Düşüş Koruması Çözümlerinin Uzmanları

Çalışanlarınızı yüksekte çalışmanın risklerinden korumayı mı amaçlıyorsunuz? 3M™ olarak sunduğumuz yüksekte çalışmaya yönelik kapsamlı düşüş koruması çözümlerimiz arasında; kişisel koruyucu donanım (KKD), düşüş koruması sistemleri, teknik kılavuzlar ve sektörünüz için yüksekte çalışma eğitimleri yönetmelikler ve sertifikalandırma, danışmanlık, yapıların hesaplanması, kurulum veya mühendislik projesi tasarımı, montaj, inceleme, bakım ve çok daha fazlası bulunmaktadır!

 

 

Hiçbir taahhüt olmaksızın, bize projenizi anlatın! 70 yıldan fazla süredir, dünyanın dört bir yanından binlerce müşterimizin yüksekte çalışmayla ilgili riskleri ele almasına yardımcı olarak, teknolojide yeniliklere imza atıyoruz. Amacımız, çalışanlarınızın güvenliğini korumaktır.

 

 

 

HEMEN ŞİMDİ UZMANLARIMIZDAN BİRİYLE TEMASA GEÇİN

 

Yüksekte çalışma ve yüksekten düşüşe karşı koruma

Yeni emniyet kemeri serimizi keşfedin

Daha fazla bilgi edinin

Yüksekte çalışma ve düşüş koruması çözümleri

Düşüş korumasından bahsederken hesaba katılması gereken ilk şey düşme riskinin kolektif koruyucu önlemler alınarak engellenmesidir. Ancak birçok durumda bu tür önlemler, gerçekleştirilen uygulama veya ortamın özellikleri nedeniyle yeterli olmamaktadır.

3M™ olarak yüksekte çalışma için geniş bir ürün yelpazesinde, güvenilir KKD ve düşüş koruması cihazları üretiyoruz. Amacımız, size kapsamlı bir çözüm sağlamaktır. Hedefimiz, yüksekten düşüşleri engellemenize ve çalışanlarınızı korumanıza yardımcı olmaktır.

Ücretsiz danışmanlık için bize ulaşın. Riskleri belirlemenize, yönetmeliklere uyumluluk sağlamanıza; projeniz, ihtiyaçlarınız ve sektörünüz için en uygun çözümü ve KKD'yi tasarlamanıza ve seçmenize yardımcı olabiliriz. Yüksekte çalışmanın her türü belirli bir seviyede eğitim gerektirebildiğinden, aynı zamanda çalışanlarınız için eğitim de sunabiliriz. Beklentilerinizi aşmaya kararlıyız.

Düşüş durdurma sistemleri konusunda bir uzmana sorun 1
Uzmanlarla temasa geçin

Yüksekte çalışma ve düşüş koruması alanında uzman profesyoneller.

BİR UZMANLA TEMASA GEÇİN

Kurulumunuz, yüksekte çalışmak için güvenli mi?

Yüksekte çalışma; önlemler alınmadığı takdirde bir kişinin yaralanma riski oluşturması muhtemel bir mesafeden düşebileceği bir yerde gerçekleşen çalışma olarak tanımlanabilir: Örneğin çatılarda, rüzgar türbinlerinde, pilon direklerinde, iskelelerde, havacılığa yönelik çalışma platformlarında, damlarda, inşaat alanlarında, lojistik merkezlerinde veya ulaştırma alanlarındaki çalışmalar...

Ancak, bu tanıma derinlik içinde veya kapalı alanlarda gerçekleştirilen işlerin de eklenmesi gereklidir: gider hatları, tüneller, madenler, kuyular, kazı işleri vb.

Yüksekten düşmenin sonuçlarını biliyor musunuz?
Özellikle farklı yüksekliklerden düşme riskini içeren işlerde, çalışanların güvenliğini garanti altına almak için risk değerlendirmesi hayati önem taşır. Yasalar, düşüş koruması konusunda tüm kuruluşların oldukça katı yasal gerekliliklere uymasını zorunlu kılmaktadır.

Risk değerlendirmesi ve çözümlerin sunumu.

3M™ olarak, düşüş koruması ile ilgili tüm riskleri içeren detaylı ve güncel bir değerlendirme gerçekleştirmenin zor olabileceğini biliyoruz. Çalışanlarınızın güvenliğini korumanıza yardım edelim!

Karşılaştığınız zorlukları bize anlatın ve sizi projenize veya sektörünüze yönelik yönetmelikler ve en iyi çözümler hakkında bilgilendirelim.

Bir 3M™ uzmanı sizinle iletişime geçecektir.
Sorularınız konusunda yardımcı olabilir ve risk alanlarınızı yerinde değerlendirebiliriz.


Yüksekte çalışma için teknik kılavuz: düşüş korumasının ABC'si

Doğru ekipmanın seçilmesi, özellikle de yüksekte çalışma durumunda, çalışan güvenliğinin korunması için çok önemlidir. Tipik bir kişisel düşüş durdurma sistemi (PFAS), sıklıkla düşüş korumanın ABC'si olarak tanımlanan üç unsuru içerir: A Ankrajı, B Vücut desteğini ve C Konektörleri anlatır.

Ancak herhangi bir düşüş koruması programının diğer bir önemli bileşenini unutmamak gerekir: çalışanın düşmesi durumundaki iniş, kurtarma ve tahliye işlemleri.

 • Ankrajlar düşüş koruması ekipmanının belirli bir yapıya sabitlenmesi veya bağlanması için kullanılır. Ankraj sistemleri şunları içerebilir: ankraj noktaları, ankraj cihazları ve sabit veya yapısal elemanlar...

 • Emniyet kemeri kişisel düşüş koruması sistemi için, çalışan üzerinde bir bağlantı noktası oluşturur. Düşme durumunda, emniyet kemeri düşme kuvvetini üst kalça, pelvis, göğüs ve omuzlara dağıtır...

 • Şok emici lanyardlar veya geri sarımlı yaşam hattı gibi açıklıkları bulunan ürünler çalışanın emniyet kemerini ankraja bağlar...

 • İniş ve kurtarma cihazları, düşmüş olan ve asılı kalmış veya yaralı haldeki bir çalışanı kaldırmak veya indirmek ya da kapalı bir alandan tahliye etmek için kullanılır...

 • Yaşam hatları iki temel işlevi yerine getirir: Çalışanların düşme riski bulunan alanlara girmelerini önlemek (sınırlama) veya bir kaza durumunda düşüşü durdurmak...

 • Aletlere yönelik aksesuarlar ve düşüş koruması, düşen nesneler nedeniyle kaza yaşanması riskini azaltarak iş ortamını daha güvenli hale getirir…

Yüksekte çalışma sırasında düşmeye karşı koruma

Çalışanlarınızı yüksekte çalışmanın risklerinden korumayı mı amaçlıyorsunuz?

Yüksekte çalışmaya yönelik koruma uzmanlarımız, size yardımcı olmak için burada

Çalışanlarınızı yüksekte çalışmanın risklerinden korumayı mı amaçlıyorsunuz?

Yüksekte çalışmaya yönelik koruma uzmanlarımız, size yardımcı olmak için burada

Uzmana Sor

Uzun yıllardır sektörünüzde çalışmaktayız

Mühendis ekibimiz yüksekte çalışma, iniş ve kurtarma için kapsamlı bir risk önleyici plan geliştirmenize yardımcı olabilir:


Her gün sektörünüze yönelik kurulumların tasarımı, değerlendirmesi ve denetlenmesi üzerinde çalışıyoruz: Rüzgar enerjisi, inşaat, madencilik, petrol ve gaz, kimya endüstrisi, laboratuvarlar veya büyük ilaç firmaları, taşımacılık ve lojistik merkezleri, telekom merkezleri, çatı sistemleri, endüstriyel bakım, bina ve cephelerin bakımı, elektrik, kamu hizmetleri ve kurulum şirketleri, inceleme görevleri vb.
Bize yaşadığınız zorlukları anlatın. Teknisyenlerimiz size ücretsiz danışmanlık sağlasın.

 • Rüzgar enerjisi alanında rüzgar türbinlerinin inşaatı ve bakımı için yüksekte koruma ve çalışma sistemleri
  Rüzgar Enerjisi

  Bu büyüyen sektördeki güvenlik ihtiyaçlarını ele almak üzere; rüzgar enerjisiyle çalışma, rüzgar türbinlerinin inşaatı ve bakımı için kurtarma ve tahliye ekipmanları dahil olmak üzere, koruma çözümleri geliştirdik.

  Örneğin, bu sektör için özel tasarlanan emniyet kemerleri- 3M™ DBI-SALA® ExoFit NEX™ ve 3M™ DBI-SALA® EZ Stop™ lanyardları ve bunun yanı sıra 3M™ DBI-SALA® Rollgliss™ R550 Kurtarma ve İniş Cihazı gibi kurtarma ve tahliye sistemleri.

 • Taşımacılık sektöründe raylı araç yükleme alanında yüksekte çalışma için düşüş önleme ve kamyonlar için çözümler
  Taşımacılık

  Raylı araç yüklemeye yönelik DBI-SALA® Yatay Sistemleri'nden kamyon servis işlemleri için 3M™ DBI-SALA® FlexiGuard™ gibi özel erişim çözümlerine, onlarca uzmanlaşmış ürün geliştirdik.

  Hatta, havacılık çalışanları için patentli düşüş durdurma özellikli 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ Bağımsız Vakumlu Ankraj Sistemi'ni tasarladık.

 • Petrol ve gaz endüstrisinde yüksekte çalışma için EPIS
  Petrol ve gaz

  1940'larda "geri sarılabilir" yaşam hattı teknolojisine, petrol ve gaz alanları için özel olarak geliştirilen "sızdırmaz geri sarılabilir" teknolojiye ve IP69k sızdırmazlık derecesini karşılamak üzere -40°C dereceye kadar test edilen ürünlere öncülük ettik.

  Bunun yanında, geniş bir yelpazedeki acil durum tahliye araçları için uzmanlaşmış ekipmanlar ve eğitimler geliştirdik.

 • Kamu hizmetleri ve telekom sektörlerinde yüksekte çalışma güvenliği
  Kamu Hizmetleri ve Telekomlar

  3M™ DBI-SALA® Lad-Saf™ ve 3M™ Protecta® Cabloc™ kalıcı dikey yaşam hattı sistemlerinde görüldüğü gibi, öngörülü bir tutumla, bu endüstriler için özel ekipmanlara yönelik yeniliklere imza atıyoruz.

  Kaynak işlerine ve sıcak işlere yönelik ürünlerimiz, güvenliğiniz ve iç huzurunuz için Kevlar®/Nomex® lifleri içermektedir. Ek olarak, kurtarma planınız için kritik önem taşıyan birçok yenilikçi kurtarma ve iniş sistemi ve kiti sunuyoruz...

 • İnşaatlarda yüksekte çalışma ve koruma
  İnşaat

  Hiçbir inşaat alanı, bir diğerine benzemez. Bu karmaşıklık nedeniyle yüklenicilerle yakın temasta çalışıyor ve keskin kenarların tehlike oluşturduğu ve ayak seviyesinde bağlantının gerektiği sahalarda kullanılan 3M™ DBI-SALA® Nano-Lok™ Kenar için Geri Sarımlı Yaşam Hattı gibi temel ürünlerde tasarımımızın incelikle ayarlanmasını sağlıyoruz.

  Çelik konstrüksiyon montajcılarına kulak verdik ve en yeni emniyet kemerlerimizde, kayışı koruyan omuzluklar geliştirdik…

 • Yüksekte güvenle çalışma endüstriyel bakım, kapalı alan
  Endüstriyel Bakım

  Her gün, dünya çapında binlerce üretim ve tesis çalışanı güvenlik donanımını giyiyor ve işe koyuluyor.

  İster imalat, ister işleme, kaplama, muayene veya rutin bakım alanında çalışın; 3M™ düşüş koruması sizi güvende tutar.

  Uzmanlığımız, Kapalı Alan Ekipmanları, Geri Sarımlı Yaşam Hatları, Tam Vücut Emniyet Kemerleri, Lanyardlar, Merdiven Güvenlik Sistemleri vb...

 • Madencilikte yüksekte çalışma
  Madencilik

  Uzmanlığa yönelik emniyet kemerleri geliştirerek madencilere özgü ihtiyaçları karşılıyor ve bunun yanında büyük boyutlu madencilik endüstrisi kamyonları üzerindeki bakım işleri sırasında onları 3M™ DBI-SALA® FlexiGuard™ Çözümleri ile koruyoruz.

  Ayrıca sektörde lider madencilik ankrajlarımız çalışanlar için çok yönlülüğü ve kullanım kolaylığını en üst seviyeye çıkarır.

 • Kimya ve ilaç endüstrileri için düşüş durdurma sistemleri
  Kimya ve İlaç

  Ürünlerin koruma materyallerinde bozulmaya neden olabileceği veya çalışanı yüksek kenardan düşmeye ya da sağlığa zararlı kimyasal içeren konteynerlere düşmeye karşı koruyan ekipmanlara dahi zarar verebileceği endüstrilerde, özel ekipmanlar gereklidir.

  Bu nedenle 3M™ size bu durumlar için özel ekipmanlar sunar.


Sizi bilgilendirelim

 • Size çabucak geri döneceğiz. Görevimiz, düşmeye karşı koruma çözümleri oluşturmanıza, düzenlemelere uymanıza, düşme tehlikelerini ortadan kaldırmanıza, çalışanlarınızı eğitmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olmaktır. Şirketlere ve kamu kuruluşlarına bütünleşik çözümler sunuyoruz.
 • Yükseklikte ve düşmeyi önleme konusunda uzmanlaşan teknisyen ekibimiz, sorularınızı çözmek, bir ziyaret veya gösteri düzenlemek, size tavsiyelerde bulunmak veya ihtiyacınız olabilecek diğer her türlü yardımı yapmak için sizinle iletişime geçecektir.
 • 3M'e talebiniz için teşekkür ederiz. Bu formda sağladığınız bilgiler, 3M gizlilik politikası ile tutarlı olarak kişisel bilgileriniz paylaşabileceğimiz yetkili iş ortaklarımızın biri veya bir 3M temsilcisi tarafından e-posta veya telefon yoluyla talebinize yanıt vermek amacıyla kullanılacaktır.

 • Aksi belirtilmediği takdirde tüm alanların doldurulması zorunludur

 • Konu

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Gönder Gönder

Teşekkür ederiz.

Formunuz başarıyla gönderildi

Özür dileriz.

Gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin