1. Türkiye
 2. 3M Otomotiv
 3. Taşımacılık
 4. Tekneler ve Yatlar
3M Otomotiv
Tekneler ve Yatlar

Endüstriye özel kanıtlanmış çözümler

Tekne endüstrisindeki üretim çözümlerimiz için

Uzmana Sor

Tekneler ve yatlar

Alüminyum balıkçı teknesi mi yoksa karbon elyaf katamaran mı? Reçinelerin nasıl güvenli ve eğlenceli hale getirileceğini, mükemmel pürüzsüz yüzeyler elde ettiğini ve kompozit malzemelerin ayrılmalarına son verdiğini biliyoruz.

Yanlış yapıştırıcı kullanılmasının neden olduğu zayıflatıcı kompozit ile ilgili maliyet o kadar yüksektir ki, birçok büyük yat üreticisi ve lüks tekne üreticisi uzun süredir 3M'yi seçmiştir. Tasarım aşamasında, en güçlü yapısal yapıştırıcıları, yeniden kapatılabilir bağlantı elemanlarını ve basılı filmleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Etkileyici bir görünüm ve makul üretim maliyeti bize önemli bir rekabet üstünlüğü sağlamaktadır - aşındırıcılar, parlatıcılar, sararma yapmayan poliüretan yapıştırıcılar ve benzersiz baskı filmlerinden oluşan tam bir portföy sunuyoruz. Doğal deri kaplanmış gibi görünen yirmi metrelik bir yat gördünüz mü? Bizde yapamayız, ancak DI-NOC mimari kaplamaları bu etkiyi başarabilir!


Diğer Ulaşım Araçları

 • Üretim maliyetlerini nasıl düşüreceğinizi, üretim süresini nasıl iyileştireceğinizi ve boya kabininin kalitesini nasıl artıracağınızı öğrenin.

 • Tasarım, üretim, tamir ve bakım - taşlama maliyetlerini düşürmek, gürültüyü azaltmak ve yüzeyi korumak mı istiyorsunuz?

 • Havacılık endüstrisi üreticileri ve tedarikçileri için en büyük 3M ürün portföyünü keşfedin.

 • Üretim maliyetlerini nasıl düşüreceğinizi, üretim süresini nasıl iyileştireceğinizi ve boya kabininin kalitesini nasıl artıracağınızı öğrenin.


 • umut ozyol

  Umut Özyol | Raylı Sistemler ve Özel Araçlar Pazar Sorumlusu

  Ulaşım ve Özel Araç Pazarı

  Bir 3M uzmanına sorun - Umut Özyol bir sonraki projenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

  Umut Özyol, 5 yıldan uzun bir süredir ulaşım sektöründe uzmandır. Maliyetlerinizi % 25'e kadar azaltmanıza memnuniyetle yardımcı olacaktır.


  • Mekanik bağlantı sistemlerini 3M ™ VHB ™ bantlarla değiştirerek OEM üretim süreçlerini optimize edin - işlem zamanından tasarruf edin!
  • Uzman uygulama mühendislerimizden ve laboratuar ekibimizden teknik destek ve ürün önerileri alın
  • 3M’in size özel çözümleriyle araçlarınız artık daha hafif ve yüksek yakıt verimliliğine sahip
  • 3M’in Yapısal yapıştırıcı çözümleriyle düşük yapıştırma alanlarında yüksek kuvvetlere ulaşın
  • Zorlu malzemeler ve açılı tasarımlarınızı güvenle birleştirin

3M Tekne Uzmanına Danışın!

Yardımcı olmak için buradayız

Projeniz için doğru çözümü bulmaya mı çalışıyorsunuz? Ürünler, teknik sorularınız ve uygulamalar ile ilgili öneri ve danışmanlık almak için 3M Uzmanı ile irtibata geçin.
Tel: 0 531 572 97 30

Projeniz için doğru çözümü bulmaya mı çalışıyorsunuz? Ürünler, teknik sorularınız ve uygulamalar ile ilgili öneri ve danışmanlık almak için 3M Uzmanı ile irtibata geçin.
Tel: 0 531 572 97 30Yüzey hazırlığı

İşlem görecek malzemenin yüzeyi işlenir. Genellikle amaç, boyama, yapıştırma gibi sonraki işlemlere hazırlanmaktır. Bu işlem kimyasal, mekanik (aşındırıcı) işlem, anotlama, korona işlemi vb. içerebilir.

 • İnfüzyon laminasyon işleminde katman birleştirme

  Laminat yapmak için, katmanlar reçine ile infüze edilmeden önce birleştirilir. Sprey yapıştırıcılar, sıcakta eriyik yapıştırıcılar, dişler veya diğer yöntemler dahil katmanları birleştirmek için çeşitli ürünler kullanılır. Birleştirme katmanların yer değiştirmesini önler.


  Ürünler:

  3M™ Sprey 77, aerosol veya silindirde mevcuttur

  3M™ Kuru Döşeme Spreyi


  Neden 3M?

  Yüzeye uygulanan yapıştırıcı miktarının kesin olarak belirlenmesi için, 3M Kuru Döşeme Spreyine kırmızı boya eklendi. 3M yapıştırıcılar şu anda infüzyon işlemine yardımcı olan ürünler söz konusu olduğunda en çok satılanlar arasındadır. Dikkatle seçilen içerikler işlem sırasında bozulma riskini en aza indirir ve tabakaların güçlü ve dayanıklı katmanların birleştirilmesini sağlar. Para için yüksek performans ve mükemmel değer sunarlar.

 • Plazma kesiminden sonra düzleştirme, birleştirme, temizleme ve derecelendirmeye hazırlanmak için kaynak, kaynak sonrası işleme, taşlama/temizleme için hazırlık.


  Ürünler:

  Fiber disk
  Basık-merkez taşlama tekerleri (taşlama diskleri)
  Flap disk
  Metal işleme kemerleri


  Neden 3M?

  Daha kısa taşlama süresi ve daha uzun takım ömrü ile daha fazla sonuç. Cubitron™ II kumları keskin kalır ve metalleri uzun süre kolayca kesebilir.
  Tutarlı son kat ve kalite, mükemmel çalışma konforu, daha düşük çalışan yorgunluğu. Cubitron II ile kalın metal kesimi = daha az uçucu toz. 3M aşındırıcı teknolojisiyle işlem maliyetlerinde genel düşüş.
  Daha düşük aşındırıcı tüketimi ve daha düşük üretim maliyeti.

 • Boyamaya hazırlık, kaynak temizleme, hataları giderme, düzleştirme, şekillendirme, paslanmaz çeliğin cilalanması, parlatma için paslanmaz çeliğin hazırlanması.


  Ürünler:

  Fiber/flap diskleri
  Hookit™ Diskler, 775L, 375L
  Roloc™ Yüzey Düzeltme Diskleri
  Trizact™, Scotch-Brite™ bantlar


  Neden 3M?

  Geniş kapsamlı teknolojiler ve çözümler
  Rötuş ihtiyacını azaltan veya ortadan kaldıran yenilikçi çözümler
  Yüksek kaliteli ürünler
  Azaltılmış zımpara tüketimi ve üretim maliyetleri

 • Taşlama, metal ve diğer malzemelerden yapılmış bileşenleri biçimlendirmek ve cilalamak için malzemenin çıkarılmasını ve yüzeylerin hazırlanmasını içerir.


  Ürünler:

  2890 Güvenlik Gözlükleri, Scotchgard™ GoggleGear™ 501
  Başlık/yüz korumaları (örneğin, G500, M-100)
  İşitme koruması (örneğin 1100, Optime™)
  Solunum koruması (örneğin 9322+, 7500 yarım maske ve 2125 filtre, TR-300)


  Neden 3M?

  3M KKD, basınçlı hava sistemlerinde uyumluluk, konfor ve korumanın yanında korumayı ve konforu arttırma imkanı sunar.

 • Yüzeylerin erime sıcaklığına ısıtılması ve örneğin sıkıştırma ile birleştirilmesi yoluyla bağlantıların (metalik parçaların veya bileşenlerin) kaynaklanması.


  Ürünler:

  9100XXi Kaynak Kaskı
  Adflo motorlu hava solunum sistemi
  Aura yarım maskeleri filtreleme (9925)
  İşitme koruması (örneğin 1100, EARSoft)


  Neden 3M?

  3M 9100XXi filtresi, kaynakçının ekipmana, kaynak tekniğine, hassas taşlama, inceleme gibi noktalara odaklanmasına yardımcı olacak şekilde renkleri daha kolay tanımasını sağlar.
  Bu, kaynak makinesinin verimliliğini arttırır ve ayar ve atık sayısını sınırlar.
  Speedglas Kaynak Kasklı Adflo PAPR sistemi kaynakçılar için en etkili ve konforlu solunum korumasını sağlar. Sistemimiz, işçi başına PPE parçalarının sayısını 5'ten 1'e düşürerek işverenlerin ekipmanı yönetmesini kolaylaştırmaktadır. İşitme koruma ürünleri yelpazemizde çeşitli gürültü azaltıcı kulaklıklar bulunur.


Boyama ve koruma

Malzemeler, korozyona veya diğer faktörlere (aşınma, UV vb.) karşı koruma sağlamak veya istenen yüzey görünümünü elde etmek için kaplanır.

 • Boya için maskeleme

  Bir araç veya tekne monte edildikten sonra, boya kabinine veya fırına geçmeden önce maskeleme bandı uygulanır. Boyanın kürlenmesi için sıcaklık 80 santigrat dereceye veya daha fazlasına ulaşmalıdır. Bazen maskeleme bandı birçok yüksek sıcaklık döngüsüne dayanmak zorunda kalmaktadır.


  Ürünler:

  Yüksek sıcaklıkta boya kürleme çevrimleri (301E)


  Neden 3M?

  Çözülmesi kolaydır, uygulamayı hızlandırır. Temiz kesme hatları boyalı elemanların daha iyi görünmesini sağlar. Yırtılma sırasında daha az yıpranma, bandın araçtan daha hızlı çıkarılmasını sağlar. Temiz çıkarma işlemi, temizlik ihtiyacını ve sonrasında gereken rötuş sayısını azaltır. Kısaca: Daha az rötuş, müşterinin daha fazla ürün boyayabileceği, iş yükünü azaltabileceği ve maliyetleri azaltabileceği anlamına gelir.

 • Jel katman, laminatın en dışında katı, sert reçinedir. Kaplamanın farklı renkleri mevcuttur. Tekne çok renkli bir jel katman ile yapılırken, her bir rengi ayırmak için bir maskeleme bandı kullanılmalıdır. Bantlar ayrıca yama yapmak ve ilk hazırlıkları yapmak için kullanılır.


  Ürünler:

  3M™ Yüksek Kaliteli Maskeleme Bantları (101E, 201E, 301E, 401E, 501E)
  3M™ Vinil Bant (471+), 6893 uzun, düz çizgiler için ideal
  3M™ Özel Maskeleme Bantları (244, 6910)


  Neden 3M?

  Bantlarımız yırtılma sırasında herhangi bir tortu bırakmaz, bu da yüzey temizleme süresini ve rötuş sayısını azaltır. 3M, yeniden işleme maliyetini düşüren boya terlemesini önlemeye yardımcı olur. Bantlarımız daha az yıpranmaktadır ve bu da sökülmeyi hızlandırır. Temiz kenarlar daha iyi son kalite sağlar ve daha az düzeltme gerektirir. 3M çözümleri, rötuş sayısını azaltmaya, iş yükünü azaltmaya ayrıca malzemeyi ve genel maliyetleri de azaltıyor.

 • Taşlama: 61-5002-8408-8
  3M elektrikli el aletleri, aşındırıcılar ve aksesuarlar: 61-5002-8217-5
  Scotch-Brite 7447/7448 PRO: 61-5002-8360-3

  Taşlama: 61-5002-8408-8
  3M elektrikli aletler, aşındırıcılar ve aksesuarlar: 61-5002-8217-5
  Scotch-Brite 7447/7448 PRO: 61-5002-8360-3


  Ürünler:

  3M Disk Zımpara
  Finesse-it™ Polisaj Pedleri
  Scotch-Brite™ Diskleri
  Yapraklar, diskler
  El pedleri


  Neden 3M?

  Geniş kapsamlı teknolojiler ve çözümler
  Rötuş ihtiyacını azaltan veya ortadan kaldıran yenilikçi çözümler
  Yüksek kaliteli ürünler
  Azaltılmış zımpara tüketimi ve üretim maliyetleri

 • Denizcilik endüstrisindeki ve müşterilerin halihazırda kaplı püskürtme tabancası kullandıkları özel araç segmentindeki tüm uygulamalar için. Jel katman püskürtüldüğünde Accuspray™ HGP Basınçlı Püskürtme Tabancası (PN 16587) kullanılmasını öneririz.


  Ürünler:

  PN16577
  Jel kot için PN 16587


  Neden 3M?

  Değiştirilebilir 1.4, 1.8 ve PPS™ kapları ile çalışan 2.0 başlıklarla 3M™ Accuspray™. Tek bir tabanca tüm başlık boyutlarıyla uyumludur. Başlığı kolayca değiştirin ve bir sonraki iş için kullanın. Belgelendirilmiş maliyet tasarrufu: Accuspray™, temizlik ve servis için gereken sürenin yanı sıra solvent ve boya atığını da azaltır. Teknik ve eğitici videolar 3Mspraysolutions.com/Accuspray-system adresinde bulunabilir. Tüm Accuspray™ püskürtme tabancaları ve başlıkları ABD'de üretilmiştir! Çok yönlü uygulamalar: Sistem, tüm kaplama uygulamaları için kullanılabilir (beklemeyin, sadece boyayın!). Mini, standart ve 850 ml boyutlarındaki yumuşak PPS™ astarlarla basınçlı sert kaplı PN16587 Accuspray™ HG Pressure modeli kullanılarak çok kalın bir kaplama uygulanabilir.

 • Havadaki boya katına zarar verebilecek kirleticilerin miktarını azaltırken, boya kabini duvarlarını ve döşemeleri koruyun. Boya kabini bakım süresini azaltmak için ürünleri duvarlara ve zeminlere dağıtıcıları kullanarak uygulayın.


  Ürünler:

  PN 36852 - Dirt Trap Kabini Koruma Malzemesi - 71,5 cm genişliğinde, 90 m


  Neden 3M?

  3M™ Kir Tuzağı Koruma Malzemesi, kir, toz ve sıçrayan miktarları azaltan boya kabinlerini ve yüzeyleri korumak, boyanmış yüzeyin kirliliğini sınırlandırmak, kabin bakımı için gereken süreyi kısaltmak için verilen dağıtım araçlarını ve bakım maliyetlerini azaltmak için kullanılır. Belgelendirilen maliyet tasarrufu, Maliyet Analizi Aracı kullanılarak doğrulanabilir. Bu koruma malzemesi, kabinin içinde ve dışında geçici yüzey koruması olarak kullanılabilir. Malzeme çeşitli genişliklerde mevcuttur. Koruma malzemesi zeminde kullanılmak üzere gri renkte de mevcuttur.

 • Koruma malzemesi yüzeyleri korumak ve temiz tutmak için mükemmeldir. Zeminler için maskeleme bandı gerektiren (zemine veya alt tabakaya sabitlemek için) ve takılma tehlikesi oluşturabilen kağıt veya karton yerine kullanılır.


  Ürünler:

  PN 36851 - Dirt Trap 35,5 cm
  PN 36852 - Dirt Trap 71,5 cm


  Neden 3M?

  Kabin ve yüzey koruma için koruma malzemesi kir, toz ve saçılma miktarını sınırlandırırken, yapışkanlı bir sistem kullanarak değiştirme işlemini daha hızlı ve kolay hale getirir ve sağlanan uygulama araçları sayesinde servis hizmetinin maliyetini düşürür. Belgelendirilen maliyet tasarrufu, Maliyet Analizi Aracı kullanılarak doğrulanabilir. Bu koruma malzemesi, kabinin içinde ve dışında geçici yüzey koruması olarak kullanılabilir. Malzeme çeşitli genişliklerde mevcuttur. Koruma malzemesi zeminde kullanılmak üzere gri renkte de mevcuttur.

 • Organik olmayan yüzeyler: anotlanmış ancak boyanmamış veya astarlanmamış metalik yüzeyler.
  Organik yüzeyler: boya veya astar uygulanmış, ancak son kat uygulanmamış.


  Ürünler:

  PMicro-Klean™ RB
  Betapure™


  Neden 3M?

  Oyuk ve diğer kalıntılara neden olan partikül sayısını azaltan filtreler. Filtreler belirli pigmentlere ayarlanır.
  Gelişmiş kirletici yakalama, daha yüksek filtre kapasitesi, çok çeşitli kimyasallarla uyumluluk.
  Daha büyük yüzey, daha uzun filtre ömrü, daha az filtre değişimi, daha az atık.
  Daha yüksek verimlilik, daha az kirlenme kaynaklı düzeltici çalışma, en aza indirilen duruş süreleri.

 • Sprey boya, yüzeyde kaplamanın (boya, mürekkep, kaplama vb.) cihaz yardımı ile püskürtülmesini içeren bir tekniktir. En popüler ekipman türleri, boya parçacıklarını püskürtmek ve yönlendirmek için genellikle basınçlı gaz kullanır.


  Ürünler:

  Solunum koruması (örneğin S-657, BT-30, V-500 veya Jüpiter sistemi, sürüm IS)


  Tulumlar (örneğin 4535, 4540, 4545)
  Düşme koruması (örneğin Delta Comfort Emniyet Kemeri, Sızdırmaz Bloklu Çekmeli Cankurtaran Halatı, bağlantı noktaları, yatay ve dikey cankurtaran halatı sistemleri
  Göz koruması (örneğin 2890SA)
  İşitme koruması (örneğin 1100, EarSoft)


  Neden 3M?

  Basınçlı hava ünitelerine sahip solunum koruması sistemleri, verimliliklerini arttırarak çalışanlar için daha etkin solunum koruması ve termal konfor sağlar.
  3M boya tulumları, hava geçiren, nefes alabilen bir SMS katmanı içerir.
  3M düşme önleyici emniyet kemerleri maksimum konfor, serbest hareket ve kayış uzunluğunu ayarlamak için D-Halka bağlantısı veya Revolver gibi yeniliklerle kullanım kolaylığı sunar.


Montaj/birleştirme

Önceki işlemlerden birinin ardından, alt katmanlar/elemanlar bağlanır. Bağlantı, mekanik (perçinler, vidalar) olabileceği gibi ayrıca kaynaklı, yapıştırılmış, birleştirilmiş, ısıl işlem görmüş de olabilir.

 • Geniş yüzeylerin laminasyonu

  Örnek uygulamalar: koltuk süngeri kumaşı, yer döşemesi, tezgahlar için HPL yapıştırma.


  Ürünler:

  3M™ VHB™ Bantlar (RP, GPH)
  3M™ Transfer Bantları (örneğin 300LSE, 300MP)
  3M™ Solvent Bazlı Sprey Yapıştırıcılar (94CA)
  3M™ Fastbond™ Kontakt Yapıştırıcılar (örneğin 30NF, 2000)


  Neden 3M?

  Yüksek katı içeriği, uygulama başına daha iyi kaplama ve daha düşük toplam maliyet sağlar. Düşük VOC yapıştırıcıları ve yanıcı olmayan yapıştırıcılar, sigorta maliyetlerini azaltabilir ve işçi güvenliğini artırabilir. 3M yapıştırıcı uygulamalarına uyumlu püskürtme sistemleri daha iyi püskürtme sağlar, daha az servis gerektirir ve maliyeti azaltabilecek şekilde daha iyi koruma sağlar. Yüksek sıcaklığa dayanıklı yapışkanlı birleştirme, arıza sayısını azaltır ve her koşulda yüksek kaliteli birleştirme sağlar. Kendinden yapışkanlı membranların/bantların kullanımı herhangi bir alet gerektirmez ve anında etki sağlar.

 • Bir elemanı, genellikle ekleneceği yüzeyden daha küçük olan bir yüzeye sabitleme. Araçlarda: kalıplamaya isim levhalarına, yan dökümlere sabitlenen elemanlar ve kalıplamanın bölmelere sabitlenmesi.


  Ürünler:

  3M™ VHB™ Bantları
  3M DP6310NS ve DP6330NS Yapısal Yapıştırıcılar, DP8407NS
  Yapıştırıcı Dolgular
  Laminasyon için membranlar ve bantlar
  3M™ Tel ve Kablo 8777


  Neden 3M?

  3M çözümleri daha iyi kaliteye dönüşecek ve marka imajını güçlendirecek su geçirme problemlerini azaltabilir. 3M sabitleme çözümleri müşteri memnuniyetini ve karlılığı artırabilir. 3M, ürünlerin kalitesini artırarak güçlü bir marka imajı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yapıştırıcılar ve bantlar, kalıplama sabitleme işlemini kısaltabilir ve gelişmiş bir estetik görünüm sağlayabilir.


Cilalama

Bir sonraki adımda, neredeyse bitmiş ürün contalanır, etiketlenir, özelleştirilir, cilalanır ve herhangi bir üretim hatası varsa düzeltilir.

 • Tekne dış/iç sızdırmazlık

  Teknenin montajından ve birleştirilmesinden sonra, teknenin gövdesi, güverte, pencere etrafı ve su girebilecek aksesuarlar kapatılmalıdır. Sızdırmazlık malzemeleri sıklıkla bu amaç için kullanılır.


  Ürünler:

  3M™ Hibrit Yapışkan Dolgular (örn. 4000UV)
  3M™ Poliüretan Yapıştırıcı Dolgular (5200, 5200FC)

  Neden 3M?

  3M™ Poliüretan Yapıştırıcı Dolgu 5200, yüksek mekanik dayanıma sahip, 50 yıl boyunca başarıyla kullanılan, tekneler için etkinliği ve güvenilirliği ile adını duyurmuş en iyi sızdırmazlık maddesidir. Kanıtlanmış 3M ürün formülasyonları (kopma esnemesi, çekme dayanımı, gözeneksizlik) sayesinde su geçirimini ve sızıntıları sınırlandırma veya ortadan kaldırma . 4000UV gibi 3M™ Hibrit Yapışkan Dolgular, uzun süre UV radyasyonuna maruz kalmadan kaynaklanan sararmayı, beyaz tortuyu ve çatlamayı önlemeye yardımcı olur.

 • Taşlama: 61-5002-8408-8
  Broşür: Disk Zımpara
  3M elektrikli el aletleri, aşındırıcılar ve aksesuarlar: 61-5002-8217-5
  3M Trizact Finesse-it Film Diski Ruloları 61-5002-8411-4
  3M Finesse-it Polisaj Pedleri: 61-5002-8340-5

  Taşlama: 61-5002-8408-8
  Broşür: Disk Zımpara
  3M elektrikli el aletleri, aşındırıcılar ve aksesuarlar: 61-5002-8217-5
  3M Trizact Finesse-it Film Diski Ruloları 61-5002-8411-4
  3M Finesse-it Polisaj Pedleri: 61-5002-8340-5


  Ürünler:

  Disk Zımpara


  Neden 3M?

  Geniş kapsamlı teknolojiler ve çözümler
  Rötuş ihtiyacını azaltan veya ortadan kaldıran yenilikçi çözümler
  Yüksek kaliteli ürünler. Azaltılmış zımpara tüketimi ve üretim maliyetleri

 • İnce taneli aşındırıcı diskler (P600 – P3000) kullanılarak tamamlanan kaplamadaki boya kusurlarının giderilmesinin (kapanımların, çiziklerin, tozun, eşit olmayan boya hatlarının ve “portakal kabuğu” görünümünün kaldırılması) ardından köpük pedler veya yün pedler ile cila ve macun kullanılarak parlaması için parlatma yapılır.


  Ürünler:

  Finesse-it™ - cilalama ürünleri
  Trizact™ - taşlama diskleri, cilalama için hazırlık
  Perfect-It™ - köpükleri ve pedleri cilalama
  3M Elite Mini Orbital - boya yüzeyleri için küçük orbital zımpara makineleri


  Neden 3M?

  Rötuş ihtiyacını azaltan veya ortadan kaldıran yenilikçi çözümler
  Yüksek ürün kalitesi, kısa sürede veya çok az işlemle çok iyi ve tutarlı sonuçlar sağlar. Deneyim gerektirmeyen kullanıcı dostu ürünler.
  Azaltılmış zımpara tüketimi ve üretim maliyetleri. Birçok boya türüne yönelik ürün grupları (2K boyalar, 1K boyalar, vernikler, PU boyalar, tek kat boyalar).

 • Boya kaplamalarının veya kompozit malzemelerin cilasında, mükemmel parlaklık için Perfect-It™ EX sistemini kullanmanızı öneririz. Trizact™ aşındırıcı diskler (1500, 2000, 3000, 5000), Perfect-It™ ve Trizact™ ile kullanıldığında, müşterilere en yüksek kalite ve en kolay temizlikle hızlı yüzey cilalama sunar.


  Ürünler:

  Boya cilalama ve Trizact™ için 3M Perfect-It™ EX sistemi

  Neden 3M?

  3M™ Trizact™ zımparalar, parlatma işlemini kısaltan boya kusurlarını giderme işlemleri ve boya cilalama işlemlerinde kullanılır. Aşındırıcılar, diske düzgün bir şekilde dağıtılmış, tam olarak şekillendirilmiş üç boyutlu piramitlerden oluşur. Piramitler yıprandıkça yeni, keskin yüzeyler ortaya çıkar. 3M™ Perfect-It™, Perfect-It™ EX sistemiyle birlikte en iyi performansı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Boyalı yüzeylerden hatta koyu renkli boyalardan bile parlatma izlerini kaldırın. 3M™ Hızlı Bağlantı adaptörü, pedleri değiştirmeyi kolaylaştırır.

 • Genel uygulama: 800 grit kumlama kağıdındaki çizikleri giderir. Jel katmanını kalıba uygulama: Hataların ve zımpara çiziklerinin giderilmesi, yüzey düzeltme. Cilalama: Özellikle beyaz jel katmanda zımpara çiziklerini temizler ve tek adımda parlak bir yüzey sağlar.


  Ürünler:

  3M™ Perfect-It™ Jel Katmanı Kesme Bileşiği, aşağıdaki versiyonlarda
  versiyonlar:
  Jel katman yüzeylerine özel yeni parlatma maddesi sistemi:
  36102E Jel Katman Ağır Kesme Bileşeni
  36105E Jel Katmanı Orta Kesme Bileşeni + Vaks
  36106E Jel Katmanı Orta Kesme Bileşeni + Cila
  36109E Jelkot Hafif Kesim Bileşiği + Vaks
  36110E Jelkot Hafif Kesim Bileşiği + Vaks
  36112E Perfect-It Tekne Cilası
  36113E Perfect-It Tekne Cilası
  09034E Perfect-It Tekne Yıkama
  09035E Perfect-It Tekne Yıkama


  Neden 3M?

  Daha hızlı hata giderme, hem laminasyon hem de cilalama (beyaz jel katman) sırasında daha fazla verimlilik
  Parlak perdah için yenilikçi formül, birçok yüzeyde daha fazla parlatma gerektirmez
  Daha düşük tüketime (daha düşük maliyet!), daha kolay temizlemeye ve daha az toza dönüşerek daha yüksek sıcaklıklarda çalışan daha uzun süreli nem.
  Tekne onarım pazarına yönelik tamamlayıcı Perfect-It™ EX Jel Katman Cilalama sistemi (sabun, vaks ve tek aşamalı parlatma + vakslama içerir)

 • Denizcilik endüstrisinde kullanılan özel kişisel koruyucu donanım ve özel araç segmenti.


  Ürünler:

  Göz koruması (örneğin, SF401AF, S1101SGAF-KT)
  İşitme koruması (1100, EarSoft, Optime)
  Solunum koruması (örneğin 7500 yarım maske + filtre paketi)
  Düşme koruması (Delta Comfort Emniyet Kemeri, Sızdırmaz Bloklu Çekmeli Cankurtaran Halatı, bağlantı noktaları, yatay ve dikey cankurtaran halatı sistemleri)


  Neden 3M?

  3M Güvenlik Gözlükleri, piyasadaki en etkili buğulanmayı önleyen kaplamayı sunar.
  3M düşme önleyici emniyet kemerleri maksimum konfor, serbest hareket ve kayış uzunluğunu ayarlamak için D-Halka bağlantısı veya Revolver gibi yeniliklerle kullanım kolaylığı sunar.

  İşitme koruması ürün yelpazemiz, hem tek kullanımlık hem de yeniden kullanılabilen çeşitli gürültü azaltıcı kulaklıkları içerir. 3M KKD tüm parçaların uyumluluğunu sağlar.


Depolama ve taşıma

Son aşama, nakliye veya depoda saklamak için yüzeyi sağlamlaştırma, hazırlığının yapılmasıdır. Her üretici, ürününün müşteriye aynı şekilde ulaşmasını sağlamak ister.

 • Kişisel koruyucu donanım

  Denizcilik endüstrisinde kullanılan özel kişisel koruyucu donanım ve özel araç segmenti.


  Ürünler:

  Göz koruması (SF401AF, SF410AS, S1101SGAF-KT)
  İşitme koruması (1100, EarSoft, Optime)
  Baş koruması (G3000 Güvenlik Kaskı)
  Düşme koruması (Delta Comfort Emniyet Kemeri, Sızdırmaz Bloklu Çekmeli Cankurtaran Halatı, bağlantı noktaları, yatay ve dikey cankurtaran halatı sistemleri)


  Neden 3M?

  3M Güvenlik Gözlükleri, piyasadaki en etkili buğulanmayı önleyen kaplamayı sunar.
  3M düşme önleyici emniyet kemerleri maksimum konfor, serbest hareket ve kayış uzunluğunu ayarlamak için D-Halka bağlantısı veya Revolver gibi yeniliklerle kullanım kolaylığı sunar.

  İşitme koruması ürün yelpazemiz, hem tek kullanımlık, hem yeniden kullanılabilir hem de koruyucu kulaklıklar gibi çeşitli gürültü azaltıcı kulaklıkları içerir. 3M güvenlik kaskları göz ve işitme koruması ile entegre edilebilir.