• Trafik Güvenliği


  Yollardaki ölümleri ve yaralanmaları azaltmak, karayolu ağımızı tasarlayıp yönetmede rol oynayan herkes için bir önceliktir. Gelecek birkaç yılda önemli bir artış gösterecek olan trafik yoğunluğu nedeniyle bizi bekleyen zorluk artan sayıdaki karayolu kullanıcısı ile karayolu işçilerinin güvenliğini korumak, trafik akışlarını ve sıkışıklığı yönetmek, tüm bunları hava kalitesi üzerindeki etkisine karşı dengelemektir.

  3M, 70 yıldan uzun bir zamandır yol güvenliğini iyileştirmeye ve trafiği yönetmeye yönelik teknolojilerin geliştirilmesine odaklanmış durumdadır. 1940'lı yıllardan beri trafik tabelaları için Reflektif kaplama üretilmektedir ve son altmış yılda trafik tabelaları, araçlar ve yol işaretlerinin görünürlüğünü iyileştirmek için bir dizi yenilikçi Reflektif kaplama geliştirmiştir.


Çözümler

 • Trafik tabelaları yolculuklarını güvenli olarak tamamlamaları için gerekli bilgilerin kendilerine iletilmesi bakımından sürücüler için kritik öneme sahiptir. İster geçici ister kalıcı olsun trafik tabelalarının karşılaması gereken üç şart bulunmaktadır. Sürücünün dikkatini çekebilmeleri için dikkat çekici; çeşitli koşullarda, açıda ve mesafeden görülebilir; bunlara uyulmasını sağlamak üzere anlaşılabilir ve güvenilir olmalıdırlar.

  Detayları görün

 • Karayolundaki ölümler ve yaralanmaların sayısı ile çizgi işaretlerinin kalitesi arasında doğrudan bir ilişki bulunmaktadır. Görünür ve göze çarpan çizgi işaretleri, ıslak ve kuru koşullarda , günün yirmi dört saati, sürücüleri yönlendirmede hayati öneme sahiptir. 3M sürücü farkındalığını ve yol güvenliğini iyileştirmek için üstün reflektiflik sağlayan yol işareti bandı ve yol Butonları sunmaktadır.

  Detayları görün

 • Yol inşaat alanları, hem sürücüler hem de yol işçileri için çok yüksek riskli alanlardır. Yol çalışmaları sürücünün karşısına alışılmadık şekillerde çıkar ve genelde yüksek hızla seyredilen bölgelerde olur. Ortamda işçiler ve inşaat ekipmanlarının varlığı sürücünün dikkatinin daha fazla dağılmasına, dolayısıyla sürücünün daha fazla hata yapmasına yol açabilir.

  Detayları görün

 • Ticari ve ilk yardım araçları genelde yüksek hızlarda seyrederler, ağır yükler taşırlar, ani manevralar yapabilir veya geçici olarak yolu kapatabilirler, yolları kullanan diğer herkes tarafından görünür olmaları gerekir. Hem bu araçların sürücülerini korumak hem de trafik kazalarını engellemek için araçların görünürlüklerinin sürekli olmasını sağlamak için Reflektif malzemelerle işaretlenmesi gerekmektedir.

  Detayları görün