Trafik Tabelaları

Daha görünür yollar için

 • Trafik Tabelaları

  Yol altyapısı yolu görünür kılıp gece ve gündüz boyunca bilgi yönlendirmesi sağlayarak maksimum sürüş konforu ve emniyeti sağlamalıdır .  Yaşlı sürücüler, diğer sürücülere oranla tabelaları okuyup karar vemek için daha fazla zamana ve ışığa ihtiyaç duyarken yollarda saatlerce araç kullanan kamyon şoförleri, araçlarının farlarının çok üzerinde bir yerde oturmaktadırlar.  Bu da trafik tabelasının görünür kalması için yansıyan ışığın konisinin çok daha geniş olması gerektiği anlamına gelir.

  Piyasadaki ilk reflektif kaplama, cam boncuklara dayanmaktaydı ve bu boncukların arkasında reflektif bir kaplama bulunmaktaydı.  Sonuç olarak oluşan ışık gelen farın %6 ila 8'ini ışık kaynağına geri döndürüyordu.  Ancak, 75 yıl sonra teknoloji bu oranın neredeyse 10 kat daha iyi olmasını mümkün kılmıştır.  Mikro prizmatik teknoloji doğduğundan beri, trafik tabelaları sürekli geliştirilmiştir.  Daha sert polimerlerin kullanımı, daha dayanıklı ve hava şartlarına dayanıklı reflektif filmler üretilmesini mümkün kılmaktadır.

  • Reflektifliğin iyileştirilmesine ek olarak, 3M’in prizmatik reflektif kaplama malzemeleri uçucu organik bileşenlerde %97 azalma, enerji tüketiminde %77 düşüş ve üretim sürecinde ortaya çıkan katı atıklarda %46 düşüş ile cam kürecikli kaplamaya göre bir dizi çevresel faydalar sunmaktadırlar.

Etkili bir tabela nasıl olur?

 • Etkili ve verimli bir tabela, gece ve gündüz boyunca sürücülerin dikkatini çeker. Geceleri, sürücüler doğru seviyede parlaklığa ihtiyaç duıyarken, gündüz ise, renk ve kontrast kritik öneme sahiptir.Okul bölgeleri ile yol çalışmaları gibi yüksek riskli ve kaza bölgeleri için floresan renklerin kullanımı gündüz görünürlüğünü iyileştirir.

  Daha parlak tabelalar geceleri ne kadar önemlidir? Iowa Üniversitesi gerçekleştirilen bir araştırmada, bir tabelanın parlaklığı ile sürücünün o tabelayi ve mesajını görme kabiliyeti arasında doğrudan bir ilişki tespit edildi. Araştırma katılımcıları daha parlak tabelaları çok daha hızlı okuyup anlayabiliyorlardı. Bu araştırma daha parlak tabelaların bakışların yol dışında olduğu sürenin daha kısa olmasını sağladığını, böylece gece araç kullanırken önemli bir avantaj olarak sürücülerin yola daha fazla odaklanmasına imkan verdiğini göstermektedir.


CE İşareti

 • CE İşareti, üreticinin ürünün belirli Avrupa Direktiflerini uygulayan ilgili mevzuatın tüm uygun hükümlerini yerine getirdiğine dair bir beyanıdır (üçüncü şahıslar tarafından doğrulanan test aracılığıyla) .

  CE İşareti, uyarlama veya tekrar kontrol olmaksızın ürünlerini satmak üzere şirketlere Avrupa pazarına daha kolay erişim imkanı vermektedir.

  2009 yılından bu yana tüm 3M tarzı retro reflektif kaplamalar, Avrupa inşaat ürünü yönetmeliklerine uygun haldedir. CE işareti ile ek ürün bilgileri (parti numarası ve dayanıklılık) reflektif kaplamada filigran olarak gömülmektedir.


Uzatılmış Garanti

 • Daha uzun süreli performans

  Yolda görünürlüğü ve emniyeti maksimuma çıkarmak için tasarlanmış yenilikçi emniyet çözümleri sunmaya kendimizi adamış durumdayız.

  Bu adanmışlığın bir parçası olarak, her yıl 3M teknik Servis Uzmanları tarafından denetlenen ve akredite edilen Onaylı Trafik Tabelası Üreticileri ağımız üzerinden tüm kalıcı trafik tabelalarımız için Uzatılmış Garanti sunuyoruz.

  3M Onaylı Trafik İşareti Üreticilerimiz müşterilerine Kalıcı Trafik Tabelaları için 3M Uzatılmış Garanti avantajlarını suınmaya yetkilidirler. Bu Onaylı Tabela Üreticileri her yıl eğitimden ve denetimden geçtikleri gibi aynı zamanda katı 3M üretim talimatlarına tabidirler.


Dijital Tabela Üretimi Süreci

 • Dijital teknoloji halihazırda geleneksel yöntemlerin ulaşamayacağı baskı hızı, esnekliği ve kalitesini sunarak tabela üretiminde devrim yapmış durumdadır. 3M önde gelen yazıcı üreticisi Durst ile yaptığı işbirliği sayesinde bu teknolojiye öncülük edenler arasında başı çekmektedir. Tabelalar, geleneksel üretim yöntemlerine göre daha az fire ile daha az adımda üretilebilmekte ve tüm koşullara uymaktadır.

  3M'in özel olarak geliştirilmiş mürekkeplerimizi kullanan tüm mikro prizmatik kaplama ürünleri dijital baskıya uygun olmaktadır. Tüm hava koşullarında kalıcı olan çok özel tonlarda şeffaf ve düz renkte büyük alanları basmak mümkündür .

  Dijital baskı, fireyi ortadan kaldırmak için tabelaları iç içe koyma seçeneği ile hız, kullanım kolaylığı ve isteğe bağlı baskıya izin vermekte ve tabela üreticilerinin yenilikçi ve tek seferlik tasarımları daha kolay sunması için yeni fırsatların önünü açmaktadır.


Ürün Kategorileri

 • 3M™ Diamond Grade™ DG³ Reflektif Kaplama

  3M™ Diamond Grade™ DG³ Reflective Sheeting satisfies or surpasses the criteria required for all the performance classes including RA2 and existing Class 3.

  Full cube corner optics mean that more light is reflected back to the driver than with any other sheeting.

  Ürünleri görün

  3M™ Diamond Grade™ DG³ Reflektif Kaplama 3M™ Diamond Grade™ DG³ Reflektif Kaplama
 • 3M™ Yüksek Yoğunluklu Prizmatik Reflektif Kaplama

  3M™ Yüksek Yoğunluklu Prizmatik (HIP) Yansıtıcı Tabaka, kırsal alanda yol koşullarında kalıcı ve geçici olarak kullanılan yol işaretleri ve tasvir makinelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

  Ürünleri görün

  3M™ Yüksek Yoğunluklu Prizmatik Reflektif Kaplama 3M™ Yüksek Yoğunluklu Prizmatik Reflektif Kaplama
 • 3M™ Mühendislik Sınıfı Prizmatik Reflektif Kaplama

  3M Mühendis Sınıfı Reflektif Kaplama, RA1 Sınıfı teknik özelliklerini karşılıyor. Sokak isim plakaları ve park plakaları gibi yol kullanıcıları için daha az kritik olan genel imzalama için tercih edilen malzeme.

  Ürünleri görün

  3M™ Mühendislik Sınıfı Prizmatik Reflektif Kaplama 3M™ Mühendislik Sınıfı Prizmatik Reflektif Kaplama
 • Tabela Üretimi Bileşenleri

  Herhangi bir işaret en zayıf bileşen kadar iyidir, bu nedenle tüm yansıtıcı kaplamalarla uyumlu, mürekkep, fonksiyonel kaplama filmleri ve uygulama bantları geliştirdik ve son yol işaretlerinin performansını en üst düzeye çıkaracağız.

  Ürünleri görün

   

  Tabela Üretimi Bileşenleri Tabela Üretimi Bileşenleri

Ürün Kategorileri