tamamlayan Mirey Bonfil, yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği dalında yapmıştır. Sektörde 2011-2014 seneleri arasında Çevre & İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak çalışmıştır. 2014 senesinden beri 3M Kişisel Koruyucu Donanımlar bölümünde Uygulama Mühendisi olarak çalışmaktadır. 2017 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2018 senesinden itibaren Kapalı Alanlara Erişim ve Kurtarma konusunda da uzmanlık yapmaktadır.

  Bu web seminerine kaydolmak için formu doldurun
  • Aksi belirtilmediği takdirde tüm alanların doldurulması zorunludur

  • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

  • Gönder

  Özür dileriz.

  Gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin

  Teşekkür ederiz.

  Formunuz başarıyla gönderildi


  İlgili web semineri

  • Güvenlik uzmanı, Peltor İletişim Kulaklıklı Güvenlik kaskı takıyor
   Kulak tıkacı seçimi ve uyum doğrulaması

   Doğru kulak tıkacını seçmek zor olabilir. Bu webinar doğru işitme koruyucusunu nasıl seçeceğinizi, anlamanız gereken farklı ses seviyesi ölçümlerini ve kullanıcının yeterince korunmasına yardımcı olmak üzere uyum doğrulamasının nasıl yapılacağını açıklayacaktır.

   İsteğe bağlı izlemek için kaydolun