Ankrajlar: Yüksekte çalışma için sistemler, cihazlar ve ankraj noktaları

Ankrajlar düşüş koruması ekipmanının belirli bir yapıya sabitlenmesi veya bağlanması için kullanılır. Düşüşün durdurulması için, ankrajın yeterli direnci garanti etmesi gereklidir. Her yapı, sektör, kurulum ve yüksekte çalışma şekli için, farklı türde bir ankraj noktası bulunur. 3M™ olarak işinizi kolaylaştırır, standart ve yönetmeliklere uymanıza (EN 795 and EN 353) ve sizin ve çalışanlarınızın ihtiyaçlarına en uygun ankraj türünü seçmenize yardımcı oluruz. Bize ulaşın - Hiçbir taahhüt olmaksızın, sizi bilgilendirelim.

3M™ olarak uzun yıllardır size sabit ve hareketli ankrajlardan oluşan geniş, çok yönlü ve güvenilir bir ürün yelpazesi sunmak üzere teknolojide yeniliklere imza atıyoruz: yapısal ankrajlar, beton veya temel için, metal yapılar için, çatılar için ankraj cıvataları, çelik, metal ve uzatma ankrajları, ankraj halkaları, plakaları, vidaları, ankraj halatları, yaşam hatları, vakumlu ve denge ağırlıklı ankrajlar, tripodlar, davitler ve çok daha fazlası!

Çalışanlarınız için hangi türde ankrajlar gerekli?

Çalışanlarınız için ne tür ankrajlar
gerekli?

Çalışanlarınız için hangi türde ankrajlar gerekli?

Size yardımcı olalım!

Size yardımcı olalım!

İŞİN Uzmanına Sorun

Ankrajlarımızın tümü EN 795 veya EN 353 sertifikalıdır. Çalışanlarınız, her ankraj noktasının CE standart gerekliliklerini karşılamak üzere test edildiğini bilerek, güvenle çalışabilir

3M™ olarak 70 yıldan fazla süredir dünya çapında binlerce müşteriye yardımcı oluyoruz. Yüksekte çalışmaya ilişkin riskleri çözmenize, yönetmeliklere uyum sağlamanıza ve farklı sektörlerde ve endüstrilerde çalışanlarınızın güvenliğini ve rahatlığını korumanıza yardımcı oluyoruz. Zorlukları güven içinde aşmanıza yardımcı oluyoruz!

Ankraj Türleri

Farklı ihtiyaçlar için farklı türlerde ankrajlar

Her türde iş, yapı ve sektör için, farklı türde bir ankraj bulunur. Çalışanlar için maksimum güvenlik sağlanması için doğru ankrajın seçilmesi büyük önem taşır. Uygulamanın çelik, beton, duvar, çatı vb. tabanlı olmasına bakılmaksızın, tüm ankrajlar güvenli bir sabitleme noktası sağlamalıdır. Ankraj noktaları, düşüş koruması sisteminin stres noktalarını desteklemelidir. Temel ankraj türlerini inceleyin:

Sabit Ankrajlar
SABİT VE YAPISAL ANKRAJLAR

SABİT VE YAPISAL ANKRAJLAR - EN 795-A


Sabit ve yapısal ankrajlar yapıya kalıcı olarak bağlanmak üzere tasarlanmıştır. Bu tür ankraj düşüş koruması ekipmanının binalara, yapılara veya sık erişilen alanlara bağlanmasını sağlar. Çoğu yüksekte çalışma durumunda kullanılabilir.


Sabit ankrajlar genellikle kullanımı ve bulunması en kolay olan türdür: tek bir yere kurulur ve çalışma alanını sınırlarlar. Çatılar, duvarlar, sütunlar, rüzgar türbinleri, hidrolik barajlar, köprüler, düzenli inceleme gerektiren yüksek alanlar vb. gibi yatay, dikey ve eğimli yüzeylere yerleştirilebilirler.


3M™'de, aradığınız yapısal ankraj mutlaka vardır! Demir veya çelik direkler için sabit ankrajlar, metal yapılar, beton direkler için ankrajlar, temeller, tuğla, ahşap vb. için ankraj plakaları


Sabit ankrajlar hakkında daha fazla bilgi >

Geçici Ankrajlar
GEÇİCİ VE TAŞINABİLİR ANKRAJLAR

GEÇİCİ VE TAŞINABİLİR ANKRAJLAR - EN 795-B


Tüm altyapılar sabit ankrajlar gerektirmez veya bunlara elverişli olmayabilir. Bazı projeler için geçici ve taşınabilir ankraj sistemlerinin bulunması tercih edilir, ara sıra inceleme gerektiren alanlar buna örnek verilebilir.


Geçici işler, hafif, kullanımı kolay ve bir yerden diğerine götürülebilen taşınabilir yatay düşüş durdurma sistemleri gerektirir. Geçici ve taşınabilir ankrajlar CE işareti gerektirir ve KKD olarak değerlendirilir.


3M™ olarak her tür iş ve uygulama için geçici ve taşınabilir ankrajlarımız bulunmaktadır! Kapı çerçeveleri, pencere açıklıkları, borulardan oluşan yapılar, metal yapılar için... Bu taşınabilir ankrajlar şunlar olabilir: davitler, vakumlu ankrajlar, geçici yaşam hatları, ilmik kelepçeleri (halat, kablo, tekstil), çelik direkler ile beton için ankrajlar vb.


Geçici ve taşınabilir ankrajlar hakkında daha fazla bilgi >

Yatay Yaşam Hatları
YATAY YAŞAM HATLARI

  YATAY YAŞAM HATLARI - EN 795- B, C ve D


 • Yatay yaşam hatları çalışanın belirli bir yatay yüzey üzerinde hareket etmesini sağlayarak, daha fazla hareket imkanı için çalışma alanını genişletir. Ankraj hatlarının iki temel işlevi bulunur: sınırlama (çalışanın risk alanına yaklaşmasını önler) ve düşüş durdurma (bir kaza yaşanması halinde düşüşü durdurur).
  • Esnek yaşam hattı (EN 795-C): Metal kablo, halat veya sentetik liflerden üretilmiştir.
  • Sert yaşam hattı (EN 795-D): Metal, çelik veya alüminyum ray ile üretilmiştir.
  • Geçici yaşam hattı (EN 795-B): Geçici ve taşınabilir yaşam hatları. Örneğin, 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok vakumlu ankraj.

 • 3M™ olarak her tür iş ve uygulama için bir yatay yaşam hattımız bulunmaktadır! Bu sistemler birçok yüksekte çalışma türü için büyük önem taşır: endüstriyel depo çatıları, konut çatıları, temizlik görevleri, tren bakımı, depo boşaltma limanları, havacılık incelemeleri vb.

 • Yatay yaşam hatları hakkında daha fazla bilgi >
Dikey Yaşam Hatları
DİKEY YAŞAM HATLARI

DİKEY YAŞAM HATLARI - EN 353-1 ve EN 353-2


Dikey yaşam hatları EN 353 yönetmelikleri ile uyumluluk içinde olmalıdır. Çalışanın sistemin tamamı boyunca yukarı veya aşağı hareket etmesini sağlar, bağlantıyı keserek yol boyunca yeni ankraj noktaları arama gerekliliğini ortadan kaldırır: merdiven çıkma, rüzgar türbinlerine tırmanma, aydınlatma sütunları, depolar, iletişim kuleleri vb. Kılavuzlu türde düşüş durdurucular, esnek veya sert ankraj hatları olabilir:


 • Geçici ankraj (EN 353-2): Çelik kablo, halat veya sentetik lifler.
 • Sabit ankraj (EN 353-1): Kablo veya ray. Yapıya, yanal hareketleri sınırlayacak şekilde sabitlenmek üzere tasarlanmıştır.

Çalışanın güvende olması gereklidir, ancak aynı zamanda rahatlıkla yukarı tırmanabilmelidir. 3M™ sistemleri kolay kullanım sunacak ve hızlı otomatik bağlantı ile çalışan üretkenliğini arttıracak şekilde tasarlanmıştır.


Dikey yaşam hatları hakkında daha fazla bilgi >

Tripodlar ve Davitler
TRİPODLAR VE DAVİTLER

TRİPODLAR VE DAVİTLER - EN 795-B


Yüksekte çalışma içeren her durum diğerinden farklıdır ve çalışanları güvende tutmak için bazen özel ankraj gereklidir. 3M™ olarak, kuyular, reaktörler, depolar, bina destekleri ve çok daha fazlası gibi kapalı alanlar ve zor ulaşılan alanlar için eksiksiz kurtarma ve tahliye sistemleri sunuyoruz!


Kapalı alanlar için kurtarma ve tahliye sağlayan tripd ve davit ankrajlarımızın tümünü keşfedin. Kullanım kolaylığını dayanıklılıkla bir araya getirerek tahliye/erişim ve kurtarma görevlerinde tam emniyet ve koruma sağlayan güvenli, taşınabilir ve hafif çözümler.


Özel ankrajlarımız CE standartlarını karşılamak üzere detaylı olarak test edilir. 3M™'de, aradığınız kapalı alan ankraj sistemi mutlaka vardır!


Tripodlar ve davitler hakkında daha fazla bilgi >

Denge ağırlığı Ankrajları
DENGE AĞIRLIĞI ANKRAJLARI

DENGE AĞIRLIĞI ANKRAJLARI EN 795-E -VAKUMLU ANKRAJLAR EN 795-B

 • "Ölü yük" veya denge ağırlığı ankrajları (EN 795-E) hızlıca takılır ve kolayca hareket ettirilir. Teraslar ve düz çatılar gibi yatay yüzeylerde kullanılır. Mekanizma, çalışanın yüzeyin tamamında güvenli ve sabit bir şekilde hareket edebilmesi için bağlı olduğu yatay bir yüzey üzerine yerleştirilmiş bir dizi ağırlıktan oluşur.

  Denge ağırlığı ankrajı kenardan veya düşme riski oluşturan yerden 2,5 metreden fazla bir mesafede konumlanmalıdır. Üzerinde kullanıldığı yüzey, yatay yüzeyden 5° üzerinde sapma göstermemelidir ve don durumunda veya don riski altında kullanılmamalıdır.

  Vakumlu ankrajlar (EN 795-B) hemen her pürüzsüz, gözeneksiz yüzeye ankraj imkanı sağlar. Sistem hem havacılık hem de demiryolu endüstrilerindeki bakım görevlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, bir uçağın veya trenin onarımı, su tankının boyanması ve benzeri işlerde.

  Bu türdeki ankraj yapıya zarar vermez ve özel yüzeyler için geçici bir çözümdür. Bu ankrajların kalıcı olarak bağlanması gerekmez ve düşmelere karşı çok yönlü ve güvenli ankraj noktası sağlar. 3M™'de, aradığınız çözüm mutlaka vardır!

  Denge ağırlığı ve vakumlu ankrajlar hakkında daha fazla bilgi >
Flexiguard™ Yapıları
FLEXIGUARD™ YAPILARI

FLEXIGUARD™ YAPILARI - 795-B


Flexiguard™ erişim sistemleri, sabit baş üstü yaşam hatlarına alternatif bir çözümdür. Uçaklar, trenler, tırlar, ağır endüstri malzemeleri vb. gibi büyük ekipmanların etrafını kapsamak için kullanılır.


Ek olarak, 3M™ mühendisleri belirli ihtiyaçlarınızı karşılayacak özel sabitlemeler de tasarlar ve üretir.


Bu sistemler hareketlidir ve çıkarılması kolaydır. Çalışan, Flexiguard yapısına bağlıdır ve düşme durumunda asılı kalır, böylece yaralanma olasılığı azaltılır. 3M™'de aradığınız ankraj sistemi mutlaka vardır!


Flexiguard™ yapıları hakkında daha fazla bilgi >


Bir uzmana ulaşın

Çok fazla ankraj türü mü var?

Daha fazla bilgi için bize ulaşın

BİR UZMANA ULAŞIN

EN795 standardına nasıl uyum sağlanır?

 • Tüm ankraj sistemlerimiz EN 795 sertifikalıdır ve endüstri yönetmeliklerini karşılar veya aşar.

  EN795:2012 standardı bir ankraj noktasındaki minimum direncin, düşme durumunda kuvvetin uygulanacağı yönde 12 kN olması gerektiğini belirtir.

  Ankrajlar aynı zamanda mutlaka asgari güvenlik gerekliliklerine uyum içinde konumlandırılmalıdır. Çalışanın düşme durumunda alt seviye ile temasta bulunmaması için yeterli yükseklikte konumlandırılmalıdır.

  A, C ve D türündeki ankrajlar için, kullanıcı sayısına bağlı olarak teknik özellik TS16415 geçerlidir.

 • Bir ankrajı,
  sertifikasını veya kaynağını bilmemeniz halinde, bağlamayın. Bize sorun!

  Birçok inşaat sahasında ve altyapılarda, kancalar, plakalar, cıvatalar veya metal ankraj noktaları bulunur. Ancak; CE işareti, üretim yılı, ürün ömrü, tarihteki muayene etiketi veya sertifika vb. dair somut bilgi yoksa; ürünün güvenli olmama ihtimali vardır ve yeniden kurulum uygulanması gerekebilir.


Projenizin tüm aşamaları boyunca kapsamlı teknik destek

Ankrajlardan ve düşüş durdurma sistemlerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesi üretmenin yanı sıra, entegre teknik destek sağlayabilmekteyiz


Temel ankrajlar:

ANKRAJLAR HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? BİZE SORUN!

EN 795 altında çeşitli ankraj noktaları bulunur. En yaygın olarak kullanılanları keşfedin!

Tüm ankraj sistemleri EN 795 sertifikalıdır ve endüstri standartlarını karşılar. Dayanıklı ve korozyona karşı dirençli malzemelerden üretilmiştir. Ancak, çalışanın düşmesini engellemek üzere tasarlanan ankraj noktalarına kaynak, montaj veya sabitleme işlemi uygulamadan önce, bir mühendise danışmanız gerektiğini unutmayın.

Beton için ankrajlar
BETON İÇİN ANKRAJLAR

BETON İÇİN ANKRAJLAR


Taşınabilir ve kalıcı ankrajlar, sıkma veya yer değiştirme uzatmasına sahip ankrajlar, beton için vidalar vb.


Çelik direkler için ankrajlar
ÇELİK DİREKLER İÇİN ANKRAJLAR

ÇELİK DİREKLER İÇİN ANKRAJLAR


Çelik ankrajlarımız hafiftir ve kolay kurulur. Yatay veya dikey olarak kullanılabilir.


 • Aradığınız demir ve çelik direk ankrajı: I kirişlere ve diğer çelik yapılara vb. bağlantı için taşınabilir, sabit ankrajlar


  1. 3M™ DBI-SALA® Profil Sabit Ankraj
  Saniyeler içinde her yöndeki kiriş yapısına takılır...


  2. 3M™ DBI-SALA® Glyder™ 2 Sürgülü Kiriş Ankrajı
  I Kirişler üzerinde tam yatay hareket imkanı sağlar, baş üstüne veya ayak seviyesine takılabilir...


  3. 3M™ DBI-SALA® I Kirişi Taşıyıcı Ankraj
  Saniyeler içinde takılabilir ve dönen bir D halkası bulunur.

Duvarlar, tavanlar ve zeminler için ankrajlar
DUVARLAR, TAVANLAR VE ZEMİNLER İÇİN ANKRAJLAR

DUVARLAR, TAVANLAR VE ZEMİNLER İÇİN ANKRAJLAR


Zarif paslanmaz çelikten ankrajlar zemine, duvara veya tavana sabitlenebilir. Faydalı ankraj noktaları. Cihaza basma yoluyla maksimum güvenlik sağlayan hızlı açma düğmesi ile...


Pencereler ve kapılar için ankrajlar
PENCERELER VE KAPILAR İÇİN ANKRAJLAR

PENCERELER VE KAPILAR İÇİN ANKRAJLAR


Ankrajın delici olmayan tasarımı yapının hiçbir zarar görmemesini sağlar.


 • Bu tür ankraj, kapı veya pencerenin dikey tarafları arasına sıkıştırılır. Dahili ayarlama düğmesi ile çabuk ve hızlı kurulum. Hiçbir alet veya delme işlemi gerektirmez.


  1. 3M™ DBI-SALA® Pencere ve Kapı Pervaz Ankrajı
  Hafif ve taşınabilir tasarım, 55 cm ila 130 cm genişlik ayarı

Kayışlar veya bağlantı adaptörleri
KAYIŞLAR VEYA BAĞLANTI ADAPTÖRLERİ

KAYIŞLAR VEYA BAĞLANTI ADAPTÖRLERİ


Son derece çok yönlü ankrajlar hızlı ve güvenli ankraj noktası sağlar.


 • Çeşitli malzemelerde mevcuttur: polyester, Kevlar® lif ağ, tel halat ve projenizin gerekliliklerine uyacak birçok seçenek...


  1. 3M™ DBI-SALA® Protecta® Polyester Dokuma Askı
  Paslanmaz çelik halkalar, bazı modeller kilitleme cihazına da sahiptir.

Uzaktan ankraj sistemleri
UZAKTAN ANKRAJ SİSTEMLERİ

UZAKTAN ANKRAJ SİSTEMLERİ


Teleskopik çubuk konektör kullanıcının 8 m yukarısına kadar mesafedeki düşüş durdurma sistemine bağlantı sağlar. Böylece, çalışanın tam güvenlik içinde bir kuleye tırmanması veya bir direğin tepesine çıkması sağlanır...


Yatay yaşam hatları. EN 795 Tip C ve D Standartları

Uzmanlarımıza sorun

Taşınabilir (EN 795-B) | Esnek (EN 795-C) | Sert (EN 795-D) Standartları ve Yönetmelikleri

Yatay yaşam hatları çalışanın yatay olarak hareket etmesini sağlayan ankraj sistemleridir. Hem sınırlama sistemleri hem de düşüş durdurma sistemleri için uygundur. Yatay bir yaşam hattını takmadan önce, bir mühendise danışmak ve sistemin doğru şekilde tasarlandığından ve hesaplandığından emin olmak gereklidir.

3M™ yatay yaşam hatları kapsamlı çeşitlilikte çözümler sunmak ve yüksekte çalışmaya ilişkin risklere çözüm getirmek üzere geliştirilmiştir. Yatay yaşam hatlarının farklı türleri bulunmaktadır: taşınabilir, kalıcı, esnek, sert, vakumlu ankrajlar. 3M™ olarak projeniz ve sektörünüz için mutlaka onaylanmış bir çözümümüz vardır!

Kalıcı ankraj hatları
KALICI ANKRAJ HATLARI

KALICI ANKRAJ HATLARI - EN 795-D, EN 795-C


Bu tür yatay ankraj yapıya kalıcı olarak sabitlenir. Cihaz esnek (sentetik lifler ile metalik kablo) veya sert (metalik bir çelik veya alüminyum ray) olabilir.


Genellikle çalışmanın düzenli olarak gerçekleştirildiği alanlar için kullanılır. 3M™ olarak çok yönlü ve güvenilir bir kalıcı yaşam hattı serimiz bulunmaktadır...


 • 1. 3M™ DBI-SALA® 8 MM kalıcı Yatay Yaşam Hattı Sistemi: Sabit | Esnek
  Paslanmaz çelik bileşenlerden ve kablodan üretilen çok yönlü bir sistemdir. Çok çeşitli yapılara, duvarlara, zeminlere, tavanlara vb. kurulabilir....


  2. 3M™ DBI-SALA® ROOFSAFE™ Kablo ve Ankraj Sistemi: Sabit | Esnek
  Çatılara kurulmak üzere üretilen yenilikçi SpiraTech™ enerji emici 6 kN'ye kadar çekme testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bu sayede yapısal sağlığı korur.


  3. 3M™ DBI-SALA® Roofsafe™ Ray Sistemi: Sabit | Sert
  Özütlenmiş alüminyumdan sert ray sistemi, üzerinden geçilecek bir bağlantı noktası olmadan, serbest akış halinde hareket imkanı sunar. Estetik ve pratik. İnceleme, bakım, askı cephe erişimi, oluk temizleme vb. için idealdir


  4. UNIRAIL™: Sabit | Sert
  İç ve dış cephelerde erişim, inceleme ve bakım gibi inşaat projelerinin yanı sıra askılı halat içeren görevler için de mükemmeldir.


  5. 3M™ DBI-SALA® Glyde-Saf™ Sistemi: Sabit | Sert
  Kapalı havadan izleme sistemine sahip modüler ürün tasarımı sınırsız bölümleri sıkıca tutar ve monteler arasında 6 m'ye kadar alanı kaplar.

Taşınabilir ankraj hatları
TAŞINABİLİR ANKRAJ HATLARI

TAŞINABİLİR ANKRAJ HATLARI - EN 795-B, EN 795-C, EN 795-D


Bu tür yatay yaşam hattı yaygın olarak çalışmaların ara sıra gerçekleştirildiği alanlarda kullanılır.


Geçici işler, hafif, kullanımı kolay ve bir yerden diğerine götürülebilen taşınabilir sistemler gerektirir.


3M™ olarak çok yönlü ve güvenilir bir taşınabilir yaşam hattı serimiz bulunmaktadır...


 • 1. 3M™ Protecta® PRO-LINE™: Taşınabilir | Esnek
  Taşınabilirdir, çok yönlüdür ve kurulumu hızlıdır. Sistem, aletler veya özel ekipman olmaksızın, saniyeler içinde kurulur. Bakım görevleri, köprülerdeki çalışmalar, inşaat, üretim vb. için mükemmeldir


  2. 3M™ DBI-SALA® EZ-LINE™: Taşınabilir | Esnek
  Kullanımı kolay, kurulumu hızlıdır; sökülür ve saklanır. EZ-Line'ın yenilikçi geri sarımlı tasarımı kurulumu, taşınması ve depolanması zor olan büyük ve hacimli kablo sarmallarını ortadan kaldırır.


  3. 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ Vakumlu Ankraj: Taşınabilir | Esnek
  Pürüzsüz, gözenekli olmayan hemen her yüzeyde bir bağlantı noktası sağlar. Kolay taşıma için hafif tasarıma sahiptir ve yüzeye zarar vermez.

Esnek ankraj hatları
ESNEK ANKRAJ HATLARI

ESNEK ANKRAJ HATLARI - EN 795-C


Son derece hafifEsnek yatay yaşam hatları kablolu, çelik veya tekstil (sentetik lifler) olabilir. Yaşam hattının uzunluğuna bağlı olarak, düşme durumunda esnek yaşam hattının maruz kaldığı gerilimi ve bükülmeyi azaltmak üzere ara ankrajlar kullanmak gerekebilir. 3M™'de, aradığınız esnek ankraj yaşam hattı mutlaka vardır.


 • 1. 3M™ Protecta® PRO-LINE™: Taşınabilir | Esnek
  Taşınabilirdir, çok yönlüdür ve kurulumu hızlıdır. Sistem, aletler veya özel ekipman olmaksızın, saniyeler içinde kurulur. Bakım görevleri, köprülerdeki çalışmalar, inşaat, üretim vb. için mükemmeldir


  2. 3M™ DBI-SALA® EZ-LINE™: Taşınabilir | Esnek
  Kullanımı kolay, kurulumu hızlıdır; sökülür ve saklanır. EZ-Line'ın yenilikçi geri sarımlı tasarımı kurulumu, taşınması ve depolanması zor olan büyük ve hacimli kablo sarmallarını ortadan kaldırır.


  3. 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ Vakumlu Ankraj: Taşınabilir | Esnek
  Pürüzsüz, gözenekli olmayan hemen her yüzeyde bir bağlantı noktası sağlar. Kolay taşıma için hafif tasarıma sahiptir ve yüzeye zarar vermez.


  4. 3M™ DBI-SALA® 8 MM kalıcı Yatay Yaşam Hattı Sistemi: Sabit | Esnek
  Paslanmaz çelik bileşenlerden ve kablodan üretilen çok yönlü bir sistemdir. Çok çeşitli yapılara, duvarlara, zeminlere, tavanlara vb. kurulabilir....


  5. 3M™ DBI-SALA® Roofsafe™ Kablo ve Ankraj Sistemi: Sabit | Esnek
  Çatılara kurulmak üzere üretilen yenilikçi SpiraTech™ enerji emici 6 kN'ye kadar çekme testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bu sayede yapısal sağlığı korur.

Sert ankraj hatları
SERT ANKRAJ HATLARI

SERT ANKRAJ HATLARI - EN 795-D


Galvanizli veya paslanmaz çelikten üretilmiştir ve korozyona ve aşınmaya karşı daha fazla direnç sağlar. Çalışma yüzeyinden düşme mesafesi azaldığında veya aynı anda çok sayıda kullanıcı tarafından kullanım söz konusu olduğunda kesinlikle tavsiye edilir.


Sert yaşam hatları, taşıyıcının üzerinde kaydığı sert ve dayanıklı metalik raydan (çelik veya alüminyum) oluşur.


 • 1. 3M™ DBI-SALA® Roofsafe™ Ray Sistemi: Sabit | Sert
  Özütlenmiş alüminyumdan sert ray sistemi, üzerinden geçilecek bir bağlantı noktası olmadan, serbest akış halinde hareket imkanı sunar. Estetik ve pratik. İnceleme, bakım, askı cephe erişimi, oluk temizleme vb. için idealdir


  2. 3M™ DBI-SALA® UniRail™: Sabit | Sert
  İç ve dış cephelerde erişim, inceleme ve bakım gibi inşaat projelerinin yanı sıra askılı halat içeren görevler için de mükemmeldir.


  3. GLYDE-SAF™: Sabit | Sert
  Kapalı havadan izleme sistemine sahip özel modüler ürün tasarımı sınırsız bölümleri sıkıca tutar ve monteler arasında 6 m'ye kadar alanı kaplar.


Dikey Yaşam Hatları. EN 353-1 ve EN 353-2 Standartları

3M teknik ekibi sizi bilgilendirsin!

Sert (EN 353-1) | Esnek (EN 353-2)

Her gün, dünyanın pek çok yerindeki çalışanlar, işlerini yapmak için oldukça yüksek merdivenleri tırmanır. 3M™ dikey güvenlik sistemleri çalışana düşmelere karşı kesin koruma sağlar. Dayanıklı, pratik, rahat ve çok yönlüdürler. Dikey ankrajlardaki hemen her uygulamaya uygun isteğe bağlı bağlantı parçaları, stiller ve yapılandırmalar mevcuttur.

Geçici dikey ankraj yaşam hattı
GEÇICI DİKEY ANKRAJ YAŞAM HATTI

GEÇICI DİKEY ANKRAJ YAŞAM HATTI - EN 353-2


Kablo veya halat. Genellikletelekomünikasyon direkleri, dikey metal yapılar, mevcut metal erişim merdivenleri üzerine kurulurlar...Ancak, hiçbir zaman eğimli konumda kurulum yapılmamalıdır.


 • 1. 3M™ Protecta® Cobra™: Taşınabilir | Esnek
  Cobra halatlı kavrama cihazı, çok çeşitli uygulamalara uyabilen 3 farklı şekilde ve çeşitli farklı uzunluklarda mevcuttur. Otomatik kilitlemeye, manuel konumlandırma için bir kola ve bir mafsallı kama sahiptir.

Sabit dikey ankraj hatları
SABIT DİKEY ANKRAJ HATLARI

SABIT DİKEY ANKRAJ HATLARI - EN 353-1


Genellikle kalıcı türdedirler (sabit). Başka bir deyişle, çalışmanın düzenli olarak gerçekleştirildiği alanlar için tasarlanmışlardır. Kullanıcının kolay erişim sahibi olabileceği ve gerektiğinde kullanabileceği şekilde üretilmişlerdir.


 • 1. 3M™ DBI-SALA® LAD-SAF™: Sabit | Sert
  Çok yönlü ve dayanıklı. Eller serbest şekilde tırmanmaya imkan tanır ve düşme durumunda hızla kablo üzerine kilitlenir.


  2. 3M™ PROTECTA® CABLOC™: Sabit | Sert
  Kurulumu hızlı ve kolaydır. 8 mm kablo ve hafif taşıyıcıdan oluşan dikey kablo sistemi, tüm gerekli bileşenlerin bulunduğu bir kit şeklinde mevcuttur.


Tripodlar ve Davitler. EN 795 Sınıf B Standardı

Kapalı alanlar ve yükseklik erişimi için geçici ankraj cihazları

Kapalı alan, sınırlı giriş ve çıkış açıklıkları bulunan ve elverişsiz doğal havalandırmaya sahip olan yerlerdir. Kapalı alanların farklı erişim noktaları bulunabilir: yanal giriş, yukarıdan inme veya bir giriş noktasından içeri emekleme; bu nedenle bu alanlar farklı türlerde ankrajlar ve giriş cihazları gerektirir.

3M™ olarak kapalı alanlar, kuyular, reaktörler, sığınaklar, depolar, bina destekleri vb. için eksiksiz tahliye/giriş ve kurtarma sistemleri sunmaktayız. Kapalı ve sınırlı alanlara yönelik geçici ankrajlarımızdan bazıları hakkında bilgi edinin!

 • Menhol ve kapalı alana giriş/çekme uygulamaları için tasarlanmış ve hafif malzemelerden üretilmiştir. Davit, kurtarma kolaylığı açısından dönebilir ve baş üstü boşluğu kısıtlamalarına uyacak şekilde ayarlanabilir. Alt taban, çoğu standart girişe uyacak şekilde ayarlanabilir.

 • Transformatörler ve potansiyel düşme tehlikesi oluşturan diğer türde dikey platformların üstünde kullanım için tasarlanmıştır. Yalnızca 17,20 kg (38 lbs) ağırlığında kompakt ve hafif tasarıma sahiptir. Sistemde 360 derece dönebilen 3 adet bağımsız fırdöndü ankraj noktası bulunur ve böylece geri sarımlı yaşam hatları veya sabit uzunluklu lanyardlar kullanan 3'e kadar çalışan için hareket özgürlüğü sağlar.

 • Ayarlanabilir kilitleme bacaklı, emniyet zincirlerine, üst kasnak ve vinç bağlantı noktasına sahip 3 m (10 ft) tripod.


Flexiguard™ Ankraj Sistemleri. Standart ve Yönetmelik EN 795-B

Yükseklik erişimi için geçici ankraj cihazları

Lojistik merkezlerinde çalışan operatörler erişilebilirliğin vazgeçilmez olduğunu bilirler. Flexiguard™ ankraj çözümleri tam anlamıyla çok yönlü sistemlerdir. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir ve büyük bir baş üstü ankraj sistemi sağlarlar. Cihazlar, operatörlerinize kapsamlı ve güvenli çalışma alanı sunmak üzere bir veya 2 kullanıcı tarafından kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ankraj cihazları farklı alanlarda sabitleme için hareket ettirilebilir.

Çoğu uygulama ve ortama uymak üzere, önceden tasarlanmış cihazlardan oluşan çok çeşitli bir ürün yelpazemiz bulunmaktadır. Ancak aynı zamanda mühendislik ekibimiz tamamen kişiselleştirilmiş ankraj cihazları da tasarlar, modeller ve üretir. Beklentilerinizi aşmaya kararlıyız!

 • Flexiguard Bakıma yönelik Düşüş Durdurma Ankrajları
  Standart tasarımlardan oluşan geniş ürün yelpazesi

  Çoğu uygulama ve ortama uyum sağlayan, DBI-SALA® Flexiguard™ gibi önceden tasarlanmış standart ankraj sistemleri

 • Flexiguard geçici ankraj sistemleri
  Ağır makine endüstrileri için Modüler Kollu Sistem

  DBI-SALA® Flexiguard™ Modüler Kollu Sistem, büyük makineler/bileşenler üreten ve çalışanların büyük araçların montajı veya bakımı sırasında güvenle bağlı olması gereken şirketler için en popüler Flexiguard ™ ankrajıdır.

 • Flexiguard ve taşınabilir ankraj sistemleri
  Denge Ağırlığı C Çerçeve Sistemi

  DBI-SALA® Flexiguard™ Denge Ağırlığı C Çerçeve, 2 çalışanın kamyonun uzunluğu boyunca sabitlenmesini sağlayan sistemiyle, kamyon yükü boşaltma veya kamyon bakımı için ideal çözümdür.

 • Flexiguard taşınabilir endüstriyel ankraj sistemi
  A Çerçeve Sistemi

  DBI-SALA® Flexiguard™ A Çerçeve çalışanları madencilik kamyonları, askeri tanklar, otobüsler gibi ağır makineli araçların bakımı sırasında güvende tutmak için en uygun çözümdür…


Vakumlu ankrajlar ve denge ağırlığı ankrajları. Standart ve Yönetmelik EN 795-B ve EN 795-E

Yüksekte çalışma için geçici ankraj cihazları

Hem vakumlu hem de denge ağırlıklı ankrajlar girişimsel olmayan sistemlerdir ve hemen her pürüzsüz veya düz yüzey için kusursuz seçeneklerdir. Bu tür ankraj yapılara sabitleme gerektirmez, bu nedenle teraslar, çatılar, lojistik merkezleri, havacılık endüstrisi vb. için kusursuz seçeneklerdir.

 • 3M™ DBI-SALA®  Mobi-Lok™ vakumlu Ankrajlar
  3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ vakumlu Ankrajlar

  Pürüzsüz, gözenekli olmayan yüzeylerde bir ankraj noktası sağlar. Taşınması kolaydır ve havacılık endüstrisinde yaygın olarak kullanılır.


  • Kolay taşıma için hafif tasarım (10 kg'ın altında)
  • EPDM kauçuk contalar Skydrol dirençlidir ve yüzeye zarar vermez
  • Ağırlık kapasitesi 136 kg
  • Havacılık sınıfı kendinden emniyetli elektronik
  • Harici hava kuvveti seçenekleriyle uyumludur
  • Dahili çek valfler kazara hava kaybı sırasında güvenlik sağlar
  • Hafif tasarımı sayesinde kurulumu ve kullanımı kolaydır
  • Yatay yaşam hatlarında kullanım için onaylıdır
 • Ankraj sistemi
  3M™ DBI-SALA® Bağımsız Çatı Üstü Denge Ağırlığı Ankrajı

  Çatı üstü bağımsız denge ağırlığı ankrajı bir çalışma yüzeyine bağlamayı gerektirmez ve güvenli ve çok yönlü düşüş durdurma dereceli bağlantı noktası sağlar.


  • Kaldırma kiti ve kolay kurulum
  • Daha fazla güvenlik için dahili 3M™ SpiraTech™ şok emici sistem
  • Maksimum 5° sapmalı düz yüzeyler için ideal
  • Yapıya zarar vermeden ankraj
  • Çalışanın özgürce hareket etmesini sağlar - 360°
  • Taşınabilir ve tekrar kullanılabilir

   

   


Uzun yıllardır sektörünüzde çalışmaktayız

Uzmanlarımıza sorun!

İhtiyacınız veya sektörünüz ne olursa olsun, 3M™'de çalışanlarınızın gerekli yüksekte çalışma görevlerini güvenli, rahat ve verimli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak bir ankraj bulabilirsiniz.

 • Ankrajlar ve ankraj cihazları alanında uzmanlar
  İnşaat

  Keskin kenarların tehlike oluşturduğu ve ayak seviyesinde bağlanmanın gerektiği çoğu inşaat sahasında, geri sarımlı düşüş durdurma sistemlerinin ve lanyardların kullanımı yaygındır.

 • Düşüş durdurma sistemlerinin denetimi
  Madencilik

  Madencilik sahalarında genellikle Flexiguard ve ağır yük ankrajları kullanılır.

 • Yüksekte çalışma için danışmanlar
  Rüzgar enerjisi

  Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmamızın sonucunda, rüzgar türbinleri üzerine kurulum için özel ankraj noktalarımız bulunmaktadır.

 • Havacılık düşüş durdurma danışmanlığı
  Taşımacılık

  Taşımacılık yapılarındaki bakım işleri özellikle çevreye müdahale etmeyen, güvenilir ankrajlar gerektirir.

 • düşüş koruması kurulumlarının denetimi
  Petrol ve gaz

  DBI-SALA® Lad-Saf™ Dikey Yaşam Hattı Sistemi petrol platformları, rafineriler vb. tesislerde kullanım için en popüler ürünümüzdür.

 • Düşmelere karşı güvenlik kurulumları
  Telekomünikasyon ve Kamu Hizmetleri

  Kulelerde ve direklerde dikey yaşam hatlarıyla güvenli tırmanma ve elektrik çalışmaları sağlar...

 • Endüstriyel bakım faaliyetlerinde düşüş koruması
  Endüstriyel Bakım

  Çeşitli endüstriyel bakım görevleri için uygun, mobil ve çok yönlü ankraj noktaları sunuyoruz.

 • Düşüş durdurma kurulumlarında EPIS'in denetimi
  İlaç ve Kimya

  İlaç sektöründe tanklar ve reaktörlerde çalışma için uygun veya en kritik kapalı alan yapılarına giriş sağlayan ankrajlarımız bulunmaktadır.


Ankrajlar hakkında sorular ve yanıtlar

Bize ulaşın!

İhtiyaçlar ve sektörler kadar çeşitli türlerde ankrajlar bulunmaktadır. Minimum seviyede olsa dahi, düşme riski taşıyan tüm projeler ankraj noktaları gerektirir. Çalışanların kullanım sıklığına bağlı olarak, geçici ve kalıcı ankrajlardan birine karar vermek gereklidir. Bize ulaşın ve bir uzmandan bilgi alın!


Sizi bilgilendirelim.

 • 3M'e talebiniz için teşekkür ederiz. Bu formda sağladığınız bilgiler, 3M gizlilik politikası ile tutarlı olarak kişisel bilgileriniz paylaşabileceğimiz yetkili iş ortaklarımızın biri veya bir 3M temsilcisi tarafından e-posta veya telefon yoluyla talebinize yanıt vermek amacıyla kullanılacaktır.

 • Aksi belirtilmediği takdirde tüm alanların doldurulması zorunludur

 • Bir düşme koruma sistemi kurmanız mı gerekiyor?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Gönder Gönder

Teşekkür ederiz.

Formunuz başarıyla gönderildi

Özür dileriz.

Gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin