Montaj ve trim bağlama çözümlerinin görüntüsü

Montaj ve Trim Bağlama Düzenekleri

3M Montaj ve Trim Bağlama ürün çözümleri, daha akıllı tasarımlar sunmak için güçlü ve uzun süreli tutuş sağlar

3M Uzmanına Sorun

Hem şık görünüm hem de performans için gereken her şey

 • Montaj ve Trim Bağlama, küçük bir nesnenin işlevsellik eklemek veya dekorasyon amacıyla daha büyük bir yüzeye uygulanmasıdır. Bu tür bağlantılar taşımacılık, ev aletleri, mobilya, inşaat ve mimarlık alanlarında yaygın olarak kullanılır. Bunlar genellikle sabit yük tutma mukavemeti, estetik, çıkarılabilirlik ve sabitleme olmadan veya çok az sabitlemeyle hızlı birleştirme özelliklerini gerektirir. ​

 • Beton duvara park tabelası monte eden kişi

  Montaj Çalışması

  Küçük tabelalar, aynalar, beyaz tahtalar ve kısmı yapıştırıcı kaplamalı panel üstü paneller bunlara örnektir.

 • Boyalı yüzey üzerine monte edilmiş dekoratif yüzey

  Trim Bağlama

  Bir yüzeye dekorasyon veya tanımlama amacıyla eklenir. İsim levhaları, kenar bantlama, çerçeveler, rozetler ve çerçeve çubukları bunlara örnektir.

 • Üst üste bir bağlantıda oluşan kayma gerilmesi

  Montaj ve Trim Bağlama Düzeneklerinde Kayma Gerilmesi

  Panelden çerçeveye ve sertleştiriciden panele düzeneklerle oldukça benzer olan montaj ve trim, yer çekiminden dolayı genellikle sabit yük kaymasına maruz kalır. Bağlantı genellikle zaten kayma şeklinde tasarlandığından dolayı, yapışkanlı birleştirme için doğal olarak tercih edilen bir tasarımdır. Ancak, bazı montaj uygulamalarında kaymanın yanı sıra ayrılma da görülür ve sabit yük değil darbe olarak görülür. Taşınabilir elektronik cihazlara veya kılıflara monte edilmiş olan lensleri veya muhafazaları düşünün. Dinamik gerilmeler oldukça yaygındır ve yapıştırıcı veya bant mukavemetini test etmek için düşüş testleri gerçekleştirilebilir.

Montaj ve Trim Bağlama için Ürün Kategorileri ve değerlendirmeler

Tasarımınızı akıllı hale getiren şey ayrıntılardır. Bu nedenle montaj ve trim için istediğinizde dayanıklılık sağlayan, gerektiğinde kolaylıkla çıkarılabilen ve temiz bir görünüm için gizli kalabilen yapıştırıcılara ihtiyacınız vardır. 3M bantlar ve yapıştırıcılar; küçük tabelalar, paneller veya aynalar gibi küçük ürünlerin yanı sıra çerçeve çubukları, kenarlar, çerçeveler, rozetler veya diğer yüzeyleri de görünmez şekilde monte etmek için idealdir.

 • Yüksek mukavemetli birleştirme bantları vidalar, perçinler, kaynaklar ve diğer mekanik bağlantı elemanlarına kanıtlanmış bir alternatiftir. Üretim esnekliği için yüzeye önceden uygulanabilir. Farklı yüzeyler için idealdir.

 • Akrilik, epoksi ve üretan yapısal yapıştırıcılar, 6,8 MPa (1000 psi) üst üste kayma mukavemetine sahiptir. Küçük bağlantı alanlarına sahip ağır sabit yükler için kullanımı uygundur (Örnek: ağır paneller üzerindeki bağlantı parçaları, yüksek geri gelme kuvvetine sahip kötü bir şekilde eşleştirilmiş parçalar).

 • 5-30 saniye içinde tutma mukavemetine ulaşan, tek komponentli solvent içermeyen siyanoakrilat (CA) yapıştırıcı. Küçük ve çok sıkı bağlantı hatları (<10 cm ) için en uygunudur. Genellikle kauçuk ve plastikler üzerinde kullanılır.

 • Anında mukavemet ve tutma gücüne sahip, tek bileşenli, ısı uygulandığında sertleşen yapıştırıcı. En son kürlenmiş haldeki mukavemet 6,8 MPa (1000 psi) değerinin üzerindedir. Ahşap ve plastik için en uygunudur.

 • Her iki tarafında basınca duyarlı yapıştırıcı bulunan bir kağıt, film veya ince kumaş. El ile veya otomasyon ile bir yüzey üzerine lamine edilebilir. Yüzeye önceden uygulanabilir. İncecik ve estetik görünümlü bağlantı hatları sağlar. LSE plastikleri için özel formülasyonlar.

 • Astar üzerinde basınca duyarlı yapıştırıcı. El ile veya otomasyon ile bir yüzey üzerine lamine edilebilir. Yüzeye önceden uygulanabilir. İncecik ve estetik görünümlü bağlantı hatları sağlar. LSE plastikleri için özel formülasyonlar.

 • Güçlü ancak kolaylıkla çıkarılabilen sabitleme çözümleri için, 3M™ Dual Lock™ ve 3M™ Cırt Cırtlı Tekrar Kapatılabilen Bantlar. Bu ürünler hızlı montaj, yüzey veya tabela uygulama veya değiştirme işlemleri için idealdir.

 • Saniyeler içinde birleşme mukavemetine ulaşan %100 katı, termoplastik reçineler. Ahşap ve plastik için en uygunudur.


Montaj ve Trim Bağlama için Performans Faktörleri

Aşağıda gösterilen tüm 3M teknolojileri, Montaj ve Trim Bağlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürünlerin performansını birbirleriyle kıyaslamak için aşağıdaki listeyi kullanın.

 • + = İyi ++ = Daha İyi +++ = En İyi

Bizimle İletişime Geçin

Size yardımcı olmak için buradayız.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla iş birliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla iş birliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.