Gri ve mor tren

Raylı Sistem Tasarımı: 3M Çözümleri

Sektörünüzde karşılaştığınız bazı zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak isteriz. Daha hafif, daha hızlı ve daha aerodinamik raylı sistem tasarımlarıyla oluşturacağız.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Etkili bir tasarım, herhangi bir raylı sistem projesinin başarısı için kritik öneme sahiptir

Tren seyahati hiç bu kadar popüler olmamıştı. Raylı sistem taşıtlarına yapılan yatırım hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Günümüzün tren tasarımları her zamankinden daha hafif, daha hızlı, daha aerodinamik ve daha enerji verimli.

Ancak bu başarı sonucunda da tren operatörleri, her zamankinden daha büyük zorluklar ve taleplerle karşılaşıyorlar.

 • Teknik eleman
  Standart yapımdan teknik atılımlara kadar her şey elinizin altında.
  • Çözümlerimiz, şasi yapımı ve montajından boyama ve finisaj ile bakım ve onarıma kadar tüm tren üretim sürecini kapsar.

   Bunlar, üretkenliği artırmaya yardımcı olan otomatik taşlama ve polisaj çözümlerimizi; şasi ağırlığında önemli tasarruflar sağlayan yapısal yapıştırıcılarımızı; iş yerinde çalışanlarınızı koruyan kişisel güvenlik ürünlerimizi içerirken dekoratif film ve cam filmi yelpazemiz yolcular için olağanüstü bir marka deneyimi sunar.

   Raylı sistem operatörlerine olan yaklaşımımız bir ortaklık yaklaşımıdır ve sektörünüzün en kritik zorluklarından bazılarının üstesinden gelmek ve gelecekte de başarılı olmayı sürdüren rekabetçi bir iş kurmaya yardımcı olmak için birlikte çalışmak istiyoruz.

   Raylı Sistem Sektörü Çözümleri Broşürümüzü İndirin (PDF, 7,4 MB)


Raylı Sistem Sektörü için Yapıştırma ve Montaj Tasarımı Çözümleri

3M'de, gelecekteki raylı sistem taşıtlarının kalitesini geliştirip standardizasyon sağlamak için bir dizi yenilikçi ürün geliştirmeye devam ediyoruz. 3M'in iç ve dış tasarımlara yönelik sektör lideri yapıştırıcı ve bant çözümleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir ve hem yapıştırma hem de sabitleme çözümleri sunar.

3M, montaj süreçlerini hızlandırabilen ve vagon montajında ihtiyaç duyulan mekanik bağlantı elemanlarının sayısını azaltarak yükü hafifletebilen yapıştırıcı teknolojilerine sahiptir. Teknolojilerimiz, daha hafif yapılara imkan veren kompozitlerin yapıştırılmasını da destekleyebilir.


Yeni 3M kaplama sayesinde daha serin trenler

 • Hindistan'da trendeki yolcular
  Bir 3M ürünü, bu trenlerdeki sıcaklığı %15'e kadar düşürmeye yardımcı oluyor
  • 3M™ Scotchkote™ RG 700 Güneş Işını Yansıtıcı Kaplama, güneşten gelen ısıyı soğurmadan yansıtır, trenlerin ve otobüsler, endüstriyel hangarlar ve elektronik bileşenli dış mekan muhafazaları gibi diğer kapalı yapıların içindeki sıcaklığı etkin bir şekilde azaltır. Özel pigmentli bir formülasyon, güneş ışınlarını yansıtır ve kapladığı metalin sıcaklığını düşürür. Bu dayanıklı su bazlı boya formülasyonunun kimyası, 10 yıllık beklenen ömürle* dış mekan uygulamalarına olanak tanır.

   * Bu, 10+ yıllık beklenen ömre karşılık gelen, yapay hızlandırılmış iklimlendirme sonuçlarına dayalı beklenen ömürdür.

   Daha serin trenler için 3M Raylı Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin (PDF, 1,1 MB)


Gri bizimle iletişime geçin afişi
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Modern raylı sistem çözümleri hakkında bizden bilgi alın.

Ürün, teknik veya uygulama önerisine ihtiyacınız varsa ya da bir 3M teknik uzmanıyla görüşmek istiyorsanız, bize ulaşın.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Yarının Treni için Grafik Tasarım Çözümleri

3M Film Çözümlerini kullanan başarılı grafik kurulumlarını vurgulayan videolarımızı izleyin.

 • Eurotunnel Ürün Ortaklığı ve Etkinlik Müdürü Deborah Elliott'ın 25 yaşında bir mekiği 3M Envision Branded Film ile nasıl yenilediklerini anlattığı röportajın tamamını burada izleyin.

 • Aura Graphics'te Raylı Sistem Direktörü Tim Locke ile yapılan röportajın tamamını izleyin. 3M Filmleri bir vagona yerleştirmenin ne kadar kolay olduğunu anlatıyor.

 • Porterbrook Leasing'de Proje Yöneticisi olan Kevin Eley ile yapılan röportajın tamamını izleyin. Şirketin 3M Film Çözümlerini kullanma deneyimini paylaşıyor.

 • Swiss Tram'in referansının tamamını izleyin. 3M Envision 48 kullanma deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinin.


Tren resmi olan mor afiş

Raylı Sistem Uygulamaları için 360° Sanal Tur

3M Raylı Sistem Çözümleri ile en iyi marka deneyimini elde etmek için Sanal Tur aracımızı deneyin.

SANAL TURUMUZU KENDİNİZ DENEYİN
Turuncu web seminerlerine kaydolun afişi

Web seminerleri için kaydolun

Raylı Sistem Sektörü Çözümleri web seminerlerimize kaydolmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın:

 • Yeni sektör standartları ve teknolojileri
 • Raylı sistem sektöründeki yeni tasarım çözümleri
 • 3M Raylı Sistem Sektörü ekibimizde çalışan uzmanlarla tanışın
3M RAYLI SİSTEM SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİ WEB SEMİNERLERİMİZE KAYDOLUN

Gelecek için tren tasarlama ve üretme: Uygun maliyetli otomasyon sistemleri

3M, verimliliği artırmak ve maliyeti düşürmek için üretim süreçlerinize otomasyon eklemenize yardımcı olabilir.

 • 3M, ilk otomobillerin icat edilmesinden bu yana boya onarım sürecine dahil olmuştur. Günümüz piyasasında, araç kusurları manuel bir inceleme sürecinde ele alınmaktadır. Malzeme çıkarma, tamamen ürün ve robot arasında doğru sinerjiyi bulmakla ilgili olan, basınçla çalışan bir süreçtir. 3M™ Robotik Boya Onarım Sistemi, sürecin her adımının doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan uçtan uca bir çözümdür.

 • Aşındırıcı otomasyonu iş başında
  Aşındırıcı Otomasyonu

  Robotik çapak alma ve finisaj, üreticilerin üretkenliği artırması ve azalan iş gücünün zorluklarını hafifletmesi için heyecan verici fırsatlardır. Ancak bu heyecanla birlikte riskler, zorluklar ve bilinmeyenler de ortaya çıkar. 3M, robotik malzeme çıkarmada güvenilir bir liderdir. Sistem entegratörleri ve robot üreticileriyle ortaklıkta onlarca yıllık deneyimle - ve robotlar için aşındırıcılarda lider olarak - otomasyon sürecinde güvenle yolunuzu bulmanıza yardımcı olabiliriz.


Bizimle iletişime geçin

E-posta talebinize 24 - 48 iş saati içerisinde yanıt vereceğiz.

Sorularınız ister raylı sistem tasarım zorluklarınız, ürünler, denemeler, fiyatlandırma, numuneler, distribütörler ister başka herhangi bir şey hakkında olsun, ekibimiz sorularınızı yanıtlamaya hazırdır. Bize ulaşın.

 • Aksi belirtilmediği takdirde tüm alanların doldurulması zorunludur

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Gönder Gönder

Talebiniz için teşekkür ederiz.

Demiryolu Sektörü Çözümleri uzmanlarımızdan biri kısa süre içinde sizinle iletişime geçecek.

Özür dileriz.

Gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin