Cam renklendirme uygulaması yapan kadın

3M cam filmlerini kendim takabilir miyim?

SERTİFİKALI UYGULAMA MERKEZİ BUL
 • Hayır. 3M Cam Filmleri için profesyonel uygulama zorunludur. Uzman uygulama merkezlerinden oluşan ağımız yüksek kaliteli işler çıkarmak için kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir. Bu sayede müşterilerimiz 3M Cam Filminin sunduğu avantajlardan yararlanabilir.

  3M cam filmleri araç koltuklarında solmayı önler mi?

  Rengin solmasını tamamen önlemek mümkün değildir. 3M Cam Filmleri solmanın asıl sebeplerinden olan ultraviyole ışığı, görünür ışığı ve güneşten gelen ısıyı azaltmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Cam filmleri döşeme ömrünü iki ila beş kata kadar artırabilir.

  Genelde yıpranma %40 ultraviyole ışığa (UV), %25 görünür ışığa ve %25 ısıya bağlı olarak gerçekleşir. Kalan %10 ise nem, kirletici madde, iç mekan aydınlatması, boya kararlılığı ve başka faktörlere bağlıdır.

  Yani aracınızın içindeki yıpranmada en büyük rolü UV ışınları oynar. Kumaş, deri, plastik gibi malzemelerin tamamı UV ışını emen malzemeler olup buna bağlı olarak rengi solar, değişir, zayıflar veya parçalanır. Otomotiv cam renklendirme filmlerimiz bu zararlı UV ışınlarının %99'a kadarını engeller.

  Cam filmimiz iç mekanın yanı sıra yolcuları da zararlı UV ışımasına karşı korur, 1000 SPF'ye kadar etkili UV koruma sağladığı için Skin Cancer Foundation (Cilt Kanseri Derneği) tarafından önerilir.

  3M güneş kontrolü filmlerinin işleyişi nasıldır?

  3M Güneş Kontrolü Filmleri camdan yansıtılan güneşi (görülen yansıma anlamına gelmez) ve güneş emilimini artırmak suretiyle pencere camından geçen güneş ısısı aktarımını azaltacak şekilde tasarlanmıştır.

  Tipik renklendirilmiş veya boyanmış filmlerin işleyişinde emilimi artırmak büyük rol oynar. Renk, camdaki güneş enerjisini emerek enerjinin odaya doğrudan aktarımını azaltır. Bu filmler ısıyı azaltma konusunda reflektif folyolar kadar etkili değildir.

  Reflektif folyolar hassas bir işlemle metal kaplanan filmlerdir. Bu metalize filmler, camın güneş enerjisini yansıtma kabiliyetini daha da artıracak şekilde tasarlanır. 3M reflektif folyolar orta ila mükemmel arasında değişiklik gösteren güneş performansına sahiptir.

  Tüm 3M Güneş Kontrolü Filmleri şeffaf ve optik olarak saydam olacak şekilde üretilir. Yapışkan sistemine dahil olan ultraviyole koruması filmin ömrünü uzatırken ev ve ofis mobilyalarınız için UV koruması sağlar.


Vizyonunuzu hayata geçirin.

Vizyonunuzu hayata geçirin.

Restyling Studio aracıyla farklı renkler, kaplama seçenekleri ve son uygulamalar arasından tercihinizi yaparak kendi tasarımınızı oluşturun.

RESTYLING STUDIO'YU BAŞLAT (UK, ENGLISH)

Deneyimli cam renklendirme uygulama merkezleri bulun.

Cam renklendirme, hassas ve karmaşık bir süreçtir.

3M Sertifikalı Uygulama Merkezleri, uzmanlardan oluşan küresel bir ağdır. 3M araç kişiselleştirme ürünlerini ihtiyaçlarınıza göre uygulayacak bilgi ve beceriye sahiptir.

Klavyede yazan el gösteren hero banner

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla sorunuz varsa lütfen iletişime geçin. Sizden haber almayı çok isteriz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN