Silindir üzerindeki bir fleksografik klişeden fleksografik klişe çıkaran bir çalışan resmi

Fleksografik Klişelerin ve Bantların Sökülmesi

Tek parça halinde çıkan klişeler ve bantların manşonlardan daha az kuvvetle çıkması, işlemleri çok daha iyi hale getirebilir.

Sektörel Bilgiler ve İçgörüler makalelerimize göz atın

Kolay Uygulama ve Kolay Çıkarma – Daha İyi Sonuçlarla Sökme

İş, baskı çalışmasının tamamlanmasıyla bitmez. Fleksografik klişeleri yeniden kullanmak, bunları baştan oluşturma masrafını ortadan kaldırır. Bu nedenle tek parça halinde sökülmeleri değer yaratır. Bandı manşondan veya silindirden daha az kuvvetle çıkarmak da zamandan ve emekten tasarruf sağlayabilir. Hem çalışma sırasında sabit duran, hem de çalışma sonrası daha kolay sökülebilen bantlar sunuyoruz.


3M™ Cushion-Mount™ Pro Serisi Klişe Montaj Bandıyla tanışın

 • Bir tarafında yapışkan; diğer tarafında film, yapıştırıcı ve astar bulunan kapalı hücreli PE köpük
  • Fleksografik klişeleri tek bir hasarsız parça halinde çıkarmak, klişeleri baştan yapmak yerine yeniden kullanmanıza imkan vererek hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar. 3M™ Cushion-Mount™ L serisi ve Pro serisi montaj bantları, kenar kalkmasını önlemek için optimize edilmiştir, ancak aynı zamanda flekso klişelerin çıkarılmasında %78'e kadar daha fazla kolaylık sağlar*. Ayrıca, 3M™ Comply™ Yapışkan Sistemine sahip Pro Serisi bantlar, manşondan çıkarma işleminde %54'e kadar daha az kuvvet gerektirir**.

   3M™ Cushion-Mount™ Klişe Montaj Bantları, her biri sıkı ölçüt toleranslarına göre üretilmiş ve yapıştırıcıdaki, havanın dışarı çıkmasına yardımcı olan çapraz tarama deseniyle sıkıca yapışmak için tasarlanmış olmak üzere endüstrinin en geniş bant yoğunluğu yelpazesini sunarak baskı odanızın en uygun koşullarda, tutarlı ve verimli şekilde çalışmasına yardımcı olur. Ardından, baskı işlemi bittiğinde klişeyi banttan ve bandı manşondan daha az kuvvetle çıkararak klişe israfını azaltabilir, zamandan tasarruf edebilir ve işlemlerde iyileşme sağlayabilirsiniz.

   *3M™ Cushion-Mount™ Plus H Serisi Klişe Montaj Bantlarına göre
   **3M™ Cushion-Mount™ Plus H Serisi, E Serisi ve L Serisi Klişe Montaj Bantlarına göre

Klişeyi banttan sökme işlemi

 • Flekso klişelerin 3M Cushion-Mount Pro Serisi banttan daha kolay çıkarıldığını gösteren yan yana resimler

Manşon Tarafını Çıkarma

 • 3M Cushion-Mount Pro Serisi bandın manşondan çıkarılmasının daha kolay olduğunu gösteren yan yana resimler

3M™ Cushion-Mount™ Pro Serisi Klişe Montaj Bantları

3M™ Comply™ Yapışkan Sistemli 3M™ Cushion-Mount™ Pro Serisi Klişe Montaj Bantları; 3M fleksografik bantlardan beklediğiniz güçlü kenar tutuşu, hava tahliye teknolojisi ve sıkı ölçüt toleranslarının yanı sıra L serisi bantların daha kolay klişe çıkarma özelliğine sahiptir. Ancak Pro-Serisi bantlar aynı zamanda tek parça çıkarmayı daha olası hale getirerek verimliliği artırmaya yardımcı olacak şekilde, manşon veya silindirden daha az kuvvetle sökülecek şekilde tasarlanmıştır.


Atölye Sohbeti – Sektörel Bilgiler ve İçgörüler

 • Tek parça halinde sökme, flekso klişeleri yeniden kullanmanıza ve verimliliği artırmanıza yardımcı olur.

 • Bir yazıcıda çalışan silindir üzerindeki fleksografik klişenin arkadan görüntüsü
  Bir Endüstrinin Evrimi (2:51)

  Baskı endüstrisi yüzyıllar boyunca geçirdiği evrimin ardından şimdi art arda gelişmeler yaşıyor.

 • Baskı işiniz için bir flekso montaj bandı seçerken aklınızda bulundurmanız gereken kriterler.

 • Uzman mühendislerimiz flekso baskı endüstrisi ve 3M'in müşterilerin gelişmesine nasıl yardımcı olduğu hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

Yardımcı olmak için buradayız.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürün, teknik veya uygulama açısından tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya bir 3M teknik uzmanıyla işbirliği yapmak istiyorsanız, şu numaradan bizi arayın: +90 216 538 07 77.