Çift Taraflı Bantlar

İster benzer ister tamamen farklı yüzeyleri yapıştırın; çift taraflı bantlarımız, projenizi başarılı kılmak için ihtiyaç duyduğunuz kuvvet, esneklik, yapışma ve estetik gereksinimlerini sağlar.

UZMANA SORUN
Bir montaj tesisinde kullanıma hazır 3M™ VHB™ Bandın görüntüsü

Çift Taraflı Bant nedir?

 • Çift Taraflı Bantlar hakkında konuşan 3M Uygulama Mühendisinin durağan videosu
  Çift taraflı bant, her iki tarafta da basınca duyarlı yapıştırıcıya sahiptir ve iki parçanın aralarındaki bantla birbirine yapıştırılmasını sağlar.
  Yapıştırıcı tutan bir taşıyıcının farklı aralıkları vardır:
  • Milimetrenin bir parçası kadar ince filmden nemli titreşimlerin engellenmesine yardımcı olan kalın köpüğe kadar. Benzer şekilde, yapıştırıcılar belirli ihtiyaçları karşılayabilir:
  • Yeniden konumlandırmaya izin veren düşük yapışmalı yapıştırıcılardan kalıcı yapıştırma çözümlerine kadar.
  • Bir taşıyıcıya sahip çift taraflı bantlar, farklı yüzeylerin yapıştırma gerekliliklerini karşılayacak şekilde her iki tarafta aynı veya farklı yapıştırıcılar ile üretilebilir.
   Yapıştırıcı uzmanlarımız, binlerce bant arasından hangisinin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığını belirlemek için sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyarlar.
   • Çift taraflı bantlar, son tasarımınız için ihtiyacınız olan kesin şekli sağlamak üzere bir dönüştürücü tarafından özelleştirilebilir. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak 3M™ VHB™ Bantları ve 3M™ İnce Bantlar hakkında daha fazla bilgi edinin veya belirli ürünleri görüntüleyin.
   • Not: Bu sayfa endüstriyel uygulamalar ve imalat uygulamalarına yönelik çift taraflı bantlarla ilgilidir. Tüketici kullanımına yönelik çift taraflı bantlar bulunabilir buradadır.

    • Çift Taraflı Bantlar zorluklarınızın üstesinden gelebilir!

  Bant ailelerinin ve her bandın özellikleri farklılık gösterse de, çift taraflı bantlar genellikle üretiminiz açısından şu avantajları sunar:

  Çift Taraflı Bantlar zorluklarınızın üstesinden gelebilir!

  Bant ailelerinin ve her bandın özellikleri farklılık gösterse de, çift taraflı bantlar genellikle üretiminiz açısından şu avantajları sunar:

  Çift Taraflı Bandın avantajlarını gösteren simgeler, daha fazla bilgi edinmek için tıklanabilir noktalara sahiptir.

Daha Hızlı Montaj

Bandın elle veya otomasyonla uygulanması kolaydır ve yapıştırıcının sertleşmesini veya mekanik bir bağlantının tamamlanmasını beklemeye gerek yoktur. Üniteleri önceden bantlamak ve ardından ikinci parçayı gruplar halinde eklemek de bazı durumlarda üretimi.

Tasarım Esnekliği

Uyum, boşluk doldurma, görünmez yapıştırma hatları - çift taraflı bantlar, ihtiyacınız olan esnek tasarım seçeneklerini sunar. Ayrıca, parçaların önceden bantlanmasını ve ardından sonraki adımları beklemek için bir kenara bırakılmasını sağlayarak.

Anlık Taşıma Gücü

Çift taraflı bantlar, kuruma süresi olmadan anında taşıma gücü sağlayarak monte edilen parçaların üretimin bir sonraki aşamasına hemen geçirilmesini mümkün kılar.

Farklı Malzemeleri ve LSE Malzemelerini Yapıştırab

Hafif tasarımlar, farklı yüzeylerin yapıştırılması için genellikle bandın her iki tarafında farklı bir yapıştırıcı kullanılmasını gerektirir. Belirli plastikler ve boyalar gibi Düşük Yüzey Enerjili (LSE) malzemelere iyi yapışan yapıştırıcılarımız da.

Temiz Estetik ve Azaltılmış Ürün Hacmi

Çift taraflı bantlar, çıkıntılı mekanik bağlantı elemanları olmadan neredeyse görünmez yapıştırma hatları sunar. Bantlar, hem mekanik bağlantı elemanlarını ortadan kaldırarak hem de gerilimi yapıştırma hattı boyunca eşit olarak dağıtmak.

Nem Girişini Önler

En ince bant bile tüm yapıştırma alanı boyunca her iki yüzeye de yapışma sağladığından, çift taraflı bantlar nemin yapıştırma çizgisini geçmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Farklı çift taraflı bant türleri

Tüm çift taraflı bantlar yukarıdaki avantajları sağlamasına rağmen seçiminizi daraltmanıza yardımcı olmak için geniş kategorilere ayrılabilir: 3M™ VHB™ Bant gibi köpük bantlar ve ince yapıştırma bantları. Her bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları takip edin.

 • 3M™ VHB™ Bant, yüksek kuvvetli ve uzun ömürlü yapıştırma sağlar. Zorlu uygulamalar için viskoelastiklik ve daha yüksek yapışma kuvveti sağlayan özel bir akrilik köpükten oluşur.

  3M™ VHB™ Bantların özel avantajları:


  • Yorulma mukavemeti
  • Yüzeyler arasında boşluk doldurma
  • Farklı termal genleşme oranları ile uyum
  • Titreşimi azaltma
 • İnce yapıştırma, genel profili mümkün olduğunca ince tutmak için güçlü ancak çok ince bir bant kullanarak farklı yüzeylerin veya kompozitlerin bağlanmasını sağlar.

  İnce Yapıştırma için 3M™ Çift Taraflı Bantların özel avantajları şunlardır:


  • Bitmiş üründe düşük profil
  • Köpük veya kumaş
  • Düzensiz yüzeylerle uyumlu
  • Ekran panelleri ve grafikler için şeffaf bantlar

Çift Taraflı Bantların zorluklarınızın üstesinden nasıl geleceğini izleyin

 • Yüksek Yüzey Enerjili Yüzeyler İçin İnce Bantlar
  Yüksek Yüzey Enerjili Yüzeyler İçin İnce Bantlar

  Neyi yapıştırmak istiyorsunuz? 3M™ Yüksek Performanslı Akrilik Yapıştırıcı 200MP'nin üstesinden gelmesi için tasarladığımız bazı durumları ve yüzeyleri görün.

 • Yapıştırması Zor Dokular için İnce Bantlar
  Yapıştırması Zor Dokular için İnce Bantlar

  Daha fazla malzeme. Daha fazla tasarım olanağı - Köpük, kumaş, vinil, deri ve yapıştırması zor daha birçok yüzey için 3M™ Akrilik Yapıştırıcı 300MP'ye sahip bir bant kullanın.

 • Düşük Yüzey Enerjili Yüzeyler İçin İnce Bantlar
  Düşük Yüzey Enerjili Yüzeyler İçin İnce Bantlar

  Plastikler? Eğri yüzeyler? Köpük? Kauçuk? Toz kaplamalı metal? 3M™ Yüksek Kuvvetli Akrilik Yapıştırıcı 300LSE'ye sahip bantlar yapışmazı yapıştırır.

 • 3M™ VHB™ Bant LSE Serisi
  3M™ VHB™ Bant LSE Serisi

  Bu yüksek kuvvetli, çift taraflı akrilik köpük bantlar, zaman içinde kuvvet kazanan uzun ömürlü yapıştırmaları hızlı ve kolay biçimde elde etmenizi sağlar. Düşük yüzey enerjili malzemeler üzerinde bile.

Projeniz için doğru banda karar verirken yardıma ihtiyacınız mı var?

Projeniz için doğru banda karar verirken yardıma ihtiyacınız mı var?

Ürün, teknik konular veya uygulama konularında öneriye ihtiyacınız varsa ya da bir 3M teknik uzmanıyla görüşmek istiyorsanız bize ulaşın - Lütfen 0216 538 07 77 numaralı telefondan bizi arayın.
UZMANA SORUN