Farklı Malzemeleri Yapıştırma

Kompozit Malzemeleri Yapıştırma ve Hafifletme
Kompozit Malzemeleri Yapıştırma ve Hafifletme

3M tasarım uzmanları, ağırlık düşürücü inovatif hafifletme çözümleri kullanarak imalât maliyetlerinizi aşağı çekmenize, enerji tüketiminizi iyileştirmeye ve araç estetiğinize katkıda bulunmaya yardımcı olabilirler.

3M UZMANINA SORUN

 • Malzeme tercihleriyle ürün ağırlığını düşürme

  Her geçen gün daha fazla yakıt tasarrufu gerektiren mevzuatlar nedeniyle otomobil üreticileri hafifletme teknolojisi uygulamada en önde gelmektedir. 3M ile Automotive Engineering International güçlerini birleştirerek, ağırlık düşürme hedeflerine ulaşabilmede üreticilere en etkili biçimde yardımcı olacak teknoloji ve malzemelerin arayışına girmişlerdir.


Farklı Malzemeleri Yapıştırma
Kompozitler hafifletme konusunda en tercih edilir malzemeler arasında yer alırlar

Mühendislik profesyonelleri, hangi malzemelerin hafifletme konusunda en yaralı olduğunu oylamışlardır.

VAKA ÇALIŞMASININ TAMAMINI OKUYUN

 • Kompozit parçaları birleştirme ve yapıştırma çözümlerinde hafif tasarımlara ulaşmanızı sağlayacak 3M ürünleri
  Kompozit Parçaları Eklemleme ve Yapıştırma

  Metal ve plastik gibi alt katmanlar, yeni, daha hafif tasarımlara uydurulmaları gereken önemli ölçüde farklı fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip olabilirler. Kompozit parçaları yapıştırma hakkında daha fazlasını öğrenmek için tanıtım belgemizi indirin.

  Tanıtım Belgesini okuyun (PDF, 798.5 KB)

   

 • 3M plastiği metale eklemleme çözümleri
  Plastiği Metal ile Birleştirme

  Tasarım mühendisleri hafifletme hedeflerini tutturabilmek için daha fazla malzeme arayışına girerken farklı kimyasal özeliklerden kaynaklı olarak, farklı malzemeleri yapıştırmada sıklıkla güçlükle karşılaşılmaktadır. 'Plastiği Metale Eklemlemede Yeni Teknikler' makalemizi indirerek, imalâtçıların farklı malzemeleri yapıştırmada bant ve yapıştırıcıları nasıl kullandıklarını keşfedin.

  Makaleyi Okuyun (PDF, 553.6 KB)

  Çok-Malzemeli Yapıştırma Sayfası

 • 3M hafifletme için bantlar ve yapıştırıcılar
  Hafifletme için Bantlar ve Yapıştırıcılar

  Kuvvet, Dayanıklılık, Uzun Ömürlülük, Çok Yönlülük. 3M yapıştırıcı ve bantları, kompozitler, plastikler ve diğer hafifletici malzemeleri yapıştırmada ideal çözümdür.

  Tüm ürünleri görüntüleyin


Alt katmanlarla ürün ağırlığı düşürürken göz önünde bulundurulması gereken dört zorluk

 • Gürültülü Alt Katmanlar
  Alt tabakaların hafifliği genellikle maalesef daha düşük frekanslı veya daha yüksek ses seviyesinde gürültü üretir, bu da maalesef daha düşük kalitede yanlış algılamalar veya azaltılmış güvenlik yaratabilir. Ancak, 3M ile aşırı frekans ve zift azaltabilirsiniz ses sönümleme ürünleri sağlar.
 • Hafif ağırlıklı alt tabakalar genellikle daha esnek olabilir, ancak aynı zamanda zayıf olabilir, bu da bazı ürünlerin gerekli güce ulaşmak için takviye gerektirebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, takviye edici malzemeler, ürün ağırlığında net bir azalma sağlamak için yeterince hafif olmalıdır. 3M yapışma teknolojisi, küçük aletler, el aletleri, elektronik ve tabela dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda bunu başarmak için kullanılabilir.
 • Isı ve alev direnci, saç kurutucuları, vakumlar, kar motosikletleri ve ticari araç akü kabloları gibi çeşitli ürünler tasarlarken kritik öneme sahiptir. Bazı uygulamalar genel ısı direnci gerektirebilirken, diğerlerinin ürün ömrünün sonunda bir alev olayından bir kerelik korumaya ihtiyacı vardır. Hafif ağırlıkta, yeni bir alt tabaka ısıya veya aleve karşı hassassa, 3M folyo bantlar gerekli korumayı sağlayabilir.
 • Özellikle metalden plastiğe, hafif ağırlıklı substratlar için bir değişim, ürünlerin görünümünü önemli ölçüde değiştirebilir ve düşük kaliteli algı yaratabilir. Bununla birlikte, bu, estetik ve tüketici çekiciliğini artırmak için yeni substratlara veya ürünlere kaplama ilavesiyle ele alınabilir. 3M dekoratif film çözümleri, plastik yüzeylerin görsel açıdan daha cazip hale getirilmesi için tüketici elektroniği veya büyük ev aletleri de dahil olmak üzere ürünler üzerinde kullanılabilir.

Bizimle İrtibata Geçin

Bizler yardım için buradayız.

Projeniz için doğru ürünü bulmada yardıma mı ihtiyacınız var? Ürüne, teknik veya uygulama önerisine ihtiyacınız varsa, ya da bir 3M teknik uzmanıyla görüşmek istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir, ya da bize ilgili numaralardan ulaşabilirsiniz.