Panele sonraki bağlantı için çerçeveye vhb bant takan bir kişinin görüntüsü

Panelden Çerçeveye ve Sertleştiriciden Panele Düzenekler

Panelleri sert çerçevelerle kalıcı olarak birleştirin

3M Uzmanina Sorun

Uzun süreli mukavemet için 3M Panelden Çerçeveye ve Sertleştiriciden Panele bağlantı uygulamaları

 • Panelden Çerçeveye Çalışmaları

  Panelden Çerçeveye Çalışmaları

  Panelden çerçeveye çalışmaları, sert bir çerçeveye destek için dekoratif veya yük taşıyıcı paneller uygulandığında meydana gelir. Bazı yaygın örnekler arasında yapı cepheleri, römork panelleri, asansör duvarları ve işaret kutuları bulunur.

 • Panele uygulanan sertleştirici

  Sertleştiriciden Panele Düzenekler

  Sertleştiriciler, ekstra destek ve sağlamlık sağlamak için panellere uygulanır. Bunlar römork panellerinde, trafik levhalarında ve geniş metal muhafazalarda yaygın olarak görülür. ​

 • Panel çerçevelerinde oluşan kayma gerilmesinin görüntüsü

  Panelden Çerçeveye uygulamalarda Kayma Gerilmesi

  Dikey panelden çerçeveye uygulamalarda, yer çekimi kuvveti nedeniyle panelin sabit yük ağırlığı birleşim noktasına uygulandığından dolayı bir kayma gerilmesi oluşur. Bazı soyulma veya ayrılma durumları meydana gelebilir; ancak bu soyulma ve ayrılma kuvvetleri yükün dağılabileceği uzun düz bir parça ile azaltılır.

 • Sertleştiriciden Panele uygulamalarda sıkışma ve gerginliği gösteren görüntü

  Sertleştiriciden Panele uygulamalarda Sıkışma ve Gerginlik

  Sertleştiriciden panele uygulamalarda, sertleştiricinin ağırlığı genellikle sabit yük kaymasına katkıda bulunacak büyüklükte değildir. Bunun yerine bu düzeneklerde, panele rüzgar yükü veya tabela yüzleri gibi yükler uygulandığı için sertleştirici genellikle gerilim ve sıkışmaya maruz kalır. Yine burada da bazı ayrılma ve soyulma kuvvetleri meydana gelebilir; ancak uzun düz parçalar ve başlık kanal tasarımıyla bu yükler azaltılır.


Ürün Kategorileri

 • Yüksek mukavemetli birleştirme bantları vidalar, perçinler, kaynaklar ve diğer mekanik bağlantı elemanlarına kanıtlanmış bir alternatiftir. 3M™ VHB™ Bant; eş zamanlı olarak anında mukavemet, en üst düzey birleştirme ve sızdırmazlık sunar. 3M™ VHB™ Bandın viskoelastisitesi, termal genişleme/büzülme durumlarında parça hareketliliği sağlar. Tutarlı bir bağlantı hattı kalınlığına sahip düz yüzeyler arası uygulamalar için en uygunudur.

 • Akrilik, epoksi ve üretan yapısal yapıştırıcılar, 6,8 MPa (1000 psi) üst üste kayma mukavemetine sahiptir.Yük taşıma mukavemetinin gerekli olduğu ince bağlantı hatları, düzensiz şekiller ev dokulu yüzeyler için en uygunudur. Çok yüksek yük taşıma mukavemeti ve çevre koşullarına karşı direnç sağlar.

 • Akrilik, poliüretan, nitril ve hibrit, olağanüstü sızdırmazlık özelliklerine sahip tek bileşenli yapıştırıcı teknolojileridir. Bu ürünler, pürüzlü yüzeyler de dahil olmak üzere geniş ve düzensiz boşlukları doldurabilir. Yüksek esnekliğe sahip formülasyonlar, termal genişleme/büzülme durumlarında hareketlilik sağlar.

 • Güçlü ancak kolaylıkla çıkarılabilen sabitleme çözümleri için, 3M™ Dual Lock Tekrar Kapatılabilen Bantlar. Bu ürünler, bir panelin bakımı veya değişimi amacıyla erişim sağlanması gereken durumlar için idealdir. Genellikle 3M™ VHB™ Bant veya diğer 3M yapıştırıcı teknolojileri ile desteklenir.


Uzun süreli mukavemet için 3M Panelden Çerçeveye ve Sertleştiriciden Panele bağlantı uygulamaları performans faktörleri

Aşağıda gösterilen tüm 3M teknolojileri, panel uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürünlerin performansını birbirleriyle kıyaslamak için aşağıdaki listeyi kullanın.

 • + = İyi ++ = Daha İyi +++ = En İyi

Bizimle İletişime Geçin

Size yardımcı olmak için buradayız.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla iş birliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla iş birliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.