Hero image of the 3M Trifecta and the acrylic adhesive chemical breakdown using our structural Adhesive benefits

Akrilik Yapıştırıcılar

Güçlü bir yapışma ve tasarımda daha fazla esnekliğe gereksinim duyan tasarımcılar, mühendisler ve imalatçılar için çok yüzeyli yapışma sunar.

3M UZMANINA SORUN

Yüksek bağlanma gücüne sahip hızlı ve kolay yapışma

 • Projenizde farklı yüzeyleri uzun bir süre boyunca güvenilir bir şekilde yapıştırmanız gerekiyorsa 3M™ Scotch-Weld™ Yapısal Akrilik Yapıştırıcılar üretim hacminizi ve verimliliği büyük ölçüde artırır. Bu tür yapıştırıcılar, aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklara dayanır, çok kısa sürede mukavemet kazanır, darbe ve soyma gerilmesine karşı direnç gösterir.

  Güçlü bir yapışma ve tasarımda daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyan tasarımcılar, mühendisler ve imalatçılar için hazırlanan 3M™ Scotch-Weld™ Yapısal Akrilik Yapıştırıcılar çoğu plastik, alüminyum, çelik ve yağlı metal yüzeylere yapıştırma için uygundur. Hızlı ve kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz akrilik yapıştırıcılarımız, hem statik hem dinamik yüklerde metal bağlantı elemanlarının yerini alarak daha güzel bir görünüm sağlar.

  3M™ Scotch-Weld™ Akrilik Yapıştırıcıların ayrıca koku veya alevlenme gibi endişeleri ortadan kaldıran düşük kokulu ve alev almaz formülasyonları mevcuttur.


 • Akrilik Yapıştırıcıların Önemli Özelliklerini Keşfedin

  Seçilebilir Akrilik özellik görseli

Dayanım

Akrilik ürünler, neredeyse epoksi kadar sağlamdır ve yüksek soyma ve kayma mukavemeti sağlayacak şekilde kimyasal yollarla modifiye edilebilir.

Birleştirme

Akrilikler birçok plastik türü dahil geniş bir malzeme grubuna yapışabilme özelliğine sahiptir.

İşlem Verimliliği

Akrilik ürünler daha kısa kürlenme süresine sahiptir ve hazırlanmamış yüzeylerde epoksi veya üretanlara göre daha yüksek performans gösterir

Darbe Direnci

Kimyasal bileşenine bağlı olarak, yapısal yapıştırıcıların oluşturduğu bağlar şoka, titreşime ve çarpma yüküne karşı daha yüksek dayanıklılık veya esneklik sağlar

Hafiflik

Yeni malzemelere yapışabilme ve gerilmeyi bağlantı boyunca dağıtabilmesi sayesinde tasarımcıların daha ince ve hafif malzemeler kullanmasına yardımcı olur

NVH

Titreşime dayanıklı sağlam bağlar, gevşeyen parçaların istenmeyen gürültüye neden olmasını engeller.

Estetik

Yapısal yapıştırıcılar, görünmez birleşme noktaları ve pürüzsüz bağlantı hatlarıyla ürünün daha güzel görünmesini sağlar

Su Girmesi

Yapısal yapıştırıcılar sıvı, toz ve çamurun geçmesini önleyen kesintisiz bir yapışma hattı oluşturur

Tasarımda Yenilik

Yapısal yapıştırıcıların çeşitli malzemeleri birleştirebilme özelliği, mevcut malzemelerle tasarlama özgürlüğünüzü arttırır

Akrilik Yapıştırıcıların Avantajları, Uygulama Alanları ve Ürünleri

 • Bu inceleme dosyasında düşük yüzey enerjili yüzeylerde bağlantı oluşturmanın zorluğuyla ilgili nedenleri ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Daha sonra maliyet, karmaşıklık veya güvenlik sorunları doğuran geleneksel yüzey işlem seçeneklerinden bazılarına değinip özel olarak LSE plastiklerde yapıştırma işlemleri için hazırlanan iki farklı 3M akrilik yapısal yapıştırıcı formüllerini anlatır. Dosyanın son bölümünde düşük yüzey enerjili yüzeylerde bağlantı oluşturmada kullanılabilecek bazı basınca duyarlı bantlar ve yapıştırıcı güçlendiriciler ele alınmıştır.

 • Bu inceleme dosyasında, akrilik yapısal yapıştırıcıların çift komponentli epoksi yapıştırıcılarla karşılaştırması, üç ana akrilik yapıştırıcı türünün karakteristik özellikleri (MMA, Düşük kokulu ve LSE) ve imalat ortamlarında daha kolay kullanılabilen yeni akrilik yapıştırıcıların bazı özellikleri gibi akrilik yapısal yapıştırıcılar hakkında önemli konular incelenmiştir.

 • Bu broşürde üretim ve performansta sağlayabilecekleri gelişmelerle birlikte en yeni 3M™ Scotch-Weld™ Yapısal Akrilik Yapıştırıcılar incelenmiştir. Yeni formüllerdeki gelişmelerden bazıları daha yüksek mukavemet kazanma hızı, darbe direnci, raf ömrü, depolama kolaylığı ve düşük kokudur. Üzerine toz kaplama ve boya fırınlama işlemleri uygulanabilecek şekilde tasarlanmış metal bağlayan bir yapıştırıcı da açıklanmıştır.

 • 3M akrilik yapısal yapıştırıcılar kolay uygulanır, hızlı kürlenir. Çoğu plastik, alüminyum, çelik ve yağlı metal yüzeyler dahil birçok katmanda yapışma sağlayan seçeneklerimizi keşfedin. Birçok ürünümüzün az kokulu ve alev almayan formülasyonları da bulunur.


3M™ Scotch-Weld™ Yapısal Akrilik Yapıştırıcı uygulamalarını görün


Bizimle İletişime Geçin
Yardımcı olmak için buradayız.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürüne, teknik veya uygulama önerisine ihtiyacınız varsa, ya da bir 3M teknik uzmanıyla görüşmek istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir, ya da bize 0216 538 07 77 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Projeniz için doğru ürüne karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Ürüne, teknik veya uygulama önerisine ihtiyacınız varsa, ya da bir 3M teknik uzmanıyla görüşmek istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir, ya da bize 0216 538 07 77 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.