1. Türkiye
  2. Oto Tamir ve Bakım
  3. Güvenlik ve Garanti Sorumluluk Reddi - 3M Çarpışma Onarım Ürünleri

Ürünlerimiz Hakkında Önemli Bilgiler

  • Ürün Seçimi ve Kullanımı: 3M'in kontrolü dışında ve kullanıcının bilgisi ve kontrolü dahilinde olan pek çok faktör, bir 3M ürününün belirli bir uygulama içerisindeki kullanımını ve performansını etkileyebilmektedir. Dolayısıyla işyeri tehlike değerlendirmelerini yapmak ve geçerli tüm düzenlemeleri ve standartları (örn., OSHA, ANSI, vb.) gözden geçirmek de dahil olmak üzere, ürünü değerlendirmek ve müşterinin uygulaması için uygun olup olmadığını belirlemek münhasıran müşterinin sorumluluğundadır. Bir 3M ürününün, uygulanabilir tüm talimatlara ve gerekli güvenlik ekipmanına uygun şekilde müşteri tarafından değerlendirilmemesi, seçilmemesi ve kullanılmaması veya uygulanabilir herhangi bir güvenlik düzenlemesine uyulmaması yaralanmalara, hastalıklara, ölüm ve/veya maddi zarara sebep olabilir.

    Garanti, Sınırlı Çözüm ve Yasal Uyarı: İlgili 3M ürün ambalajında ​​veya ürün literatüründe açıkça başkaca bir tekeffül belirtilmediği sürece (bu durumda söz konusu tekeffül geçerli olacaktır) 3M, her 3M ürününün ilgili sevkiyat tarihinde geçerli olan 3M ürün özelliklerine uyumlu olduğunu garanti etmektedir. 3M, TİCARETE ELVERİŞLİLİĞE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞA YÖNELİK, SATIŞ ESNASINDA ORTAYA ÇIKAN GELENEK YA DA TİCARİ ADETLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAMAK KAYDIYLA ZIMNEN VEYA SARİH BİÇİMDE BAŞKACA HİÇBİR GARANTİ VEYA ŞART SUNMAMAKTADIR. Eğer bir 3M ürünü bu şartlara uymuyorsa, o halde tek ve münhasır çözüm yolu, 3M’in kendi takdirine bağlı olarak, ilgili 3M ürününün yenisiyle değiştirilmesi veya onarılması ya da alım bedelinin geri ödenmesidir. Söz konusu talepler, 3M ile aranızdaki sözleşme hükümlerine uygun şekilde ve sürede yapılmalıdır.

    Sorumluluk Sınırlaması: Yukarıda belirtilen sınırlı çözümler dışında ve yasaların yasakladığı durumlar haricinde 3M, herhangi bir garanti, sözleşme, ihmal veya kusursuz sorumluluk ve benzerine bakılmaksızın 3M ürününden veya onunla bağlantılı olarak kaynaklanan hiçbir doğrudan veya dolaylı (kâr kaybı ve iş fırsatı kaybı dahil fakat bunlarla sınırlı olmadan) zarar, kayıp veya hasardan sorumlu değildir.

    Yasal Uyarı: 3M endüstriyel ve mesleki ürünleri, işyerinde kullanılması amacıyla alanında eğitimli endüstriyel ve mesleki müşterilere satışı yapılmak üzere tasarlanmış, etiketlenmiş ve paketlenmiştir. İlgili ürün ambalajı veya literatüründe aksi açıkça belirtilmediği takdirde bu ürünler, tüketicilere satılmak veya tüketiciler tarafından kullanılmak üzere (örn. ev, kişisel, eğitim ve öğretim okulları, eğlence/spor veya diğer kullanımlar için) tasarlanmamış, etiketlenmemiş veya ambalajlanmamıştır. 3M ürünleri, uygulanabilir sağlık ve güvenlik düzenlemeleri ve standartları (örn. US OSHA, ANSI) ile birlikte tüm ürün literatürüne, kullanıcı talimatlarına, uyarılara ve diğer sınırlamalara uygun olarak seçilmeli ve kullanılmalıdır. Kullanıcı, herhangi bir ürün toplama, saha aksiyonu veya başkaca ürün kullanım bildirimi halinde gerekli tüm aksiyonları almalıdır. 3M endüstriyel ve mesleki ürünlerinin yanlış kullanımı, yaralanmalara, hastalıklara, ölüm veya maddi zarara sebep olabilir. Ürün seçimi ve kullanımıyla ilgili destek için tesis içi güvenlik uzmanınıza, endüstriyel hijyen uzmanınıza veya diğer konu uzmanlarına danışınız. Ek ürün bilgileri için www.3M.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.