Kapalı  

Bize Mesaj Gönderin

3M'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Sorgunuzu etkili bir şekilde yönetmemize ve yanıtlamamıza yardımcı olmak için, kibarca iletişim bilgileriniz de dahil olmak üzere bazı önemli bilgileri vermenizi rica ediyoruz. Sağladığınız bilgiler, bir 3M temsilcisi veya 3M gizlilik politikası uyarınca kişisel bilgilerinizi paylaşabileceğimiz yetkili iş ortaklarımızdan biri tarafından e-posta veya telefon yoluyla talebinize yanıt vermek için kullanılacaktır.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Mesaj Gönder

3M ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz

Mesajınızı aldık. Sorgunuzu inceliyoruz
Bir temsilcimiz telefon veya e-posta ile sizinle iletişime geçecek

An error occurred.

İnsan Yapımı Malzeme Görüntüsü

LSE Plastikleri Kullanarak Tasarım Yapmak

Birleştirmesi zor olan düşük yüzey enerjili plastikleri birleştirme

3M UZMANINA SORUN

Düşük Yüzey Enerjili Plastikleri Birleştirme

 • Çeşitli LSE plastiklerin farklı Yüzey Enerjisi seviyelerini belirten şema
 • Düşük yüzey enerjili plastikler veya LSE plastikler, genellikle baş harfleriyle bilinir ve polipropilen (PP), polietilen (PE veya HDPE), polistren, asetal, EVA (etilen vinil asetat) ve toz kaplamalı boyalar gibi malzemeleri içerir. Bunlar genellikle yumuşaktır ve düşük erime noktalarına sahiptir, bu nedenle yüksek hacimlerde dahi işlenmeleri kolaydır ve düşük yoğunluklu olmalarıyla hafifliğe katkı sağlarlar. Bu grubun birincil özelliği düşük yüzey enerjisi olduğundan, bu malzemelerin birleştirilmesi daha zordur – farklı yapıştırıcı ve bant seçenekleri mevcuttur ancak test edilmiş çok daha az seçenek vardır.

  LSE plastiklere kolaylıkla çeşitli şekiller verilebilir ve yaygın olarak yön işaretleri, dekoratif kesim veya ambalajlama – plastik konteynerler ve aynı zamanda plastik tepsiler, koruyucu tamponlar ve kaplama filmleri gibi tek kullanımlık uygulamalar için kullanılır. Çoğu uygulama güçlü bir yapıştırıcı gerektirmez ancak yeniden kullanılabilmesi için, birçok geri dönüştürülebilir plastik parçalanır ve genellikle aynı birleştirme özelliklerine sahip olan ancak aynı zamanda daha çok yapıştırıcı kuvveti gerektiren hafif plastik parçalarına dönüştürülür.


Yapıştırıcıların Teknolojileri

Bunlar, LSE plastikler için kullanılan en iyi yapıştırıcılar ve bantlardan bazılarıdır. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak her bir özel teknoloji hakkında bilgi edinin.

 • Basınca Duyarlı Yapıştırıcı (PSA) birleştirme bantları, her iki tarafında yapıştırıcı bulunan ince bantlardır. Bu bant yapılarına yapıştırıcı aktarım bantları ve çift taraflı bantlar dahildir. 3M, LSE yüzeylere yapışkanlık için tasarlanmış benzersiz formüllere sahiptir. Pürüzsüz, düz yüzeyler için idealdir ve genellikle akıllı telefonlar, düz ekran TV'ler için kalıp kesim gibi karmaşık düz şekiller, conta, yüzey bağlantısı ve birçok ambalajlama uygulamasında kullanılır.

 • 3M™ Scotch-Weld™ hızlı yapıştırıcılar, bağlantıların sıkı oturtulması için tasarlanmış yüksek kuvvetli sıvı yapıştırıcılardır. Her bir metrekare için bir damla kadar az hızlı yapıştırıcı, LSE plastikler de dahil birçok tabakayı birleştirmek için yeterli olabilir.

 • 3M™ Scotch-Weld™ Yapısal Akrilik Yapıştırıcılar, tasarımcılara zorlu uygulamalar için en büyük kuvveti sağlayan 2 komponentli sıvı yapıştırıcılardır. Bu yapıştırıcıların birçoğu, LSE plastiklerin birleştirilmesi için iyi bir seçimdir. 3M™ Scotch-Weld™ Yapısal Akrilik yapıştırıcılar darbe direnci ve çok çeşitli çevresel koşullarda yüksek performans sağlar.


LSE Plastik Türleri

 • birçok kahve demliği bileşenleri, ağırlığı/maliyeti azaltmak için polipropilen içerir

  Polipropilen

  Polipropilen, oldukça yüksek hacimde imal edilen ve film, fiber ve şekillendirilmiş parçalar halinde yaygınca kullanılan düşük yoğunluklu plastiktir. Genellikle kaplarda, emici pedlerde ve paketleme filmleri olarak ambalajlarda ve ayrıca otomotiv, beyaz eşya ve medikal sektörlerinde hafif bileşenler oluşturmak için kullanılır.

 • İçinde polistrendenden yapılmış beyaz plastik malzemeler olan buzdolabı

  Polistren

  Polistren, şeffaf, sert bir plastiktir, narin olabilir ancak biraz daha farklı birleştirme özelliklerine sahip olan, yüksek çarpma dirençli polistren (HIPS) olarak bilinen daha dayanıklı versiyonları da mevcuttur. Polistren kullanan birçok uygulamadan bazılarına ambalaj dolgu köpüğü, beyaz eşya bileşenleri, vitrinler, kapaklı kaplar, şişeler, tepsiler ve dış mekan levhaları dahildir. Polistren, ince ayrıntılara olanak sağlayan kalıplama ile ve köpük paneller oluşturmak için vakumda biçimleme ile kolayca işlenir.

 • Polietilenden yapılmış plastik şırınga

  Polietilen

  Polietilen, büyük hacimlerde üretilen en yaygın plastiktir. Genellikle ambalajlama için kaplama filmi olarak yapılır ve şişe veya farklı kap şekillerinde biçimlendirilir. Polietilen nispeten düşük kuvvete ve düşük sıcaklık direncine sahiptir ancak işlemesi kolaydır ve bu faktörlerin daha az önemli olduğu uygulamalarda kullanılır.

 • Asetaldan (ayrıca Polioksimetilen veya POM) yapılmış çerçeveli gözlükler

  Asetal (ayrıca Polioksimetilen veya POM)

  Polioksimetilen, yüksek kuvvet, sertlik ve sağlamlığa ek olarak iyi darbe ve sıcaklık direnci ile boyutsal stabiliteye sahip opak beyaz bir yüksek performanslı plastiktir. Genellikle vites dişlileri, taşıma kayışları, gözlük çerçeveleri, bağlantı elemanları ve kayak bağlamaları gibi elemanlarda kullanılır.

 • Kolay yerleştirmeyi garantilemek için bir tarafına yapıştırıcı uygulanan Siyah Köpük Pedler

  EVA

  Etilen vinil asetat, iyi dayanıklılığa ve çatlak direncine sahip kauçuk benzeri bir polimerdir. Genellikle ayakkabılarda, özellikle tenis ayakkabıları ve sandaletler için taban ortasında köpük olarak ve spor dolgu malzemesi olarak kullanılır; aynı zamanda doğal mantar tapa içinde bir alternatif olabilir.

 • Yüksek performanslı boyalı, toprağı hareket ettiren sarı buldozer

  Boya ve Toz Kaplamalı Boya

  Geleneksel boyalar, farklı birleştirme gerekliliklerine yol açan çeşitli yüzey enerjilerine sahiptir. Toz kaplamalı boyalar, uygulanan ve ardından sert koruyucu kaplama oluşturmak için ısıtılan serbest akışlı kuru tozdur. Düşük yüzey enerjili katkı maddeleri, eridiklerinde genellikle yüzeye akarlar, bu da toz kaplamaların birleştirilmesini zorlaştırabilir.


Birleştirme Türleri

Hangi yapıştırıcının en iyi performansı göstereceğine karar vermek için, birleştirme türünü dikkate almak genellikle oldukça yardımcı olur. Aşağıdaki altı birleştirme türü, en iyi yapıştırıcı ve bandı belirleyen farklı tasarım özelliklerine sahiptir.

Bizimle İletişime Geçin

Yardımcı olmak için buradayız.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla işbirliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla işbirliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.