Araç Güvenliği İşaretleri

 • Araç Güvenliği İşaretleri

  Aracınızı gece-gündüz görünür kılacak emniyet işaretleri.

  Görülebilen araçlar daha güvenlidir. Bu, özellikle yüksek hızlarda seyreden, ağır yükler taşıyan veya düzenli olarak kalabalık yollarda veya yüksek hızlı otoyollarda duran araçlar için önemlidir. Oldukça görünür olan araç işaretleri yol kullanıcılarının güvenliğini sağlamada çok önemlidir ve bu da 2011 yılında zorunlu olan ECE 104 gibi belirli emniyet yönetmelikleri aracılığıyla kabul edilen bir husustur.

  ECE104 yönetmeliği, Avrupa'da işletilen 7.5 tonun üzerindeki yeni tescil edilmiş Ağır Yük Araçları ile 3.5 tonun üzerindeki dorseler için geçerlidir. Yönetmelik, kullanılabilecek reflektif materyalin standardını tanımlamaktadır ve Yönetmelik ECE48, Madde 6.21 materyalin araç üzerinde nereye yerleştirilmesi gerektiğini belirtmektedir.

  Sadece görünür işaretlerin uygun olduğu Ağır Yük Araçlarına yönelik uygulamalarla sınırlı değildir. 3M™ Diamond Grade™ DG³ Reflektif Kaplama, 7.5 tonun üzerindeki HGV'ler, acil durum araçlarından yüksek hızlı yollarda düzenli olarak duraklayan otoyol bakım araçlarına kadar çoklu araç uygulamalarında kullanılmaktadır. Mükemmel yapışma kabiliyeti ve su ile kir girişine karşı mukavemetyle oldukça reflektif olan ürün, tüm mesafelerde ve görüş açılarında çok iyi performans göstererek, sürücüler ile acil durum çalışanlarını zorlayıcı ve genelde tehlikeli çalışma koşullarında korumaktadır.


Daha fazla hayat kurtarılabilir

 • Tüm AB Üye Devletleri ECE104 yönetmeliğini zorunlu kılarken, Slovakya, İtalya ve Romanya da yoldaki mevcut filoyu ele almak üzere inisiyatif almıştır.

  İtalya, Avrupa'da yönetmeliği 2006 yılında kabul eden ilk ülkeydi. Gece yaşanan kazalara ilişkin bir değerlendirme bu dönemde İtalya'da ölümlerdeki düşüşün diğer Batı Avrupa ülkelerdekine göre iki kat fazla olduğunu göstermektedir: Batı Avrupa'nın kalanında %18 olan düşüş İtalya'da %36 olarak gerçekleşti (Kaynak: ERSO-DaCoTa Reports 2006 - 2012 arası).


Ürün Kategorileri

 • Ambulanslar, polis arabaları ve itfaiye araçları için gece-gündüz dikkat çekme ve görünürlük çok önemlidir. Son derece reflektif işaretlerin kullanımı acil durum görevlileri ve araçlarını korumaktadır.

  Ürünleri görün

 • 2011 yılından sonra üretilen Ağır Yük Araçları için, kamyonun önünde, yanında ve arkasında göze çarpma işaretlerinin kullanılması zorunludur.

  3M'in sabit ve perdeli HGV ve dorselere yönelik araç işareti bantları ürün grubunun uygulaması kolaydır, üst düzeyde yansıtıcıdır ve aşınmazdır, böylece araçları ve sürücülerin yolda güvenli olmasını sağlamaktadır.

  Ürünlere bakın

 • Belirli türde göze çarpma işaretleri, çalışma amacıyla ve diğer karayolu görevleri için düzenli olarak duraklayan araçlar için zorunludur.

  3M'in reflektif kaplaması yollarımızda çalışan personele, halka ve araçlara fazladan koruma sağlamaktadır.

  Ürünlere bakın