Dikiş stüdyosunda 2 3M çalışanı
Burada, fikirleriniz dünya çapında gündelik hayatların şekillenmesine yardımcı olur.

3M’de Çalışmak

Gelişmiş Arama

3M’de Çalışmayı Farklı Kılan Şeyler

Bizim kültürümüz, zorluklar karşısında asla geri adam atmayan bir kültürdür. Dünyanın lider şirketlerinden biri olarak, kendi kariyerlerinin ötesinde, dünya standartlarıyla boy ölçüşen en iyi ve parlak personele sahibiz.

 • Şafak vakti orman
  Dünyada Bir Fark Yaratın

  3M’de, bilimimizi insanların hayatlarına olumlu etki edecek yollarla uyguladığımız önem taşıyan işlere imza atmaktayız. Küresel güçlüklerle mücadele ederken tabii kaynakların korunması ve ekonomik, çevresel ve sosyal faktörlerin dengesinin gözetilmesi manasına gelen sürdürülebilirlik işimizin merkezinde yer almaktadır. Bizleri bir arada tutan tek bir hedef vardır: Gündelik hayatları iyileştirmek.

  Marka

  Sürdürülebilirlik

  3Mgives

 • Kampusta 3M izi
  Lider Bir Şirketin Parçası Olun

  Burada, tavizsiz bütünlüğüyle isim yapmış global bir şirketin parçası olacaksınız. 114 yılı aşkın süren liderliğimizi hızlı hareket etmemize, değişikliğe açıklığımıza ve etik açıdan sağlam kalmamıza borçluyuz. Sağlık hizmetleri, elektronik ve otomotiv endüstrilerinde hayatı daha kolay, güvenli ve tatmin edici kılan teknolojilerin icadına yönelik yaratıcı olanaklar bulacaksınız.

  Liderliğimizle Tanışın

  Şirketimizin Finansal Performansını İnceleyin

 • Kalabalık içerisinde 3M baş tasarım yetkilisi
  En İyi ve En Parlak olanla Çalışın

  3M, zeki, motive insanlardan oluşan dev bir eritme potasıdır. Burada, kaynaşmacı bir kültürü keşfedecek ve diğer meraklı, yaratıcı zihinlerle işbirliği içine gireceksiniz. Muazzam çeşitlilikte lokasyonlarımız, teknolojilerimiz ve ürünlerimiz önünüzde cazip bir kariyere giden birçok yol açacaktır. Biz de iş hayatınızı özel hayatınızla dengeleyebilmenize yardımcı olacak esnekliği size sunacağız.

  Çeşitli ve Kaynaştırıcı Kültürümüz hakkında bilgi sahibi olun

 • Laboratuarda 2 3M çalışanı
  Zorlu İşlerle Gelişin

  “…olursa ne olur” sorusunu sormak 3M’de yaşam tarzıdır. Herkesi bir lider olarak görerek, kariyerinizin her aşamasında kendinizi geliştirici olanaklar sağlarız. İster bir laboratuarımızda, ister bir ofisimizde, imalâthanemizde veya araştırma merkezlerimizden birinde çalışıyor olun, hem öğrenecek, hem gelişecek, hem de kendinize ve 3M’e faydası dokunacak zorlu ve ödüllendirici işlerle uğraşabileceksiniz. Olanaklarınızın bir sınırı yoktur.

  Öğrenciler

  Teknolojiler

 • 2 çalışan konuşurken
  Çabalarımın Karşılığı

  3M, mükemmelliğinizi ödüllendirir. Biz, “performansa göre ücret” prensibini benimsemiş bir şirketiz: 3M’in başarısına ne kadar katkıda bulunursanız, kendiniz için de o kadar büyük bir başarıya imza atmış olursunuz. Rekabetçi bir baz ücret önerirken, pozisyonunuza bağlı olarak, kurumsal ve bireysel performanslara bağlı olarak değişen teşvik primlerimiz bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, en iyisine sahip olabilmenize katkı sağlayacak çok çeşitli yan haklar ve indirimler de sunmaktayız.

  Sosyal Yardımlar


Burada, tutkunuz amacınız haline gelir.

Burada, tutkunuz amacınız haline gelir.

3M’de Çalışmak

 • Pazarlama ve İletişim

  Burada, küresel piyasalara ve bu piyasalara yönelik aralıksız akış halinde olan yenilikçi ürünlere erişim sahibi olacaksınız. İlk günkü girişimci ruhunu hala koruyan dünya lideri bir şirketin kaynakları için hazırsanız, Pazarlama ve İletişim’de iş olanaklarını araştırabilirsiniz.

 • Satış

  Burada, daima müşterilerinizin sorunlarına çözüm getirecek yeni ürünleriniz olacak. Yeniliklerimize hız kesmeksizin, aklınıza gelebilecek tüm endüstrilere damgamızı vuruyoruz. 3M’deki Satış işi olasılıkları hakkında daha fazla bilgi edinin ve yalnızca 3M’in size verebileceği kürsel fırsatlara erişim sahibi olun.

 • Araştırma ve Geliştirme

  45’i aşkın – ve artan sayıda – teknolojiyle, aklınıza gelebilecek tüm endüstrilerde inovasyonun başını çekmekteyiz. Araştırma ve Geliştirmede, aralıksız bir yeni fikirler akışının parçası olacak ve milyonların hayatlarını iyileştiren ürün seçkimize imzanızı atabileceksiniz.

 • Mühendislik: Kurumsal

  İnovasyonumuzun merkezinde mühendisler yer almaktadır. 3M’de yeni fikirlerin takipçisi olma kararlılığımız sayesinde, yeni teknolojileri sahiplenme, yeni malzemeler geliştirme ve yeni çözümler üretme özgürlüğü ve desteğine sahip olacağınızın teminatıdır. Neredeyse tüm endüstriler için ürünler, motive mühendislere hiçbir yerde bulamayacakları bir olanak sağlamaktadır.

 • Mühendislik: İmalât / Kalite

  Burada, yenilikçi, dünyayı değiştiren çözümler üretmek için tüm mühendislik deneyiminizden faydalanacaksınız. Bizler, imalât süreçlerini, ürün kalitesini ve genel deneyimleri planlamak, düzenlemek ve iyileştirmek için çalışıyoruz.

 • Finans

  Liderlik ve inisiyatifi teşvik edici işbirlikçi bir kültür sayesinde, Fortune’un “En çok takdir edilen 50 şirket” sıralamasında 15. olmamıza şaşılmamalıdır. 100 yılı aşkın süredir başarıdan başarıya koşan bir kuruluşa katılmaya hazırsanız, 3M’deki Finans olanaklarını araştırın.

 • İnsan Kaynakları

  100 yılı aşkın süredir yenilikçi çözümler – dünyanın dört bir köşesindeki insanların hayatlarını değiştiren ürün ve malzemeler – üretiyoruz. Bunca yolu kat edebilmemizin ardındaki sır, her bir sese kulak verildiği ve her bir ekip üyesine birer lider katılımcı olarak itibar edildiği enerjik bir ortama sahip olmaktır.

 • Bilişim Teknolojisi (IT)

  3M, bitmek tükenmek bilmeyen bir zeki ve motive insan kaynağıdır. Burada, kaynaşmacı bir kültürü keşfedecek ve diğer meraklı, yaratıcı zihinlerle işbirliği içine gireceksiniz. 3M’de kariyer yaparak, dünya standartlarında sistem ve teknolojilerle çalışabilme, proaktif iş analizleri sağlayabilme, beceri ve inisiyatifiniz elverdiğince yükselebilme ve iş yapma biçimimizin dönüşümüne katkıda bulunabilme olanaklarına kavuşmuş olacaksınız. Burada, optimize iş süreçleri, global seviyede bilinir verileri ve yeni nesil çalışma araç ve sistemlerini temin ederek ticari büyüme ve sürdürülebilirlik sağlayacaksınız. Heyecan uyandırıcı olanaklarımıza buradan göz atabilirsiniz.

   

 • Kaynak Bulma ve Operasyonlar

  Dünya lideri kaynak bulma ve operasyonlar bölümümüzde bu ve benzeri alanlarda çalışacaksınız: kimyasal polimerler, kâğıt ve astarlı paketleme, kumaş ve elyaf, bilişim teknolojisi ve daha fazlası. Deneyimlerinize uyan bir alanımız illâ ki vardır.

 • Tedarik Zinciri

  3M Tedarik Zincirinde çalışıyorsanız, işleri harekete geçirmenin ne demek olduğunu bilirsiniz. Yalın Altı Sigma Prensiplerini ve sürekli proses iyileştirmeleri uygulayarak, verimlilik, hız ve bilim yolunda ilerleyeceksiniz. Bu sayede ürün seçkimiz kadar geniş çaplı bir kariyer potansiyeline erişeceksiniz.

 • Hukuk

  3M’in liderliğini yürüten, koruyan ve büyüten 3M Hukuku oluşturan global avukatlar ve personel ekibi, en ileri bilimin hukukla kesiştiği ön safta yer alırlar. Bu üst düzey profesyoneller topluluğu, birbirlerinin ve yol gösterip, temsil ettikleri işletmelerin ortaklar olarak hareket ederlerken, 3M’in en yüksek etik standartlara olan bağlılığını sergiler ve beslerler.

iPad üzerinden kadınlar

Burada, mükemmel bir sosyal yardım planına erişim sahibi olabilirsiniz.

3M SOSYAL YARDIMLARI