1. Türkiye
  2. Tüm 3M Ürünleri
  3. Medikal
  4. Bandajlar ve Örtüler
  5. Antimikrobiyal Örtüler
  6. 3M™ Silvercel™ Gümüşlü Yapışkansız Hidro Aljinat Antimikrobiyal Örtü, Easylift™ Precision Film Teknolojisi ile

3M™ Silvercel™ Gümüşlü Yapışkansız Hidro Aljinat Antimikrobiyal Örtü, Easylift™ Precision Film Teknolojisi ile

  • 3M ID B5005265105

Nemli bir yara ortamının korunmasına yardımcı olan antimikrobiyal hidro-aljinat örgü

Yapışmaz

Emici

Daha fazla görüntüle

Detaylar

Öne Çıkanlar
  • Nemli bir yara ortamının korunmasına yardımcı olan antimikrobiyal hidro-aljinat örgü
  • Yapışmaz
  • Emici

Bu örtü, fiber ayrılmasını en aza indirirken örtünün ağrısız çıkarılmasını¹ ² ve yeni oluşan dokunun etkin şekilde korunmasını³ sağlayan EASYLIFT™ Precision Film Teknolojisine sahip bir antimikrobiyal hidroaljinat örtüdür.¹

Silvercel Yapışmayan Örtü; MRSA, MRSE ve VRE dahil olmak üzere yara için patojenik olan geniş bir mikrop yelpazesine karşı etkilidir.¹ ⁴ Bu antimikrobiyal etki, yaranın durumuna ve eksuda seviyesine bağlı olarak 7 güne kadar süren sürekli gümüş iyon salınımı ile sağlanır.¹ Örtü; aljinat, karboksimetil selüloz (CMC) ve gümüş kaplı naylon fiberlerden oluşan ve yapışmayan bir yarayla temas katmanına yerleştirilmiş EASYLIFT™ Precision Film Teknolojisine sahip, dokuma olmayan bir peddir.

Özellikler

¹ Clark R, Del Bono M, Stephens S-A et al. Simulated In-Use Tests to Evaluate a Non-Adherent Antimicrobial Silver Alginate Wound Dressing. Poster presented at: Canadian Association of Wound Care (CAWC); October 29 - November 1, 2009; Quebec City, Canada. ² Gray D. SILVERCEL™ Non-Adherent Dressing: Taking the pain out of antimicrobial use. Wounds UK. 2009; Vol 5(4). ³ Hart J, Bell A. Evaluation of two absorbent silver dressings in a porcine partial thickness excisional wound model. Presented at: Wounds UK Annual Conference; November 10-12, 2009; Harrogate, UK. ⁴ Clark R, Bradbury S. SILVERCEL™ Non-Adherent Made Easy. Wounds International Vol. 1(5) 2010.