Ortodontik Perspektif Innova

3M Ortodontik Haberler, Bilgi ve Vaka Çalışmaları

Sürekli yayımının 23. yılındaki Ortodontik Perspektif Innova, ortodonti uzmanlarına sektör haberlerini ve bilgilerini sağlamaktadır. Clarity ™ ADVANCED Estetik Braketler’den Incognito ™ Lingual Braketler’e, 3M ™ Self-Ligating Braketler’den Forsus ™ Sınıf II Düzelticiler’e kadar dünyanın her yerinden vakalarını paylaşan yazarların yazılarını içermektedir.

Yakında çıkacak eğitim fırsatları için 3M ürün haberi, tedavi ipuçları ve önemli tarihleri de burada bulacaksınız.


Vol. XXIII, No. 2 – Küresel Baskı

Innova Dergisi Sürümünü (PDF) İndirin

Ekim 2016

 • James Ingebrand, 3M

  3M Ağız ve Diş Sağlığı Çözümleri'nde başarılı olabilmeniz için size nasıl yardımcı olabileceğimizi anlamak, geliştirdiğimiz ürünlerden sağladığımız hizmetlere kadar yağtığımız her işte büyük önem taşır.

 • Dr. Chaqués-Asensi

  Ünlü hekim ve eğitimci Dr. Jose Chaqués-Asensi, Sevilla, İspanya, 3M Ağız ve Diş Sağlığı Çözümleri ile yapılan röportajda Forsus ™ Sınıf II Düzelticiler ile ilgili deneyimini paylaşıyor.

 • Dr. Patrice Pellerin

  Dr. Pellerin, düşük profil Clarity™ ADVANCED Seramik Braketlerin tedavi süresini uzatmadan, derin kapanış vakalarında seramik braket kullanım kaygısını azaltabileceğini gösteriyor.

 • Dr. Anoop Sondhi

  Dr. Sondhi, SmartClip ™ ve Clarity ™ SL3 Braketlerin hafif kuvvetlerini, Forsus ™ Düzelticilerin ise tutarlı kuvvetini kullanarak asimetrik Sınıf II Div 2 vakasının etkili tedavisini anlatıyor.

 • Dr. Ricardo Moresca

  Dr. Moresca, derin kapanış vakalarında Clarity™ SL Self-Ligating Braketler ve Forsus™ Düzelticileri kullanarak gelişmiş Sınıf II tedavisini verimli buluyor.

 • Dr. Shin’ichi Narita

  Dr. Narita, 3M'nin pasif self-ligating braketlerinin verimliliğinden faydalanarak tedavinin başlangıcında etkili kanin distal hareketi sağlayan bir sistem sunuyor.

 • Estetik bir Sınıf II tedavisinde sınıfının en iyisi estetik ve benzersiz verimlilik birleşerek hastalara tedavi boyunca güzel bir gülümseme kazandırılıyor.
 • Batı Avrupa'daki ortodontistlerle yapılan bir anket, Clarity™ ADVANCED Seramik Braketlerin yüksek kalitesinin, estetiğinin ve verimliliğinin yaygın bir şekilde kabul edildiğini ortaya çıkarıyor.