• 3M'ye talebiniz için teşekkür ederiz. Bu formda sağladığınız bilgiler, 3M gizlilik politikası ile tutarlı olarak kişisel bilgileriniz paylaşabileceğimiz yetkili iş ortaklarımızın biri veya bir 3M temsilcisi tarafından e-posta veya telefon yoluyla talebinize yanıt vermek amacıyla kullanılacaktır.

 • Aksi belirtilmediği takdirde tüm alanların doldurulması zorunludur

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Gönder Gönder

Teşekkür Ederiz

Formunuz başarıyla gönderildi!

Özür dileriz.

Gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Metal İmalatı ve Üretim Endüstrileri

Metal işleme endüstrisindeki tehlikeler ve koşullar

Metalik hammaddeler çok fazla işleme tabi tutulurlar. Bunlara ek olarak gürültü, ısı, toz ve diğer tehlikeler çalışma koşullarını zorlaştırır. İşçilerin risklerini ve yaralanmalarını azaltmak için en iyi koruma yöntemlerini seçmek oldukca zor ve önemlidir.

 • Zorlu koşullarda kişisel koruma

  Zorlu koşullarda kişisel koruma

  100 yılı aşkın bir süredir 3M, metal işleme endüstrisi için etkili ve bireysel KKD (kişisel koruma ekipmanı) çözümleri geliştirmektedir.
  Güvenli bir çalışma ortamı yaratılmamasının çok büyük sonuçları olabilir:

   

  • Etkili koruma eksikliği, kısa orta ve uzun vadede sağlık sorunlarına neden olabilir.
  • Yetersiz kişisel koruma, sıkça atıf yapılan bir işyeri ihlalidir ve kovuşturmaya yol açabilir.

   

  Tehlikeleri saptamak ve en iyi koruma çözümünü bulmak her zaman kolay değildir.
  3M, karar vermenizde size destek olabilir ve ihtiyacınıza göre en doğru seçim için yol gösterici olabilir.


Metal Endüstrisi İş Güvenliği Çözümleri

3M'nin kişisel koruyucu donanımlarına güvenebilirsiniz: 100 yılı aşkın süredir metal işleme endüstrisi için etkili ve kişisel KKD çözümleri geliştiriyoruz. Çelik işçiliğinden alüminyum dökümüne, kaynak işçiliğinden kurşun geri dönüştürmeye kadar, kullanıcı gereksinimlerini anlıyor ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için onlarla beraber çalışıyoruz. Yeniliklerimizle, zorlayıcı çalışma ortamlarında yüksek seviyede güvenlik ve konfor sağlıyoruz. Metal endüstriler çok sayıda tehlikeyle karşı karşıyadır. Bu tehlikelerin tespit edilmesi ve en iyi iş güvenliği çözümlerinin sağlanması her zaman kolay değildir. 3M bu süreçte sizi desteklemeye ve ihtiyaçlarınıza göre doğru kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

 • Metal Üretimi
  Metal Üretimi

  Metal üretiminde çalışma ortamı oldukca sıcaktır; Demir fırınlarında pik demiri çıkarmak için demir cevheri kullanılır. Çalışma koşulları oldukca zor ve çalışanlarınızı olası tehlikelerden tamamen korumanız şarttır. 3M, çalışanlarınızın güvenli ve verimli bir şekilde çalışabilmesi için ideal, entegre ısı koruması çözümlerini sunmaktadır

  Örnek Vaka İncelemesi: Kurşun fabrikası

 • Metal İmalatı (yarı mamuller)
  Metal İmalatı (Yarı Mamuller)

  Metal işleme esnasında, sıvı metal ilk önce pik, ingot veya plak şeklinde dökülür. Piklerin işlenmesi, demirin tekrar eritilmesiyle birlikte dökümhanelerde gerçekleşir. Bu döküm işleminde aşırı ısı ve uçuşan kıvılcımlar meydana gelir; korunabilmek için güvenilir bir kişisel koruyucu donanım kullanılması zorunludur.

  Dökümhane için KKD Çözümleri

  Örnek Vaka İncelemesi: Dökümhane

 • Metal İmalatı (bitmiş ürünler)
  Metal İmalatı (Bitmiş Ürünler)

  Metalden bitmiş ürünlere: temel malzeme daha sonra her türlü endüstride daha fazla işlenme süreçlerinden geçer. Bu süreçler kaynak, kesme, tornalama, delme, öğütme, planlama gibi tipik metal işleme görevlerini içerir. Bu uygulamaların her birine ve çalışma ortamına uygun olan, personelinize etkili ve güvenilir koruma sağlayan kişisel koruyucu donanımı 3M'den edinebilirsiniz.

  Örnek Vaka İncelemesi: Otomotiv Endüstrisi

  Örnek Vaka İncelemesi: Yük Vagonu İmalatı


Metal İmalatı İçin Yeni Ürünler

Önerilen Metal İmalatı Ürünleri

Daha fazla ürün bilgisi ve ürün demosu.

DEMO TALEP EDİN

3M'den Kisisel Koruyucu Donanim çözümleri


Diğer işitme çözümleri

Yeni 3M™ E-A-R™ Flexible Fit kulak tıkacını denemek ister misiniz?

3M PELTOR Elektronik Kulak Tıkacı, EEP-100'ün sanal bir gösterimini talep etmek ister misiniz?


Kisisel Koruyucu Donanim (KKD) ürünlerimizi çalışırken görün

 • 3M™ RR Secure HF-800 etkileri için tıklayın
  3M™ RR Secure HF-800 etkileri için tıklayın

  Dünyada ilk dört gaz akışlı, buharlı filtre ve kombinasyon filtre sistemine sahip RR Secure HF-800 ile nasıl daha fazla nefes alabileceğinizi görün. (00:20)

 • 3M™ Speedglas™ G5-01'i geliştirirken 3M'in odağı
  3M™ Speedglas™ G5-01'i geliştirirken 3M'in odağı

  3M uzmanlarımız ile 3M™ Speedglas™ Ağır Hizmet Tipi Kaynak Kaskı G5-01 ile ilgili tüm heyecan verici özellikleri görün. (02:42)

 • 3M Otomatik Kararan Filtreyi geleneksel kasklarla karşılaştırın
  3M Otomatik Kararan Filtreyi geleneksel kasklarla karşılaştırın

  3M ADF'nin zamandan nasıl tasarruf ettiğini görün ve kaynak işlemlerinizi daha konforlu ve verimli hale getirin. (05:42)


Metal endüstrilerdeki tipik tehlikeler
Kaynak dumanına ve diğer tehlikelere dikkat edin!

Daha fazla bilgi edinin: düzenlemeler, süreçlerle ilgili çeşitli tehlikeler, potansiyel sağlık riskleri ve ilgili KKD önlemleri

Tehlikeler hakkındaki dokümanları indirin- Kaynak dumanı ve daha fazlası
 • Gürültüye Maruz Kalma
  Gürültüye Maruz Kalma

  Yüksek seviyede gürültüye maruz kalma, metal işleme endüstrisindeki pek çok işyerinde bir normdur. Bazı durumlarda tesisleri veya işlemleri daha az gürültü çıkaracak şekilde optimize etmek mümkündür. Bunun uygulanabilir olmadığı durumlar için 3M yenilikçi ve etkili işitme koruması ve iletişim çözümleri sunar.

  Gürültü seviyesi ölçüm cihazı İnfografiği

  Avrupa Kılavuz belgesi EN 458:2016'ya Genel Bakış

  EARfit Broşürü

 • Göz Yaralanmaları
  Göz Yaralanmaları

  Göz yaralanmaları, metal işlemede büyük maliyetlere ve kesintilere yol açan en yaygın iş kazaları arasındadır. Taşlama veya kesme sırasında ortaya çıkan uçuşan parçacıkların yanı sıra kaynaklama sırasındaki tehlikeli UV ve IR ışınları, geri dönüşü olmayan göz ve yüz yaralanmalarına neden olabilir.

  3M Koruyucu Gözlük serisi

 • Isı
  Isı

  Isı, metal üretiminden daha ileri cila işlemine kadar metal işlenen çoğu iş yerinde en büyük sorunlardan biridir. Örneğin, fırınlardan, döküm veya eritme işlemlerinden yayılan ısı çalışanlarınız için büyük bir yüktür. 3M, güvenli ve verimli bir çalışma ve ısı koruması için özel çözümler sunar.

 • Düşen Nesneler ve Baş Koruması
  Düşen Nesneler ve Baş Koruması

  Montajda ve ağır makinelerde olduğu gibi çok farklı iş yerlerinde çalışmak, düşen nesneler gibi başka tehlike kaynaklarıyla sonuçlanır. Bu noktada baş koruması (çarpma başlıkları veya baretler) gerekli olabilir. Çalışanlarınızı olası yaralanmalara karşı etkili bir şekilde koruyan uygun KKD'yi 3M'den edinebilirsiniz.

  3M Baş Koruması serisi

  Avrupa Standartları - Baş koruması


Başlıca Metal İmalatı ve Ürün Uygulamaları

Metal imalatı, çoğunlukla kaynak olmak üzere metal yapıları kesme, bükme ve montaj işlemleriyle şekillenmesidir. 3M'nin iyi anladığı, katma değerli bir işlemdir. Disk zımparalar ve aşındırıcı bantlardan sektör lideri kaynak KKD'sine kadar sizlere yardımcı olmak için buradayız.

 • Döküm ve Çapak Alma
  Döküm ve Çapak Alma

  Döküm temizleme veya çapak alma işlemi, metal iş parçalarının üstündeki kaplamanın güvenilir ve eşit bir şekilde giderilmesini sağlar. Kıvılcımlar, kıymıklar ve parçacıklar uçar. 3M'nin kişisel koruyucu donanımı, çalışanlarınızın bu tehlikelere karşı güvenle korunmasını sağlar.

  Dökümhane Örnek Vaka İncelemesi

 • Kaynak
  Kaynak

  Her türlü riske karşı etkili genel koruma gereklidir. 3M kapsamlı göz, yüz ve solunum korumasını tek bir sistemde birleştiren entegre KKD sunar. 3M'nin yenilikçi kaynak başlıkları, kullanıcı açısından daha büyük konfor ve güvenlikle birlikte kaynak sonuçları almanızı sağlar.

  Kaynak Dumanı

 • Taşlama, kesme, polisaj
  Taşlama, Kesme, Polisaj

  Gürültü bir yana, kıvılcımlar uçar ve parçacıklar ortam havasını kirletir. Metal kesme ve taşlama işlemleri yapılırken, kapsamlı koruma gerektiren çeşitli sağlık riskleri meydana gelir. 3M üstün tecrübesi sayesinde bu gereksinimleri iyi bilen ve ölçüm yapma amacıyla da entegre KKD sistemlerini geliştirmiştir.

  Metal işçileri için 3M Endüstriyel Aşındırıcılar

 • Boyama ve Cila
  Boyama ve Cila

  Yüzeylerin cila işlemi tamamlandıktan sonra çalışma boyanıp düzeltilebilir.

  İzosiyanatlar

  Otomotiv Onarım ve Boyama İşlemi için 3M Ürün ve Servis Çözümleri


3M’in uzmanlarına Metal İşleme Sağlığı ve Güvenliği hakkında soru sorun
3M’in Uzmanlarına Metal İşleme Sağlığı ve Güvenliği hakkında soru sorun ve daha fazla bilgilenin

3M’in KKD uzmanları, metal işçiliğinde güvenlik ve koruma ve 3M’in KKD ürünlerinin kullanımı ile ilgili her türlü sorularınızı size bildirmeye hazırdır.

UZMANA SORUN