Yol İşaretleri

 • Yol İşaretleri

  Yolları gece-gündüz, yağmurlu ve güneşli havada görünür kılmak.

  Trafik kazası riski, ıslak, yağmurlu ve karanlık koşullarda üç kat daha fazladır. Böyle bir ortamda, yüzey suyu yansıtma özelliğini etkisiz hale getirdiğinden yol işaretlerinin parlaklığını kaybetmesi, dolayısıyla zaten zor olan sürüş koşullarının daha da zorlu hale gelmesi fazla zaman almaz.

  3M’in bandı, yol işaretlerinin yağmurlu ve karanlık koşullarda dahi parlak kalmasını sağlar, 3M’in tüm hava koşullarına uygun işaretlerden oluşan ürün grubu geleneksel yol işaretlerine göre ıslak veya kuru koşullarda üstün yansıtıcı performans sergilemektedir. Benzersiz optik unsurlar, suyun normal etkilerine karşı koyar ve karanlık, ıslak yollarda dahi sürücüler için yüksek görünürlük sunmaya devam ederler.

  Geleneksel “açık lens” işaret sistemleri, işaretin üzerinde yansıtıcı boncuklara sahiptir. Bunların birçoğu kuru havada iyi performans gösterebilir ancak ıslandıkları zaman su ışığa müdahale ederek far ışığının geri yansımak yerine dağılmasına neden olur. Sonuç, su süzülünceye veya buharlaşıncaya kadar bu yol işaretlerinin neredeyse yok olmasıdır. Bu geleneksel işaretlerin aksine, 3M'in her türlü hava koşuluna uygun yol işaretleri sağanak yağışta bile yansıtıcılığını korumaktadır.

  Geçici yol işaretleri gerektiren durumlar için, geçici yol işareti bantlarımız yol çalışmalarında şerit işaretleri için kusursuz bir çözüm sunmaktadır. Yeni çizgileri belirginleştiren bantlara ek olarak, eski çizgileri kapatmak için de siyah bir bant sunuyoruz, böylece mevcut yol işaretleri yol çalışmaları tamamlandığında hızla yeniden kullanıma sokulabilir. Bantların hızlı ve kolay uygulanma ve sökülebilme özelliği , yol çalışmalarının çok daha çabuk tamamlanıp yolun tekrar açılabilmesini mümkün kılmaktadır.


Ürün Kategorileri

 • Yol Butonları yollardaki sürücülerin, özellikle karanlıkta ve olumsuz hava koşullarında şeridi etkili olarak görmelerine imkan vermektedir.

  Ürünleri görün

 • 3M'in yol işaretleme ürünleri, uygulama kolaylığı ile harika performans sunmaktadır. 3M™ Stamark™ Yol İşaretleme Bandı, çizgi işaretlerini yollara eklemeyi çok daha kolay hale getirmektedir.

  Kalıcı Yol İşaretleme Bantlarımız, Avrupa çapında termoplastik yol işaretlemeleri veya yol işaretleme boyasına akıllı, kullanımı kolay ve kalıcı bir alternatif olarak kendilerini kanıtlamıştır.

  Ürünleri görün