Laboratuarda 2 3M çalışanı
Burada, öğrenmeniz ve keşifleriniz asla durmaz.

Öğrenci ve Giriş-Seviyesi Programlar

Yetenekler arasına katılın

Burada, hepimiz, birlikte öğrenen, keşfeden, araştıran ve yenilik yapan öğrencileriz. Bu yüzden, öğrencilere ve giriş-seviyesi adaylara pek çok dünya standartlarında olanaklar sunulmaktadır.

 • Mentor ve stajyer bilgisayar başında

  Burslar ve Giriş-Seviyesi Aday Programları


  Pazarlanabilir beceriler geliştirirken, heyecan verici projeler üzerinde çalışabileceğiniz bir ortamda paha biçilmez deneyimler kazanın. Stajlar tipik olarak yazın tam zamanlı olarak gerçekleştirilir. Daha fazla bilgi için yerleştirme ofisinizle irtibata geçin veya işe alım etkinliklerimizden birini ziyaret edin.


Program Alanları

Yetenekler arasına katılın

Staj ve yeni mezun programlarımız birden çok işletmeyi kapsayan benzersiz bir eğitim deneyimi sunmaktadır. İster imalâtla, ister dağıtımla, iste pazarlamayla ilgili olun, programlarımız kariyerinizde yükseldikçe faydalanabileceğiniz paha biçilmez beceri ve fikirler kazandıracaktır.

 • Masada bilgisayar başında kadınlar
  Ön Bölge Satışları

  Ön Bölge Satış İnisiyatifi, ABD çapında birkaç üniversiteyle girilmiş olan yenilikçi, eğitsel bir ortaklıktır. Program, satışın bir disiplin ve meslek seviyesine çıkartılması yolunda, üniversitelerdeki satış eğitimi müfredatını arttırma amacıyla tasarlanmıştır.

 • Lobide oturan kadın
  Finans Stajları

  Global Finans Kuruluşumuz, proaktif işletme finansal analizi, danışmanlığı, denetçiliği ve raporlaması sağlamada lider konumdadır. Bünyesinde barındırdığı 35’i aşkın bölümle müşterilerimizin hayatını çok daha iyiye götüren yaratıcı bir ekibin bir parçası olabilirsiniz.

 • Sunucu odasındaki çalışan
  Optimize Operasyonlar

  Dünya standartlarında eğitim ve liderlik olanaklarıyla kariyerinize hız kazandırın. Küresel bir etki yaratmak için sınırlar ve işlevler arası işbirliğine girin. İmalât ve tedarik zinciri endüstrisinin en çetin zorluklarını mühendislikle aşmak için yalın araçlar ve eğitimle taze fikirleri birleştirip, yenilikler üretin.

 • Laboratuarda çalışanlar
  Ar-Ge Stajı

  Bir 3M Ar-Ge laboratuarında bulunan bir Öğrenci Programı katılımcısı olarak, çalışma alanınızda beceriler geliştirecek ve iş deneyimi kazanacaksınız. Yarının en yaratıcı ürünlerinin kalbinde yer alan heyecan verici teknolojilerle çalışma şansı bulabilirsiniz. Örneğin: Biyoteknoloji ve Sağlık Bilimleri, Esnek Elektronik, Radyo Frekansı Belirleme, Elektronik Sistemler, Optik Cihazlar, Nanoteknoloji, Basınca Hassas Yapışkanlar, Abrasifler, Optik Filmler ve Gösterim Teknolojisi, Filtrasyon, Kompozitler ve 25 artı ve diğer 3M Teknoloji Platformları.

 • Yuvarlak masa etrafında profesyoneller
  Strateji ve Pazarlama Geliştirme (SMD) Programı

  SMD programı, üst düzey MBA yeteneği ve 3M’in 25+ global bölümleri ve kurumsal fonksiyonlarıyla birlikte pazarlama, strateji ve iş geliştirme projeleri üzerinde çalışma fırsatı sağlar. SMD’de, iç danışmanlardan oluşan ekibimiz, şirket bünyesinde bir dizi liderlik fırsatının kapılarını açacak şekilde, ekip üyelerine koçluk yapma, idari konum elde etme ve uluslararası deneyimlerini derinleştirme olanağına sahip olurlar.

 • Bilişim Teknolojisi
  Bilişim Teknolojisi (IT)

  3M’de, beceriler oluşturma, yetenekli profesyonellerden oluşan bir ekibe tesir etme ve liderlik potansiyelinizi arttırma olanakları elde edeceksiniz. Giriş seviyesi pozisyonlarımız, zorlu ve değişken fırsatlarla gelişmenizi, anlamlı projelerde yer almanızı ve liderlerimizin muhteşem koçluğundan istifade etmenizi sağlar. Burada, hünerlerinizi en gözü pek yöntemlerle uygulayabilirsiniz. Staj pozisyonlarımız, hem bireysel, hem de takım-odaklı projeler yoluyla ilgili iş sorunlarına yanıt verecek şekilde tasarlanırlar. Stajyerler, 3M’in karşı karşıya olduğu gerçek zorlukları temsil eden projeler üzerinde çalışacaklardır. Mevcut giriş seviyesi ve stajyer pozisyonlarımızı kontrol edin.


Yeni bir Gelecek İcat edin

 • Burada, 3M’de, üniversite son sınıf ve bir yıllık mezun öğrencilerin problem çözme ve iletişim becerilerinin sınandığı bir iş durumu yarışması olan, “Yeni Bir Gelecek Zorluğu Keşfedin”e katılabilirsiniz. Bu yılki yarışma, 3M ABD de dâhil olmak üzere, 14 ülkedeki 3M lokasyonlarında düzenlenmektedir. Öğrenciler, bir yandan paha biçilmez iş deneyimleri elde ederken, bir yandan da 3M’in global merkezini ziyaret etme ve altı-aylık mentorluk alma fırsatına sahip olacaklar.